PDA

Zobacz pełną wersję : wielkość terra



Mc.Luka
26-12-2012, 09:18
chodzi mi o optymalne rozmiary terrarium dla pojedyńczego osobnika Lampropeltis triangulum- w opisie jest podane 80x50x40 - ale to dla dorosłej pary.
może podacie również wymiary swoich terrariów i takie jakie uważacie za słuszne.
z góry dzięki!!!

spoun_rzeszów
26-12-2012, 09:29
Ja mam teraz takiego w terra o wymiarach 85x45x45. Jest napisane ze to dla doroslych, ale moja ma 45 cm i chyba nie jest jej w nim źle. przynajmniej ma sie jak wyprostowac ;) Tez Ci takie polecam, to co pisza w poradnikach to jest minimum (moim zdaniem), jakie powinien miec dorosly waz tego gatunku.

Ps. Jakie to jest dokładnie gatunek ? i jaki duży masz ? samiec, czy samica ?

Mc.Luka
26-12-2012, 10:04
narazie nie mam żadnego węża- robie takie rozeznanie- zastanawiam się w sumie nad kilkoma: boa constrictor, python regius, elaphe guttata, Lampropeltis triangulum lub Lampropeltis getulus- każdy z nich mi się podoba, mam miejsce w pokoju na terrarium w sumie dla każdego z nich, mam pewne doświadczenie w hodowli gadów( w zasadzie jaszczurek), ale jeśli boa urośnie to nie wiem czy będzie mie stać na to żeby go utrzymać, pyton też mi się podoba, ale martwię się tym, że trafię na niejadka, z którym będą problemy, zbożówka, wąż królewski- bardzo pospolite, a lancetogłów po prostu mi się podoba- zresztą jak wszytkie, które tu wymieniłe- w zasadzie problem tkwi w pieniądzach no i oczywiście chcę zwierzęciu stworzyć jak najlepsze warunki do życia w niewoli....

abdick
26-12-2012, 10:23
Moim zdaniem powinno mieć wymiary 100/80/45 (dł./wys./szer.)

Mc.Luka
26-12-2012, 11:20
abdick- małolacie- dla jakiego węża ???- dostałeś już ostrzeżenie żebyś lepiej się nie udzielał na tym forum i jak czegoś pewien nie jesteś to nic nie pisz. moje pytanie jest skierowane do tych co hodują węże i są w tym temacie obeznani, a to, że w profilu napisałeś sobie kilka gatunków i co drugi oznaczyłeś jako rozmnażany to jeszcze nic nie znaczy(co do tego co masz w tym profilu napisane to mam duże wątpliwości i wątpie żebyś takie gatunki rozmnożył w tak krótkim czasi...)

Grochu
26-12-2012, 11:39
dla jednego nie powinno być wcale dużo mniejsze, niż dla dwóch - dwa podobnej wielkości osobniki mogą leżeć np. na sobie. węże nie są zbyt ruchliwe i anjchętniej leżały by cay dzien i noc w jednym miejscu, więc jednego lancetogłowa śmiało możesz trzymać w terra 60x50x50 - to raczej minimum. lepiej zrób takie jak dla dorosłej pary + zapas, np 100x50x60. mówie Ci - jak będziesz miał jednego, to zaraz następnego będziesz chciał (-:

42d3e78f26a4b20d412==