PDA

Zobacz pełną wersję : czu te weze moga byc ... WAZNE !!!



redknee
04-02-2013, 07:37
czy moge dac dwa weze do jednego terrarium?
a mianowicie czy moga byc razem Python regius 80cm samica oraz boa constrictor w terrarium o wymiarach 120dlugosci 60 wysokosci 60 szerokosci


czy beda sie genębiły ?
czy moga sie zjesc?
oczywscie beda mialy pokarm odpowiednio dawany, nie beda glodne ani nie beda walczyly o jedna mysz


piszcie wszystko co wam do glowy przyjdzie NA TEN TEMAT :)))

redknee
04-02-2013, 07:50
czy beda AGRESYWNE WOBEC SIEBIE ???????????????? JESLI POKARMU BEDA MIALY POD DOSTATKIEM :))

wujek
04-02-2013, 08:02
nie będą. spoko. ja mam taki sam układ. ale to terra będzie za małe jako docelowe. a pozatym wszystko będzie ok:) właśnie jade po pokarm dla moich pupilków;)

coolary
04-02-2013, 08:11
Temat juz WIELOKRTONIE wałkowany na tym forum. Nie zaleca się łączenia gatunków. Szczególnie w tym wypadku: Boa constrictor pochodzi w wilgotych lasów Ameryki Śrokowej i Południowej natomiast Python regius z zachodnie części Afryki, z terenów sawanny. Między tymi obszarami występują spore różnice w dobowych cyklach temperatury oraz wilotności.

Dejot
04-02-2013, 08:23
no tak ..ale miedzy bogiem a prawdą to podejrzewam ze kazdy trzyma te weze w takich warunkach jakich mu sie wydaje ze sa dobre , malo kto utryzmuje taka wilgotnosc i temperature jaka jest w naturalnym srodowisku wezy . Podejrzewam ze wiele osob trzyma boasy w tkaich samych waurnkach jak inni regiusy .... Ale fakt faktem to zupelnie rozne gatunki:)w ogole laczenie wezy roznych gatunkow jest juz niebzyt dobre wg mnie

Gadman
04-02-2013, 09:37
spkojnie mozesz trzymac ale musisz utrzymac temperature i wilgotnosc ktora bedzie dla tego i tego weza odpowiednia.



http://www.spokorobi.prv.pl

coolary
04-02-2013, 10:02
Nie nalęzy stosować w terrarystyce takich "kompromisów". Jeżeli nie masz miejsca na 2 zbiorniku zdecyduj się na jeden gatunek. Takie łączenie gatunków w terrarium z uśredninymi warunkami klimatycznymi nie jest dobrym posunięciem.

Janosek
04-02-2013, 12:24
eh.......... pododno jestes najlepszym terrarystom w krakowie (tak mówisz) to powinienies wiedziec to czy można łączyc gatunki.......... twoj regius jest troche mały, mówiłes ze ma 4 lata :)i 80 cm długosci :P

wujek
04-02-2013, 14:03
ej panowie te wasze dogrywki są troche dziecinne! załatwcie to między sobą (mieszkacie w jednym mieście) i po sprawie, a nie takie pieprzenia na tym forum... nie po to one jest!

POLAK
04-02-2013, 14:11
Janosek wiemy wszyscy ze hodujesz wszystkie gatunki tatus jest herpetologiem i wogóle jesteś tutaj znawca. Ale to nie jest powód zeby kogoś wysmiewac bezpodstawnie i skończ z tymi bajkami o wężach bo nikt w nie nie wierzy . zachowujesz sie jak 5 letnie dziecko zmyslasz ze jestes znawca a pare postów temu pytasz jakie wymiary osiąga constrictor wydaje mi sie ze taki znawca powinien takie zeczy wiedziec wiem ze odpowiesz ze nie zajmujesz sie akurat tymi węzami , ty hodujesz tylko nadrzewne dusiciele i grzecotniki

wujek
04-02-2013, 14:16
słuchaj stary. jeżeli masz taki problem to przejdź się do niego. załatw sprawe i będziesz miał spokój. takie teksty naprawde do niczego nie prowadzą. no niestety niektórym ludziom trzeba inaczej coś wytłumaczyć! to jest moja rada a rób jak chcesz...

