PDA

Zobacz pełną wersję : jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)



nokeg
17-01-2013, 09:16
ostatnio powarzniej myśle nad hodowlą węża, niestety mieszkanie nie jest zbyt duże więc nie ma miejsca na duże terraium. najbardziej podobaja mi sie Lampropeltiusy, maxymalne terraium jakie mógłbym zmieścić to 85x35x40cm na te terraium postawiłbym troche mniejsze terra z gekonem i ptasznika. Im mniejsze terraium tym lepiej, te wymiary które podałem to max. Czy przykładowo Lampropeltiusowi (np królewski) nie bedzie tam ciasno, chciałbym hodowac tylko jedną sztuke. największy problem to wilekość terra, ograniczenie pieniędzy, max za całe terra z wężem dam 600zł, na samego węża już mi wystarczy. Jakie węże polecacie na poczatek którym będzie dobrze w takim terra, niechce zbożówek, machoniowych i innych bardzo popularnych węży. podsumowując: wąż niezbyt duży (ok 150cm), ładny-kolorowy-ciekawy, ławty w hodowli, dla początkującego. Z góry dzięk za odpowiedzi.

nokeg
17-01-2013, 10:05
aha, jestem zielony jeśli chodzi i terra i higiene węży. Jak często trzeba czyścić im terraria, czy mocną śmierdzą ich kupska?? jak często karmi sie węże, raz na tydzień jedna mysz wystarczy??

mordd
17-01-2013, 10:08
Ja jestem wielbicielem Lampropeltis tak więc gorąco polecam. Tyle, że terra dość ciasne, więc może zamiast królewskiego jakiś mniejszy podgatunek triangulum? Albo mexicana - są niewielkie tyle, że droższe.

mordd
17-01-2013, 10:12
- czyszczenie: obowiązkowo po każdej kupie + raz na jakiś czas całkowita wymiana podłoża
- tak, kupska dosc mocno śmierdzą
- karmienie: młode częściej, starsze rzadziej (średniaki raz na tydzień jest OK, ale dorosłemu królewskiemu jedna mysz w tygodniu nie zawsze wystarczy)

pepo
17-01-2013, 10:17
osobiscie polecał bym ci triangulum, jest sliczny a samemu w takim terra bedzie mu dobrze.

mordd
17-01-2013, 10:27
Właśnie:)
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=109&i=4775&t=4775

nokeg
17-01-2013, 10:56
no na początku myślałem o pseudokoralówce, ale słyszałem że wybrzydza w jedzeniu. raz na jakiś czas całkowita wymiana podłoża tzn?? raz na miesiąc, raz na pół roku?? aha, jakiej konsystencji są ich kupy??:-) takie że mozną je papierkiem wziąć?? są bardziej płynne?? troche śmieszny temat ale chciałbym wiedzieć, myślałem też nad meicxo mexico czy jakoś tak, jakie jeszcze Lampropeltiusy pasowały by do tego terra??

mordd
17-01-2013, 11:10
Jeśli kupisz z dobrego źródła to nie wybrzydza. Moja czasem strajkuje, jak dostaje kolejną mrożonkę - ma wyraźną ochotę zapolować i martwego nie chce, ale to jedyne jej fanaberie (no jeszcze nie chce noworodków tylko starsze myszki:))) Wszystko to są wybrzydzania łatwe do opanowania i w sumie bezproblemowe. Konsystencja kupy lepiąca, trochę jak ptasia - dość szybko schnie i przestaje tak śmierdzieć, oczywiście nie oznacza to, że należy ją przetrzymywać w terrarium. Ja wyjmuję łyżką razem z odrobiną ściółki. Częstotliwość wymiany zależy oczywiście od wielkości węża, karmienia...... sam dojdziesz jak często (koszt w sumie znikomy).
Niewielkie (ale wszystkie nie najtańsze) są wszystkie podgatunki mexicana, alterna....... i parę innych trudniejszych do zdobycia.
Jeśli już byś sie zdecydował to absolutnie i zdecydowanie polecam zakupy w Biofilu i Snakes.pl (kolejność alfabetyczna:)))))) Mam węże z obu źródeł i są idealne i bezproblemowe. Kilka osób na tym forum też sprzedaje pewniaki więc na pewno coś znajdziesz. Jak dla mnie, to chyba warto pociułać nieco dłużej i kupić węża z pewnego źródła i wybranego gatunku a w wymienionych się nie zawiedziesz. Niestety nie ma tu listy dobrych sprzedawców więc nie wymieniam innych sprawdzonych (nie wiem czy chcą), ale przejrzyj forum.......

