PDA

Zobacz pełną wersję : bezpieczne terrarium



gregory
07-09-2011, 12:57
witam jestem poczatkujacy i mam pytanie które mnie nurtuje:
czy pozostawienie włączonego oswietlenia, grzania itp. urządzeń elektrycznych jest bezpieczne dla mieszkania podczas nieobecości domowników? może macie jakieś zabezpieczenia itp. opowiedzcie o swoich doświadczeniach jak zrobić żeby dom był bezpieczny???
Dzięuję za wszystkie napływające odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich terrarystów i miłośników terrarystyki

Fryta
07-09-2011, 13:04
hmmmm
to raczej podobne do włączonego pod nieobecność domowników akwarium (grzałka, oświetlenie, filtr). Nie słyszałem by ktos wyłączał akwarium idąc do pracy. Dużo zależy od tego czy dane terra jest zrobione z głową (bezpieczne dla zwierzat i ludzi) czy też jest to jedna wielka prowizorka, gdzie kable są skrecane i izolowane taśmą biurową, zarówki wisza sobie w terra narażone na zbicie, a szyby oprawione są w sposób niegwarantujacy ich stabilności. Jak to jest dobre terra, to jest bezpieczne.

Kolba
07-09-2011, 15:15
A ja widziałem !!!, mój kumpel jak wychodzi z mieszkania to gasi światło
nad akwariami :))))
pozdrawiam
Kolba

Łukasz U.
08-09-2011, 06:32
20 lat zostawiam zapalone światło w akwariach i terrariach, podczas mojej nieobecności w domu. Zabespieczenia to jedynie zdrowy rozsądek. jeżeli instalacja elektryczna jest wykonana porządnie to nie ma sie czym martwić. Tak samo jest z lodówką zostawiasz ją włączoną i wychodzisz z domu, i co dzieje sie coś. Potraktuj to w ten sposób, napewno ryzyko jest większe niż gdybyś tego terra nie miał bo jednak coś tam może sie stać, ale jest to równie prawdopodobne jak to że sąsiedzi cie zaleją pod twoją nieobecność, wiatr wybije ci okno i deszcz ci napada itp. Malkontent zawsze sie przyczepi, w rzeczywistości praktycznie nie ma ryzyka.

42d3e78f26a4b20d412==