PDA

Zobacz pełną wersję : Wybor weza



Astacus
11-01-2013, 08:11
Witam

Wiem, wiem... to pytanie czesto sie powtarza na forum, ale odpowiedzi nie rozwijaja moich watpliwosci. Wybor weza to nie lada problem, bo jest ich tyle ... :P

Oto garsc informacji, ktore moga sie okazac pomocne:

1) Wielkosc terrarium: min.80x30x50, ale planuje ok. 110x40x60 - moze byc i wieksze
2) Jestem nowicjuszem i chcialbym raczej weza latwego w hodowli i nie wybrednego
3) Chcialbym zeby to nie byl jakis maly tam wezyk, ale i nie monstrum, ktory calego psa/kota polyka na raz. (Mysle, ze moze ze 120-150 cm)
4) Nie znalazlem rowniez informacji, w jakim tempie dane weze rosna
5) Ciekawie (moze jaskrawo) ubarwiony

Jak na razie to najwiecej sie mowi o wezu zbozowym (coraz sie bardziej do niego przekonuje) i o pytonie krolewskim

thx, pozdr
Astacus

Gadman
11-01-2013, 08:37
1.Polecam ci do tych terra: parke Zbożówek(Elaphe guttata,Wężą Chińskiego(Elaphe teaniura),Pytona królewskiego(Python regius),parke mahoniówek no i Lampropeltis.
Te weze sa bardzo łatwe w hodowli a informacje o nich znajdziesz na stronce http://terrarium.com.pl/gatunki/ Pozdrawiam

P.S:mahoniowki rosną zazwyczaj do 130 ale moga tez i wiecej Lapropeltisy sa mniejsze.

Kiedy wszystko idzie źle pamiętaj ,że moze być jeszcze gorzej.Hehe

micgekon
11-01-2013, 08:59
Lampropeltisy i zbożówki -łatwe w hodowli no i tyle odmian barwnych że to dopiero dylemat którego wybrać.

Gadman
11-01-2013, 09:05
cos cie dawno nie było widac micgekon

Gadman
11-01-2013, 09:14
ej micgekon nie czaje czy tu sa micgekony w spisie terrarystow mowia ze jestes z lublina a w http://terrarium.com.pl/spis/user.php?id=942 pisza ze jestes z katowic

Janosek
11-01-2013, 10:22
ja ci polecam ........ kup sobie parke machoni te węże są ciekawe łatwe w howie i bdb mnożą się......

Sm0k3D
11-01-2013, 11:08
Zbożówki są łatwe nieduze no i...... śliczne :DD

Fructus
11-01-2013, 11:13
a ja polecam boa tęczowego!!!!!

Grochu
11-01-2013, 13:04
a ja odlecam PYTONA KRÓLEWSKIEGO!
tak szeroko rozgadywane doświadczenie uważam za zbędne, ale ja kupując tego pytona umiałem odpowiedzieć na prawie wszystkie pytania zadawane na tym forum, a nie sam zadawałem pyt. typu "co mam sobie kupić".
jeśli owe pytania zadajesz, to znaczy, że nie masz ogólnego wglądu w gatunki węży i prawdopodobnie za dobrze nie znasz się na hodowli. jeśli tak jest, to możesz mieć z tym gatunkiem spore problemy -
1) prawdopodobnie nie będzie chciał jeść
2) łatwo zapada na różne choroby
3) większość znanych mi terrarystów daje mu 7/10 w skali trudności hodowli

naimaD
12-01-2013, 01:53
Własnie Gorchu dobrze mowi! pytonik w sam raz albo cos z lapropeltisów!!! male i latwe ! i elaphe tez sie nadaja TYLKO PROSZE NIE KUPUJ ZBOZOWKI albo Mahonia - co w nich ladnego i setki ludzi je mają:):) idz do sklepu albo do kumpla co hoduje i zobacz weze na zywo ! to daje najwiecej ! bo z fotek i wiadomosci na necie dowiesz sie ale nie ma jak wziasc na rece i zobaczyc i pogadac z kims kto hoduje:) O i Ponczoszniki sa male i powinienes sobie poradzic ---i sa nie porownywalne z mahońiem i zbozówa:P

Janosek
12-01-2013, 02:21
dużo jest dusisieli które są trodne w hodowli :)

Adi
12-01-2013, 04:10
A jak POLECAM Elaphe Teaniura Frisey (czyli węża Chińskiego -domiana tajwańska)
Ma bardzo ładny "pyszczek" nie jest gruby ale za to bardzo silny i bardzo łatwy w hodowli, mam okaz bardzo źle traktowany w sklepie a po 2 miechach u mnie jest zdrowiutki i szybko rośnie i wylinkę ma w jednym kawałku, :)))))))
Jakbyś coś chciał się jeszcze dowiedzieć to mój gg 3952574
Pzdr

42d3e78f26a4b20d412==