Gerald
17-01-2013, 11:13
Nie Lampropeltiusy tylko Lamproptelisy.

A tak poza tym to ci polecam pseudokoralówkę (Lampropeltis triangulum sinaloe). Bardzo ładna, wogóle nie wybrzydza w żarciu (pomyliłeś się z pytonem królewskim),
mała ok. 1m, i jest chyba najłagodniejszym wężem.

nokeg
17-01-2013, 13:44
Mordd-niejaka marta ma na forum mexicany za chyba 180zł, ale niewiem czy to z pewnej ręki, w biofilu jest troche drogo, odwiedziłem wczoraj snakes.pl ale zamówienie złoże dopiero jak bede miała kase i gotowe terra, niewiem dokładnie kiedy to nastąpi, ale myślałem też żeby kupić od voraxa.

wsumie obliczyłem że max za węża moge dać 280zł więc wybór mam duży, jeszcze tylko mamusi musi sie spodobać:-) pseudokoralówka jej sie podoba, mnie też. Takie terra jak podałem na początku starczy węzowi aż będzie dorosły czy później będzie potrzebował większe terra??

mordd
17-01-2013, 14:26
Marty nie znam, co absolutnie o niczym nie świadczy bo nie robię hurtowych zakupów:))) kupuję czasem i dla siebie - w razie jakichkolwiek wątpliwości zapytaj na forum, przy okazji i ja dowiemy się co inni sądzą o tym sprzedawcy więc będzie z ogólnym pożytkiem.
Od voraxa kupowałem, gdyby był firmą a nie prywatną osobą to też bym go wymienił w pierwszym rzucie - wąż od niego jest piękny, zdrowy i nie sprawia jakichkolwiek problemów.
Jeśli poprzestaniesz na sinaloae lub mexicana (czyli tych mniejszych) to wystarczy.

nokeg
17-01-2013, 14:31
oto jej oferta http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=31&i=4325&t=4325

jakie jeszcz węże nadają się do tego terra?? jak narazie chyba zostane przy pseudokoralówce

mordd
17-01-2013, 14:36
To już pytanie do innych:) ja wymienilem te, które znam i lubię........i gorąco polecam!

boidae
18-01-2013, 09:52
Cześć mam lamproteltis trigulum sinaloe do sprzedania.
Je bez problemów, bede w Świetochołowcach na giełdzie moze się spotkamy.
Cena ok. 120-130zł.

Pozdrawiam Pa

nokeg
18-01-2013, 13:55
jak narazie niemam kasy, z tego co obliczałem to potrzebuje jeszcze jakieś 100zł na same na terraium i jego wyposażenie. jak narazie zbieram kase i info, bede kupowł ok lata jak coś, ale dzięki za info

amatorek
18-01-2013, 14:16
Ja Ci polecam węża smugowego,jest trochę dłuższy niż 150 cm,ale jest ładny (przynajmniej ta odmiana którą mam),ich kupska mocno nie smierdza i z karmieniem tez nie ma problemu

Grochu
19-01-2013, 02:10
kupska każdego węża śmierdzą tak samo (-: ja kupkę węża zawsze porównuje4 do batonika (-; nie wiem ddlaczego - chyba piodobna z wygladu.

gorąco polecam wszelkie lancetogłowy! terrarium mogło by być nieco szersze i wtedy większość gatunków z tej rodziny będzie się do niego nadawało!

z karmie4niem nie powinienneś mieć problemów, a mamie powinny się spodobać - wszystkie sa pięknie ubarwione, no minus jest taki, żę wszystkie przypominają duże ddżownice :D

nokeg
19-01-2013, 05:00
niestety szerszego nie dam bo wtedy nie bede miał jak operować myszką do kopa:-)

hmmm wczoraj obliczałem ile wyjdzie mnie całe terra+wąż i wyszło mi niecałe 450zł
terrarium 80x35x40
wąż mleczny
podłoże
hygrometr
termometr
kabel grzewczy 25V
termostat
basenik
żarówka 25V
oprawka
wyłącznik czasowy
korek
do tego jakiś konar i kamienie z lasu wezme, zapomniałem o czymś??

