PDA

Zobacz pełną wersję : pończosznik



Kaśka
15-12-2012, 11:13
Niedługo chcę sobie kupić pończosznika w związku z tym mam kilka pytań:
1. Po jakim czasie od przyjazdu wężyka do nowego domu można wężykowi dać jeść a po jakim czasie można powoli zacząć go oswajanie?
2. Najlepiej filety z jakiej ryby dawać dla młodego 2-3 miesięcznego pończosznika i dla dorosłego o ile wiek w tym przypadku ma jakieś znaczenie?
3. Nie wolno dla pończoszników podawać ryb karpiowatych czy karpieńcowatych bo w mojej książce o rybkach akwariowych są i te i te i niewiem więc, które mogę a których nie mogę mu dawać?
4. Jakiej wielkości poowinien być kawałek fileta dla pończosznika o długości 30 cm. wiek około 2-3 miesięcy?
5. Czy kawałki filetów trzeba np. trochę podgrzać czy wystarczy, że będą rozmrożone?
6. Czy pokarm trzeba wzbogacać witaminami jak np dla gekonów lamparcich?
7. Jak często naświetlacz pończoszniczka żarówką Repti-glo 5.0 i czy wogóle trzeba?
Z góry dzięki za odpowiedzi

wujek
15-12-2012, 11:48
hmmm, jeżeli się nie myle to już takiego posta zamieszczałaś..
1. przeważnie wężayka nie karmi się i nie bierze na ręce przez tydzień
2,4,5,- podawaj żywe rybki.. ale jak wolisz. niech się wypowiedzą ci co hodują ponczoszniki
6. wszystkie potrzebne witaminy zawarte są w pokarmie

powodzenia w hodowli

ponczosznik
15-12-2012, 13:15
niekce sie tu wielce wysilat jezeli kcesz pogadac to na gadu a pomoge 5306123 jeli mozna wiedziec od kogo kupujesz weżyka??troche wiem o tych weżach

piotr
26-12-2012, 15:41
1. Na te filety to sie za bardzo nie nastwiaj, sa takie ktre nie jedya martwego pokarmu i juz.

2. Jezeli podajesz zywe to nie ma znaczenia czy to karpiowate czy nie.

P.

42d3e78f26a4b20d412==