PDA

Zobacz pełną wersję : wylinka zbozowki



Marley
01-01-2013, 15:04
Witam ! :) moja zbozowka ma zielone (chyba pod swiatlem miala taki kolor ) oczy i troche wylupiaste czyli ze bedzie miec wylinke :D jest to moj pierwszy waz i pierwsza wylinka weza jaka zobacze ! i mam pytanie ile trwa zrzucanie takiej skory i kiedy , waz ma takie oczy jeden moze dwa dni czyli wylinka bedzie mniewicej kiedy ? :)

Marcin Ratajczak
02-01-2013, 04:54
2 dni będzie miała mętne oczy a w ciągu kolejnych kilku a nawet do tygodnia zrzuci wylinkę

Biskup
02-01-2013, 05:29
Pryskaj terrarium teraz troszkę częściej, zachowaj ładną wilgotność. Jak zmętnienie oczu przejdzie, zobaczysz, że kolory Twojego wężyka, szczególnie przy ogonie będą bardziej mleczne, jakby za mgłą. Potem, pewnego razu w terrarium zobaczysz taką dłuuugą przeźroczystą skarpetę ze złuszczonej skóry a wężyk będzie pięknie wybarwiony ;) Nastepna wylinka przy dobrym karmieniu po około 3 tygodniach.
Powodzenia

Biskup
02-01-2013, 05:31
Piszę tutaj o boa constrictor constrictor albo imperator, trzy metry i te sprawy, chociaż dla polskich mieszańców pewnie dobre będzie to które zaproponowałeś

napi
02-01-2013, 09:20
Witam!
Tez mam zbozowke i moja miala trzy dni zmetnienie oczu.Czwartego dnia jej przeszlo,a piatego zrzucila skore.Chciala to zrobic u mnie na rekach,ale po wlozeniu do terra zajelo jej to z piec minut.Tylko musisz zachowac odpowiednia wilgotnosc to nie bedzie miala problemow i zrzuci wylinke w calosci jak nie bedzie przesuszona.To jak dlugo trwa zmetnienie i kiedy nastepuje wylinka zalezy chyba od poszczegolnego osobnika,warunkow w terrarium itd.
Pozdrawiam
Napi

madka
02-01-2013, 11:19
Rzeczywiscie, w zaleznosci od osobnika i wilgotnosci moze po metnych oczach minac 2-7dni.
U mnie metne (znaczy sie u zbozowek) oczy bywaly tylko przez kilka godzin. A raz jak przesuszylem niechcacy terrarium (~40% wilgotnosci) to wrocily metne oczy po 3 dniach, ale zawilgocone terrarium pomoglo i po trzech dniach bez problemu waz wysliznal sie ze skory.
Raz wylinka trwala chyba z 1-2 minuty, a drugiego weza kiedys po 30 min. walki udalo sie mu sciagnac skore tylko z glowy. Mial problem o co ja zahaczyc (probowal o szklo, zamiast o galezie czy skorupe kokosa). pozniej poszlo juz dosc szybko.

42d3e78f26a4b20d412==