Grochu
19-01-2013, 05:51
spryskiwacz - ok. 10-15 zł (-;
żarówke lepiej kupić 60 V i do tego ściemniacz (ok. 40 zł).
oprócz tego fajną srpawą jest żarówka nocna (np. ciemniowa żarówka czerwona - 30 V będzie aż nadto).

nokeg
19-01-2013, 05:56
spryskiwacz mam bo potrzebuje czasami do gekona i do ptaszników, oki żarówke kupie mocniejszą, a ściemniacz to po co?? jak to działa, chciałem zrobić do niej "klosz" z dolniczki żeby świecieło bardziej punktowo. potrzebne są dwie żarówki?? na noc nie wystarczy sam kabel grzewczy??

mordd
19-01-2013, 06:04
Mocniejszej żarówki bez ściemniacza nie kupuj!! Albo słabsza bez, albo mocniejsza z........ ściemniacz daje większe pole manewru przy regulowaniu untensywności światła i temperatury. Jak masz kabel to lepiej kabel z termostatem + słaba żarówka do miejscowego podgrzania. Żarówka nocna to gadżet - nie jest potrzebna, ale ułatwia obserwowanie gadzinki. Można sobie darować. Twój zestaw jest OK.

nokeg
19-01-2013, 06:07
no, dlatego wymyśliłem 25V żarówke i zakopany kabelek z termostatem, żarówka podpięta do wyłącznika czasowego. Aha kabel dać na całą długość terra czy rozciągnąć go na połowie?? żarówką w kącie, na śrdoku czy jak?? myślałem żeby jądać na połowe połowy, tam gdzie kabel

mordd
19-01-2013, 06:40
Kabel tylko na części. Z żarówką nie głupi pomysł bo będzie dzięki temu chociaż niewielki wybór miejsca z różną temperaturą. Chyba sobie nieco przemyślałeś wszystko:))))))) Pytania są tylko testowe:)

nokeg
19-01-2013, 06:50
no ja już kupować to z głową i tak żeby wężowi było jak najlepiej, ja nie z tych co trzymają węże w kartonie. czyli z tą żarówką może być?? bedzie miała funkcje ociepleniowo-oświetleniową:-) jedna żarówka wystarczy żeby dawała dobre światło?? czy może po jednej żarówce na każdej połowie??

mordd
19-01-2013, 07:00
Do uzupełniania działania kabla powinna wystarczyć. W razie czego wkręcenie nieco mocniejszej nie będzie problemem. Sprawdzisz sobie przy gotowym terrarium. I lepiej jedna niż dwie - w ten sposób w innych miejscach będzie chłodniej.

nokeg
19-01-2013, 07:29
aha, jeszcze pare pytanek, jakie to ma byś podłoże?? i jak gruba warstwa ma być??
i basenik, jakiej wielkości, jakiej głębokości?? może to być jakaś mała miska, czy są jakieś specjalne?? chodzi mi tu też o estetyke, wolałbym jakiś ceramiczny basenik niż plastikowa piske na pranie:-)

mordd
19-01-2013, 07:37
Co do podłoża to wariantów jest kilka i każdy ma swoich zwolenników. Spróbuj włókno kokosowe zmieszane z grubym piaskiem, ale to nie jedyne rozwiązanie. Gubość kilka cm - tak, żeby mógł się zakopywać (odizoluj czymś kabel, jeśli jest od wewnątrz). Miska taka, żeby się cały mieścił i mógł namoczyć - można od razu kupić na wyrost. Są gotowce ceramiczne udające naturalne materiały w sklepach zoo, ale zdaje się nie najtańsze. W razie czego przeszukaj szafki w kuchni, może coś ładnego się znajdzie:)))))))

nokeg
19-01-2013, 08:04
czym miałbym odizolować kabel??

mordd
19-01-2013, 08:07
Np stare płytki glazury, grupe szkło, żwir, atlas....... tak, żeby wążnie mógł się do niego dokopać i żeby się nie przesuwał

42d3e78f26a4b20d412==