PDA

Zobacz pełną wersję : lamerskie pytania o pytona królewskiego



mgd
10-01-2013, 07:40
Hej.
Stałam się ostatnio szczęśliwą posiadaczką regiuska. Sporo o nich już przeczytałam ale mam jeszcze całą masę pytań (albo sprzecznych informacji, które czytałam).
A więc:
1. kiedy powinien dostać "dorosłe" terrarium? Ma około 80cm "wzrostu" a terrarium o wymiarach 55x40x40. Czy powinnam już natychmiast je wymienić, czy mogę z tym trochę zaczekać? Wygląda jakby był w nim całkiem szczęśliwy, ale może jednak mu ciasno?
2. Czego najlepiej używać do ogrzewania? Kable grzewcze, promienniki uv czy coś jeszcze innego? W mieszkaniu jest zimno i temperatura w nocy stanowczo za bardzo mu spada :-( Może zostawiać włączoną żarówkę na noc?
3. Czy takie białe roztocza tępi się tak samo jak czarne? Bo zauważayłam że łażą po ściankach (po wężu nie - albo przynajmniej nie znalazłam). Niewiele ich łazi - dwa dokładnie znalazłam. I czy one są w ogóle niebezpieczne?
4. Czy jeżeli w mieszkaniu jest chłodno (jakies 18-20st) to można go wyjmować z terrarium i brać na ręce, czy będzie mu za zimno? Bo sądziłam że po przytuleniu się do człowieka o temperaturze 36st powinno mu być wystarczająco ciepło, ale on jakoś nie chce się przytulać ;-) tylko ciągle usiłuje zwiać i chłodny się robi (no chyba, że się go owinie dokoła szyi - tam grzecznie się przytula i śpi) :-)
5. Jak jest z tą wilgotnością? Wymaga 60% - ale czy lepiej jest jak jest tyle czy więcej? Może większa mu zaszkodzi?
6. Ile on powinien jeść? Podobno dotychczas jadał raz w tygodniu po 2 myszki. Tylko moim zdaniem jest jakiś chyba gruby jak na swój wzrost. Ile one powinny ważyć? Zdrowo wygląda i w zeszły czwartek jak mu dałam 2 myszki to je natychmiast grzecznie zjadł, ale się zastanawiam czy już dzisiaj dać mu następne.

Dużo trochę tych pytań mi wyszło. Mam nadzieję, że bardzo głupie nie są, i ktoś mi udzieli rozsądnych odpowiedzi.

Gadman
10-01-2013, 07:42
Siemka watpie zeby ktos ci odpowiedział na tyle pytan dotyczacych regiusa wiec powinnas wejsc na jego opis na tej stronce a ta stronka to http://terrarium.com.pl/pytonkrolewski.php .Pozdrawiam

mgd
10-01-2013, 07:50
No właśnie m.in. ta stronka skłoniła mnie do zadawania pytań. Bo nie za bardzo rozwiewa wątpliwości. ;-)
Ale i tak dzięki za odpowiedź.

Biskup
10-01-2013, 09:44
Wiatm. Wbij do mnie na gg 5086662

Grochu
10-01-2013, 10:12
1. no terrarium '"dorosłe" powinnas zacząć już robić. czas najwyższy jak na moje kryzwe oczy
2. w dzień ogrzewanie i oświetlenie zapewniaj mu żarówką "grzybkiem" jakoś tam dobierzesz moc odpowiednio. w nocy czerwnoa żarówka. rpzydatne są tez kable grzewcze, ale terraria dla regiusków sa na ogół niskie, więc nie są tutaj konieczne
3. nie wiem, co rozumiesz przez "białe roztocza", ale wszelkie insekty wytępisz preparatem Sera reptipur. gorąco polecam - kosztuje to kilkanaście złotych a wychodzi z tego kilkaset litrów roztworu - skutecznego na dodatek
4. wąż raczej się do Ciebie nie przytuli (-: temp. 18-20 stopni nie jest dla neigo groźna. półgodzinne przebywanie w takiej temp. nie odbije się na nim negatywnie, jedak nie powtarzaj tego zbyt często, aby go nie przeziębić. dodatkowo staraj się teraz z nim ograniczać kontakt, bo przeprowadzka to dla niego i tak duży stres, a branie na ręce go pogłębia. po prostu nie będzie Ci chciał jeść
5. ja polecam wilgotnośc 70-75 %,, w okresie wylinki wzrastając momentami nawet do 80%. lepiej wylinka schodzi. na codzień outrzymój około 70% wilg.
6. mój 80 cm regius też je 2-3 myszki raz w tygodniu, ale takiego regiuska śmiało możesz karmić raz na 10-12 dni 2-3 myszami. ogolnie nim więcej mu będizesz dawac jeśc, tym szybciej będzie rósl. takiego podrostka jeszcze cięzko przetłuścić. oczywiście bez przesady (-: mój waży teraz około 400-450 g

42d3e78f26a4b20d412==