PDA

Zobacz pełną wersję : jedzonko :D:D



goblin
16-01-2013, 08:19
więc tak :]


słyszałem ze weze odzywiajom się tylko zwierzakami stałocieplnymi ale , dostałem dwie malutkie Jaszczurki Zwinki od kolegi (znalazł je na początu stycznia kopiąc dół nieiwem po co go kopał :D:D)i wsadziłem jedną do węza z nadziejom że sie zakolegujom :D:D a tu patrze jaszczurka śmiga po korzeniu a wąż wypatruje gdzy tylko jaszczurka zeszła z korzenia i podeszła do weża to on owinął się wookół niej i czekał na jej śmierc :D:D jednak sprytna jaszczurka wycisnęła się z uścisków śmierci :D:D i szybko ją przeniosłem do terra obok :]


a oto pytanie dla którego to wszystko opisuje :] :
czy zbozówka może zjeść jaszczurke zwinke (młodziutkom :]) ??:] czy niezaszkodzi jej to ??:]




pozdro :]

koleś
16-01-2013, 10:50
jasne że może, ale nie powinieneś jej dawać zwinki i wogóle nie powinieneś hodować zwinki z dwóch powodów
1. może mieć pasożyty lub choroby
2.jest pod ścisłą ochroną
wypuć je zaraz jak się ociepli!!
wogóle, co to za głupi pomysł sprawdzać czy zwinka się ze zbożówką zakoleguje :/

Grochu
16-01-2013, 12:16
jaszczurki się boją węży... a zbożówki sa mało wybredne co do pokarmu i mogą zjeśc jaszczure.

oprócz tego zwinki są pod ścisła ochorną i przetrzymywanie ich w domu bez pozwolenia na odłów jest przestępstwem. sory winetu.
co do za pomysł żęby zimujące jaszczurki wyciągać z norek?
jak tylko się ociepli do ooło 10 stopni to ją wypuść

pppppp
17-01-2013, 02:37
kolejny miłośnik zwierząt, trzymający zwierzeta, kochający je, przyrodę i takie tam bzdety i z tej miłości chce zabić jaszczurkę, która jest chroniona i na wykończeniu w Polsce, brawo !!! a oprócz tego że "miłośnik zwierząt" to jeszce "naukowiec" bo jest ciekawy i przeprowadza doświadczenia, ręce opadają

wrbirds
17-01-2013, 04:08
Chlopie co to za eksperymenty???????????Czy sie zaprzyjazni?? To mi przypomina badania nad tym czy jaskolki rzeczywiscie zimuja pod woda (wg legendy tak) prowadzone w XIX wieku. Taki jeden "naukowwiec" zabil ich kilkaset, wsadzajac pod wode, jakie byly wyniki wszyscy wiemy :)
Wypusc ja jak sie ociepli, nigdy nie powinnismy zabierac zwierzat z naturalnego srodowiska!!! Tym bardziej chronionych!!!!!!!!!!!

Grochu
17-01-2013, 07:58
ja sie planuje zapisać do jakiejś zielonej organizacji i legaslnie odłowić 3-4 zwinki, żeby rozmnożyć i wypuścić... tylko ejszcze nie uzgodniłem tego z rodzicami i nie wiem, czy dostane stosowne pozwolenie.
wie ktoś, jak takie cos się załatwia?

Mikka
17-01-2013, 08:40
PO co narazac biedne gadzinki na niepotrzebny stres!!! Zostawcie te biedne zwniki juz w spokoju, one same jak nie bedziemy ingerowac w ich zycie to swietnie dadza sobie rade i nkit nie musi im w tym pomagac przetrzymujac je w niewoli. A Tobie Goblin juz na gg mowilam na temat twojego pytania ://////

Grochu
17-01-2013, 09:05
no żartowałem :D :D

goblin
18-01-2013, 05:32
hyh odrazu bluzgi :]

chciałem sie tylko dowiedzieć czy mogła by zostac zjedzona (majom terra obok :]) zwinki zyjom majom sie super mam zamiar je wypuścić na początku kwietnia jak wszystkie się juz obudzom :]i nierobie żadnych testów !!!!nigdy niepozwoliłbym testować takiech rzeczy np.zeby zbozowke karmic zwinkami,wiem doskonale jaką sytuacje w Polsce majom zwinki i jeżeli tylko bym mógł poświęciłbym się ratowaniu tego gatunku ale i tak najlepiej by było jak bysmy się niewtrancali w ich życie Mikka zupenie sie z tobą zgadzam !!

aha Mikka miałas mi wysłac nowe fotki !! :]

42d3e78f26a4b20d412==