PDA

Zobacz pełną wersję : Dostępność



Tomasz S.
28-12-2012, 05:03
Chcialbym wiedziec czy sa dostepne w polsce boa constrictory occidentalisy(argentynskie) i "tree boa".Podobno ciezko ale wiem ze w tym kraju mozna wszystko;) Interesuje mnie tez ich cena.
Pozdrowionki!!!!!!!

coolary
28-12-2012, 06:21
Jeżeli chodzi o constrictory to wydaje mi się że nie ma ich w naszym kraju ale moge sie mylić :) Rozumiem, że pisząc "tree boa" masz na myśli (Corallus caninus) czyli Boa psiogłowego. Dokładna angielska nazwa to "Emerald tree boa". Kilka osób w Polsce ma ten gatunek. Jest on trudno dostępny. Koszt osobnika z odłowu to ok.1500-2000zł, a z hodowli od 2000zł w górę (zależy od populacji). Jest to bardzo cieżki do utrzymania wąż. Szczególnie trudno jest zaaklimatyzować w terrarium osobniki pochodzące z natury. Na stronie www.corallus.com (http://www.corallus.com) znajdziesz wiele ciekawych artykułów po angielsku.

pepre
28-12-2012, 07:24
pumpa mogl miec na mysli amazon tree boa, i one są juz bardziej dostepne... nawet ja mam takiego na sprzedaz;]

Tomasz S.
28-12-2012, 08:53
Mam na mysli tego wezyka ktory nazywany jest "psim boa" lub"tree boa".a tak w ogole to mi sie troche pieprzy w tych nazwach.Pyton zielony to nie moze bycMORELIA VIRDIS bo ten wezyk ma elementy niebieskawe.Waz psioglowy myli mi sie z pytonem zielonym(czasami).w ksiazce jednej nazwa lacinska pytona zielonego to OPHEADRYS AESTIVUS.Czyz wiec pyton zielony waz psioglowy i morelia virdis to 3 rozne wezyki.:)

Grochu
28-12-2012, 10:24
to jest boa psiogłowy (corallus caninus). jest on złoudnie podobny do pytona zielonego(morelia virdis).
oba węże są piękne, ale oba równie trudne w hodowli (-;

coolary
28-12-2012, 10:49
Wiem o której książce jest mowa. Jest tam zdjęcie Morelii viridis podpisane jako Opheodrys aestivus. Faktycznie Morelia viridis i Corallus caninus są podobne do siebie ale tylko na pierwszy rzut oka, jeżeli ktoś troche siedzi w tym temacie to dopatrzy się wielu znaczących różnic, min. Morelia viridis należy do pytonów (jajorodność) natomiast Corallus caninus należy do rodziny boa czyli jest żyworodny. Znaczna jest także różnica w wielkości. Największe Morelie (populacja Biak) osiągają max 2m natomiast Corallus caninus (populacja Amazońska) osiągają czasem więcej niż 3 metry. Jeżeli chcesz uzyskac więcej informacji na temat tych węży zapraszam na mail.

Tomasz S.
28-12-2012, 11:34
w ksiazce jest po prostu blad.Dzieki za wyjasnienia :)

42d3e78f26a4b20d412==