PDA

Zobacz pełną wersję : życie



Tomasz S.
18-01-2013, 13:22
Wiem ze ludzie chca miec kontakt ze zwierzetami bo po prostu je kochaja.W tym celu trzymaja w domach psy,koty,kroliki no i ostatnio popularne egzotyczne zwierzaczki(w tym wezyki oczywiscie).Mimo wszystko uwazam patrzac na mego boa ze jego zycie jest do bani.Non stop poruszac sie w 4 katach terrarium,to jak wiezienie.Wiem ze moze susze i truje d... ale takie mam odczucia.Takie zwierzaczki jednak powinny zyc tam gdzie ich miejsce na wolnej przestrzeni(gdzies w dzunglach brazyli czy peru).Tak cos mnie dzisiaj sklonilo do refleksji.Narka :)Pozdrawiam wszystkich SNAKEMANOW.

koleś
18-01-2013, 14:03
przeczytaj sobie "Życie Pi: Yanna Martela
prawie na początku jest tam opisane życie zwierząt w ZOO i jest to najlepszy i najbardziej przemyślany opis życia tych zwierząt jaki dotychczas przeczytałem...
Inni mogą się ze mną i z Pi patelem (bo w końcu autor tylko przelał na papier jego historie) nie zgadzać ale to ich sprawa

b.s
19-01-2013, 02:10
>zgadzam sie z wami ale gdyby one zyły tylko w naturelnych srodowisku to prawdopodobnie i tak by je wibili (dla skor i miesa) . ale i tak jetesm zwolenikiem wolonosci:)

pepo
19-01-2013, 09:45
jezeli juz cos to dotyczy sie to tylko osobników z odłowu, poniewaz one zyły w naturze a po odłowie zostały tak jakby umieszczone w "wiezieniu" wezy z hodowli domowej to nie dotyczy, nie mają tego porównania , zmiany. czy gdybys sie urodził w dzungli tensknił bys np. za zyciem w miescie niewiedząc, ze cos takiego istnieje??pozdrawiam piotrek

Sm0k3D
19-01-2013, 09:53
tak, pepo ma racje, zwierzaki mecza sie tylko kiedy maja zby malo miejsca lub są z odłowu, jeśli np kupisz zwierza urodzonego w niewoli, i dasz mu tkaie warunki zeby nie siedzial tylko w 1 kacie to wiedz ze twoj zwierzak ma sie dobrze [;

Tomasz S.
19-01-2013, 10:00
w sumie to macie racje .My staramy sie stworzyc warunki podobne jak na wolnosci ale to nie to samo.:)

BLK
19-01-2013, 10:40
Heh to znaczy ze gdybyś sie urodzil w jednym małym pokoju i miałbyś tam spedzić reszte zycia było by ci wygodnie bo nie ma porównania ... jakoś nie sądze. Wiadomo że nigdy terraium nie zastąpi naturalnych warunków ale trzeba sie starac zeby były one do nich jak najbardziej zblizone....;)

Sm0k3D
19-01-2013, 11:28
hmm wiesz co?? terra są tak zrobione zeby nie przypominaly 1 malego pokoju dla zwierzaka, plus tez dla tego zeby nie czuly sie az tak zle, bieze sie je na rece, puszcza na krotko po domu, jak ktoś ma ogród to moze zbudowac, nawet nie terrarium tylko ogrodzony duuuuuuzy letni wybieg dla zbozowego np takiego, na tyle wysoki zeby zwierzak nie uciekl, badz czyms przykryty

pepo
19-01-2013, 13:32
BLK czy ty masz ograniczoną wyyobraznie????

BLK
20-01-2013, 09:13
To wy raczej macie ograniczona wyobraznie lepiej pomyslcie ile procent zborzówek w polsce ma wielki wybieg w ogrodzie? A branie na rece to tez nie wiem co to dla nich za przyjemność pewnie zadna raczej tylko dla ciebie. Łażenie po domu to nie te warunki a chyba zauwazyłes ze prawie wszystkie weze trzymane sa w terrariach duzo krutszych niz długość ich ciała wiec do czego to mozna porownac.

42d3e78f26a4b20d412==