PDA

Zobacz pełną wersję : Pyton Królewski



spoun_rzeszów
22-12-2012, 06:00
Na wstępie chciałbym przywitać wszsystich Terrarystów ;)

Mam obecnie pseudokoralówkę i chciałbym sobie kupić jeszcze jednego węża. Zastanawiam się nad pytonem Królewskim. Co o tym sądzicie ? Jaki to jest wąż, może ktoś z was takiego posiada i mógłby mi coś o jego hodowli powiedzieć, jaki rośnie, jaki ma charakter, itp....

Z góry dzięki !! :)

Mikka
22-12-2012, 06:04
Przeczytaj opis tego gatunku na tejze stronce i przejrzyj archiwum forum- jest tu masa info na temat regiusa, chocby kilka postow nizej :)

spoun_rzeszów
22-12-2012, 06:14
Dobra Mikka przeczytałem to co jest na tej stronce napisane, przeczytalen rowniez informaje na innych stronach i "troche" sie one roznia :) . Mnie interesuje to jak one sie zachowuja w terra a nie jak zachowuja sie wg ksiazek i roznych artykolow :) Przykladem na to ze sa rozne informacje jest podana ich wielkosc. Najmniejsza jaka wyczytalem to 1,20 m a najwieksza to 2m . Wydaje mi sie ze to troche duza roznica i niezbyt realna. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)

Mikka
22-12-2012, 06:26
To jak waz zachowuje sie w terra to juz cecha osobnicza, indywidualna. Zalezy na jaki okaz trafisz. Moze bedzie on towarzyski i nie bedzie sie chowal a ty bedziesz mogl go podziwiac, ale moze byc i tez taki ze zadko bedzie opuszczal swa kryjowke. A co do wielkosci ostatecznej regiusow to sama wlasnie sie zastanawiam jak to jest w praktyce u polskich terrarystow :)

Mikka
22-12-2012, 07:57
Aha i nie chce zakladac nowego tematu wiec dolocze sie tu. Chcialabym sie zapytac w jakich terrariach wy trzymacie swoje dorosle regiusy. Chodzi mi o wymiary nie takie jakie podaja opisy itp, tylko takie jakie w praktyce macie??

Grochu
22-12-2012, 08:04
mój dorosły nie jest, ale ja terra prawdopodobnie nie bede już zmieniał:
100x50x60 cm

co do wielkości: samce 120-160 cm, samice 150-180 cm - stąd rozbieżność w opisach.

Mikka
22-12-2012, 08:09
A ty Grochu masz samca czy samice??

abdick
22-12-2012, 10:04
Nie radze ci hodowac tego weza. Ma bardzo duze kaprysy przy stole.
Osiada zwykle 150cm. Nie moge ci powiedziec o jego charakterze jak nie wiem jaki on jest. Mój naprzykład jest bardzo łagodny i spokojny.

Grochu
22-12-2012, 10:43
ja? nie wiem, nazwałem go "Wacek", więc po imieniu to samiec, natomiast co to na prawdę, to nie wiem.
za młody jeszcze, zęby poznać bez sondowania, a sondować się go boję, bo żadnego dobrego weta w okolicy nie ma (-:

wujek
22-12-2012, 11:45
ej abdick, zaczynasz mnie denerwować, powoli. w profilu masz że rozmnożyłeś dużo gatunków itd. a czytając twoje odpowiedzi można się załamać. jeżeli koleś ma doświadczenie w obcowaniu z wężami, kupi z pewnego źródła i zapewni mu odpowiednie warunki- nie będzie żadnych problemów. polecam piękny wąż

daat
22-12-2012, 12:35
abdic - który z Twoich 5 (pięciu) pytonów królewskich jest " bardzo łagodny i spokojny" i jaka jest pozostała czwórka ?

Mikka
22-12-2012, 12:45
Hmm...a mnie troche dziwi ze masz 14 lat i juz tyle wezy udalo ci sie abdicku rozmnozyc, w tym nawet regiusa....Nie mysl sobie ze to jakas dyskryminacja wiekowa, ale troche mnie to dziwi. Kurde to ile ty miales lat jak zaczales niby rozmnazac???

42d3e78f26a4b20d412==