hasta
04-02-2013, 15:01
Janosek a ty znowu zaczynasz swoje madrości pisać ..... człowieku jak widze Twój nick przy jakimkolwiek poscie to mi sie niedobrze robi. W gowie mi sie nie chce pomieścić że taki burak mieszka w tym samym mieście co ja.

Dobra rada Janosek - zanim cos napiszesz odnosie mojego posta to sie zastanów sto razy (...)

reed
04-02-2013, 23:32
Kurna, ludzie ! czy naprawde w zadnym temacie nie da sie pisac na temat ??!!
Czy tutaj wiekszosc to jakies dzieciaki rozwydrzone z przerosnieta wyobraznia ??
Zastanowcie sie troszke.

Janosek
05-02-2013, 01:05
ja od niego nie kupiłem kiedyś cambridgei L4 za 35 zł i on zaczoł mnie wyzyzac od **** i ty pe**** zgruwa takiego kozaka przez gg a jak miał isc ze mna na solo to sie tchórzy!!! rózne takie zeczy ja chciałem sie znim pogodzic a on to mnie "idz sie p******** ze swoją starą k****" no to dzieki" pytałem sie jaki duży jest jego regius i odpowiedział mi po hamsku "a ch** cie to obchodzi" powiedział zebym przyszedł na kopernika to on mnie zleje z kumplami :) to byłem tam tez z 3 kumplami i go nie było.........

Sułek
05-02-2013, 05:41
hehehe
ludzie intryguje mnie czemu wy chcieliście się lać akurat na Kopernika ??

"dociekliwy"
:)))

redknee
05-02-2013, 06:30
hahaha dobre bajki :D

podoba mi sie

a co do tego "na kopernika" to ty mi zarpoponowales jakis czss temu a ja odmowilem, nawet nie wiedzialem ze byles tam hehehehe


ale jesl ichchesz to niema sprawy :)

udziele ci troche lekcji na temat terrarystyki :P

redknee
05-02-2013, 06:56
nie warto z toba rozmawiac na jaki kolwiek temat

daj se spokoj to i ja dam tobie spokoj


dalem posta z pytaniem czy weze moga byc razem a jesli wiesz to czebabylo dac odpowiedz a jesli nie wiesz to nie pisz nic !!!

a nie jak ty to piszesz jakies denne z kosmosu komentarze

PS

hehe do pyskowania jetses pierwszy ale jak wspomniales ze byles gdzies z 3 kolegami to dlaczego nie spotkasz sie ze mna sam na sam ??

Janosek
05-02-2013, 07:15
ok
sorki
juz dalismy na zgode :P

madka
05-02-2013, 08:08
Dobra rzeczowa dyskusja ;)
Tylko sie pogubilem, czy pytanie bylo "czy moga byc razem Python regius 80cm samica oraz boa constrictor" czy tez moze "czy mozna razem trzymac Redknee i Janoska w jednym pokoju?"

redknee
05-02-2013, 09:10
koniec rozmowy na ten temat

Grochu
12-02-2013, 04:45
a mi to sie wydaje, że najlepszym terrarysta w Krakowie jest Pan Sułkowski (-:
i o ile w materii takiej jak terrarystyka ciężko jest skatalogowac ludzi pod względem "jakości" (ewentualnie można porównywać wielkość hodowli), to tutaj chyba nikt nie będzie się ze mną sprzeczał (-:

pozdrowienia dla Pana Lukasza, jak i dla tych, którzy się kłócą o cele nieosiągalne (-;

redknee
13-02-2013, 11:31
masz racje Grochu :))

...no nie podlizuj sie juz tak :P

42d3e78f26a4b20d412==