PDA

Zobacz pełną wersję : Troche info o lancetogłowach - rozmnażanie etc (-:



Grochu
20-01-2013, 07:02
Mam następujące pytanie dotyczące rozmnażania następujących gatunków - proszę mi podać, ile młodych i kiedy się wykluwa, kiedy odbywają się gody u podanych niżej gatunków i jakie przysparza to trudności:

Lampropeltis triangulum sinaloae (lancetogłów mleczny)
Lampropeltis triangulum hondurensis (lancetogłów honduraski)
Lampropeltis pyromelana knoblochi (wąż królewski , górski z Tarahumara)
Lampropeltis pyromelana woodini ( wąż królewski, górski z Huachuca)
Lampropeltis alterna blairi (wąż królewski, szponiasty? [biofil.pl] )
Lampropeltis mexicana thayeri (lancetogłów meksykański)
Lampropeltis mexicana mexicana (lancetogłów meksykański (-: )
Lampropeltis getula californiae (lancetogłów kalifornijski)

Pytam, bo planuję w najbliższym czasie zakupić parkę któregoś z powyższych węzy w celach hodowlanych, a dokładniej rozpłodowych :P

rafnoe
20-01-2013, 07:20
grochu hoduje te weze i sporo by trza bylo pisac.radze ci kupic ksiazke o lampropeltisach,jest u nas dostepna,tyle tylko ze jest po niemiecku.ale jest super.pozdrawiam

Grochu
20-01-2013, 07:22
e nie, no ja mam ogółna wiedzę o tych agatunkach, chodzi mi o szczegóły, głównie o ilośc mlodych uzyskiwanych z rozrodu.
pozdrawiam

snakee
20-01-2013, 07:29
trzymasz je parkami czy osobno/?/

Grochu
20-01-2013, 10:54
nie trzymam jeszcze, dopiero planuje kupić!
trzymac będe osobno - z tego co mi wiadomo, to te węże mają zapędy kanibalistyczne.
cała sprawa wyszła z tego, że rodzice zgodzili się, żebym przerobił piwnicę na pomieszczenie hodowlane, więc sadze, że nawet do 4 terrariów 100x50x50 moge w niej śmialo zmieścić i zostanie miejsce jeszcze na choinkę i słoiki mamy (-;

także powtarzam: ile młodych mozna od powyższych wyciągnąć (-:

jak moge bawić się w swoje hobby, i jeszcze na tym coś zarobić (a przynajmniej pokryć koszty hodowli), to czemu tego nie zrobić? tym bardziej, że drugiej takiej szansy nie będzie - w samym mieszkaniu już nie mam miejsca za abrdzo na terrarium dla następnego węża, a piwnice obije styropianem, postawie tam jakaś farelkę + ogrzewanie w terrarium i wezeykom będzie luksusowo (-:

KST
20-01-2013, 12:40
w zeszlym roku z trzyletniej pary L.p.w(są w galerii) byly dwa jajka, w tym roku myślę że będzie więcej,ale biznesu to ty na tych wężach zbyt wielkiego nie zrobisz

Grochu
20-01-2013, 12:56
aha... no to proszę mi powiedzieć, z którego z tych gatunków mozna najwięcej jajek wyciągnąć (-:
to dośc ważne dla mnie, bo musze rodzicom powiedzieć, jakie węże będe mnozył (-:

KST
20-01-2013, 13:07
coś ty taki prędki do tego mnożenia,jak kupisz węże z tegorocznego wylęgu to będzies miał od nich młode najwcześniej w 2007r.(jeśli wszystko klapnie jak należy),myślę że rodzice do tego czasu zdążą zapomnieć nazwy węży,jak będą schodzić do piwnicy po choinkę i kompoty,im węże starsze,tym dają więcej potomstwa,bogaczem zostaniesz za jakieś dwadzieścia lat,acha obmyśl jakiś inny sposób ogrzewania piwnicy bo farelka jest bardzo prądożerna i okres oczekiwania na bogactwo może się wydłużyć(może małe ognisko?)

Grochu
20-01-2013, 13:40
e no co ty (-;
za farelke płacą rodzice, a pieniądze z węży idą dla mnie :]
zaproponujcie mi jakiś gatunek, z którego będe mial z 10-15 młodych rocznie (przynajmniej)
no już nie muszą być to lancetoglowy! ale nic dużego, ani trudnego w rozrodzie...
średnio trudne rpzejdą - z pytonem królewskim sobie radzę, no ale oczywiście o rozmnazaniu na razie nie ma mowy

Sułek
23-01-2013, 10:09
KST nie znam Cię ale lubię Cię ! :)))))))))))))))))

KST
23-01-2013, 13:19
znasz,znasz w zeszłym roku trochę rozmawialiśmy o Lampropeltisach telefonicznie(aktualnie po zmianie aparatu zadział mi się Twój numer) dla przypomnienia,mieszkam w Rybniku niedaleko naszego wspólnego znajomego pana K.
pozdrowienia
krzysiek

Sułek
24-01-2013, 05:12
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :))))))))

Sułek
24-01-2013, 05:13
teraz mam 506 023 321

42d3e78f26a4b20d412==