PDA

Zobacz pełną wersję : pytania na temat węża zbożowego...



figo
15-12-2012, 02:24
HEJ !!!
Postanowiłem wkońcu ze kupie sobie węża zbożowego , lecz mam kilka pytań co do niego :
1.Chcę własnorecznie zbudować terra do węża z płyt OSB o wymiarach 90x40x50 (dł.szer.wys.) ile tak ok. moge za to wszystko zapłacić ?
2.Węża bede oswietlać żarówką 40 W czy to wystarczy ? jeżeli nie to co moge jeszcze dodać jako zródło ciepła ?
3.Czy terrarium z wężem może byc powieszone na ścianie ?
4.Jak zrobić w terra z wężem siatke wentylacyjną ?

Pozdr. "FiGo" - Paweł

Sworthy
15-12-2012, 03:25
1 Zazwyczaj sprzedawcy sprzedaja cale plyty OSB wiec pewnie duza bedziesz musil kupic. Kosztuje okolo 60 zl(tak mi sie wydaje) Jezeli sam potniesz to wyjdzie ci najtaniej. No a reszta zalezy od twojego gustu i pomyslunku :P
2 40W w zupelnosci wystarczy. Najlepiej umiesc zarowke bardziej z lewej lub prawej strony co da ci mozliwosc stworzenia stref cieplnych i waz bedzie sam wybieral sobie miejsce gdzie mu wygodnie. Ja bym na twoim miejscu jeszcze zainwestowal w kabel grzewczy i wmontowal go w podloze. Bedzie ocieplal terra w zimne noce. Jakies 30 zl bedzie cie to kosztowac. Kabelek wystarczy o mocy 25 W.
3. Moze ale tylko w wypadku jakiegos konkretnego mocowania. Musisz to tak zrobic zeby nie spadlo podczas prac przy terrarium czy tez w samym pokoju. Upadek takiego terrarium z wezem w srodku jest niedopuszczalny... Ja osobicsie radze postawic na jakiejs szafce. Ale jak chcesz.
4 A siatke czy blache wentylacyjna mozesz kupic w biofilu. Lub sam cos wykombiunuj. Ja mam u siebie przyklejona do terra siatke tynkarska i tez jest dobrze.

Jezeli cos zle tutaj objasnilem to prosze o skorygowanie moich bledow.

Nazar
15-12-2012, 03:58
Odnosnie punktu nr. 1 :
Zachecam do kupna plyt w OBi ( o ile masz taka mozliwosc) Elegancko przycinaja na miejscu bez dodatkowych oplat. Mnie za plyty do terra o wymiarach 80\40/50 wyszlo gdzies 50 zl, tyle ze tylna sciane mam zrobiona z cienkiej plyty a reszta jest z plyt o grubosci 18 mm.

Sworthi napisal: "kup w Biofilu" wiec wnioskuje ze czasem bywasz w Krakowie, wec zachecam do tego OBi

pozdrawiam

Nazar

Stolarz
15-12-2012, 08:24
Nieprawda jest z e przycinaja bez dodatkowych oplat , bo wlcizaja ciecia w cene .....nie ejst to wiele ale zawsze.... polecam OBi ... siatke kup tez w obi bo jest idealna .....

Nazar
15-12-2012, 09:05
Ja tam to sobie obliczylem i nie wyszlo mi ze ciecie bylo wliczone... ale skoro tak uwazasz...

Pozdrawiam

Nazar

Sworthy
15-12-2012, 09:31
Co wiekrzy sklep apewne przytnie za darmo. Klijet ich pan. Zalezy gdzie sie kupuje.

Stolarz
16-12-2012, 01:49
Tzn ja nie lcizylem dokaldnie tych cen .... ale wiem ze biora podobno 1zl od ciecia ..jak to licza to nie mam pojecia ..w kazdym razie napewno nie sa na tym stratni , maszyna do ciecia tez cos ksoztuje .jesli nawet nie biora dodatkowych oplat to wsyzstko jest wliczone wcene:) wiadomo

Stolarz
16-12-2012, 01:49
nie ma nic za darmo:)

abdick
16-12-2012, 12:04
1. Płyty OSB przycięte na taki wymiar jaki ty chcesz będzie wynosiło cie około 75zł.
2. Czterdziesto - watówka w zupełności ci wystarczy.
3. Nie. Z powodu gdyby spadło mogłoby się to fatalnie skończyć dla twojego węża.
4. Wytnij w terra mały otwór i po stronie zewnętrznej terra przyklej sylikonem matalową siateczkę z drobnymi dziurkami.

robi1976
17-12-2012, 10:53
1. OSB gr.11mm kupilem w NOMI. Placilem po ok 12 zl/m2 (im grubsze tym drozsze). Docinaja za free. Na terra o wym. 170x35x45 dlug, szer, wys - wydalem ok 30 zl.
2. Kabel grzewczy na podloge. Ale musisz zrobic terra i pokombinowac. 40w moze starczyc albo i nie, to zalezy jak cieplo masz w pomieszczeniu w ktorym bedzie stalo terra.
3. Jesli zrobisz jakies porzadne mocowanie, czemu nie?
4. Ja wycialem otwory wentylacyjne, docialem siatke troche wieksza niz te otwory i zamocowalem za pomoca plaskownikow, tzn na wkrety do drewna

Yachoo
23-12-2012, 02:31
1. Nie wiem jak z OSB, ale myślę że lepiej jak zrobisz to ze szkła, ładniej będzie wyglądało, i będziesz mógł co chwilę zaglądać. Za szklane zapłacisz około 80-90zł u szklarza.
2. 40W nie wystarczy. Dobrze by było gdybyś kupił z ultrafioletem. Ja osobiście urzywam też kabla grzejnego. Ale chcę z niego zrezygnować bo to dla zbożówki katorga.
3. Nie radzę ci wieszać terrarium na ścianie bo będzies miał ciężki dostęp do węża. Oczywiście zależy to od twojej organizacji.
4. Co do wentylacji to nie wiem. Ja mam małego zbożowego (6-7 miesięcy, jakieś 30 cm) i mam u góry szkło z dwóch części i na środku dziura na wentylację i światło.

Pozdr. "Yachoo" - Jasiek

42d3e78f26a4b20d412==