PDA

Zobacz pełną wersję : Ucieczki zbożówek i nie tylko...



HaRibo
14-12-2012, 04:06
Chciałem zrobić taki mały wywiad środowiskowy wśród posiadaczy węży zbożowych (elaphe guttata) i innych gatunków.

Interesują mnie rzeczy typu:
1. ile razy uciekał wasz pupil,
2. w jaki sposób uciekł (którędy, jakiej wielkości otwór i jakiej wielkości wąż itp.),
3. ile trwało zanim został odnaleziony (jeśli się to w ogóle udało)
4. gdzie został znaleziony.

Adi
14-12-2012, 04:56
Joł
Mam El. Teaniura Frisey czyli Chiński,
zwiał tylko raz bo moja dziewczyna nie dosuneła szyby a on zawsze próbuje przesunąć ją, więc i teraz spróbował i prysnął ale szybko to zobaczyłem i na szczęście był tylko jakieś 2m od tera ale jeszcze 1min i nie wiem gdzie bym go szukał.
Pzdr.

ufo85
14-12-2012, 08:12
1. na razie uciekł 3 razy. ( ale nie są wliczone próby ucieczek :) a trochę ich było!!! )
2. przez jakiekolwiek otwory mniejsze niż 1cm, wąż ma ok 60cm
3. raz dwa dni, raz dzień, a ostatni raz całą noc ( rano się budzę i go nie ma-więc nie było go ok. nocy)
4. raz na szafce (półka leżąca na ziemi), innym razem w szufladzie pod terrarium, i w końcu jak go nie było 2 dni to był (chyba cały czas) pod listwą łaczącą ziemie i ściane, a był jeszcze 4 raz to w torbie( o 4 razie zapomnialem).

to były wyczyny mojej ok 6 m-cznej zbożówki. Mam nadzieje że pomogłem- narka

Mikka
14-12-2012, 08:22
1. Tylko raz (narazie..)
2. Odsunal sobie najzwyczajniej w swiecie szybe.....(byla zablokowana)
3. ok. 1h....
4. W kacie za telewizorem, w stosie starych zabawek siostry :)

Grochu
14-12-2012, 09:59
mam pytona królewskiego, no więc:

1. tylko raz
2. miał wtedy około 60 cm, uciekł przez szpare między szybami (fakt, że mam szerokie prowadnice)
3. znalazłem go za łóżkiem brata
4. uciekł w nocy, a znalazłem go rano, po 20 minutach poszukiwań

Ratayson71
14-12-2012, 12:36
haha mi uciekl bo zostawilem otwarte tera przez przypadek ;] znalazlem go pod wzmacniaczem po 10 minutach ;]

Nazar
14-12-2012, 12:49
No wlasnie a zabezpieczacie jakos dziure miedzy szybkami w prowadnicach??? W sumie to robie terra i sie zastanawiam jak to wykombinowac. Jaka odleglosc powinna byc miedzy dwoma szybami zeby taki 30 40 centymetrowy zbozowy zkurczybyk sie nie przecisnal:)

Pozdrawiam

nazar

mordd
14-12-2012, 12:55
Ja wkładam w szparę między szybami pasek okładziny korkowej. W ofercie jednego ze sklepów jest samoprzylepne sztywne "futerko" do zabezpieczania tej szpary. Który to sklep zgadnij:))))) nie będę robił reklamy, ale ten co we wszystkich postach na temat terrariów i ich wystroju i wyposażenia:))))

wujek
20-12-2012, 10:53
dzisiaj znalazłem. mama remont w domu i otworzyłem okno, którego niegdy na ościerz nie otwieram bo na parapecie mam dużo kaktusów. a z okazji że miałem remont otworzyłem okno żeby farba wyschnęła, patrze a tu mój uciekinier, który zwiał mi we wrześniu. siedział w oknie. nie mam pojęcia jak tam wlazł. szukałem wiele razy ale w życiu nie przyszłobymi do głowy że może sidzieć w oknie!!! :(:(:(

FIONA
20-12-2012, 16:56
nie powiedziales... az boje sie pytac...
czy byl zywy?

trzymam mocno kciuki
Ktos na liscie mnie pocieszal, ze weze moga bez jedzenia przezyc nawet kilka miesiecy...

F.

wujek
20-12-2012, 22:53
no niestety, ona była za mała żeby przeżyć tyle czasu. zgniła... :(

blackpoison
21-12-2012, 14:52
ojej... szkoda wężyka :(

moja zbożówka ma przed 50 (cm) ale szpara pomiędzy prowadnicami (jakieś 3-4mm) jest zablokowana zwyczajnie tekturą...

i nigdy nie uciekła, czasami tylko z moich ramion schodzi sobie na biurko, ale mam ją na widoku, choć czasami się tak zamaskuje, że jej nie wiedać, bo na birku wszystko jest w jej kolorze.. hehe

42d3e78f26a4b20d412==