PDA

Zobacz pełną wersję : PYTON I GEKON!! (ważne)



geK
07-02-2013, 09:13
Gdy pyton królewski zje gekona lamparciego nic mu sie niestanie ?? CZy to będzie pożywne dla niego czy coś innego prosze o szybkie odpowiedzi!!

Dejot
07-02-2013, 09:17
glupie pytanie :) Jak mozna nakarmic weza gekonem .????? Podejrzewam ze tryzmales oba te gatunki w jednym terra i stalo sie :) Wezowi nic nie bedzie, szkoda tlyko geka ...... Potwierdza sie moja teoria zeby nie tryzmac roznych gatunkow razem

geK
07-02-2013, 09:21
Nic sie nie stało tylko regius nie je już 3 miesiące nie chce myszy nic więc mysle nad gekonem?

dr Robert
07-02-2013, 09:25
Spróbuj myszoskoczka lub chomika. Gekona raczej nie skosztuje. Lubi ciepłokrwiste :).

geK
07-02-2013, 09:26
Próbowałem wszystko! I nic

coolary
07-02-2013, 13:21
Nie dawaj gekona. Moze go zjesc ale wtedy już nigdy może nie wrócić do gryzoni.

Dejot
07-02-2013, 13:37
sprobuj z myszoskoczkiem :)

Grochu
07-02-2013, 14:14
myszoskoczki to pewniaki - jesli pyton ma odpowiednio dużo spokoju to myszoskoczka na pewno zje (-;
moj za nimi przepada!

karmienie gekiem raczej nie przejdzie - regiuski cięzko do ptakow zachęcić, a co dopiero do innych gadów (-;
z resztą:
"Moze go zjesc ale wtedy już nigdy może nie wrócić do gryzoni."

iibell
07-02-2013, 14:25
Młody człowieku jeżeli zadasz sobie trochę trudu i poczytasz o regiusach to dowiesz się że teraz jest okres w którym większość tych węży pości .Daj mu jeszcze trochę czasu nawet miesiąc i jeżeli nie jedząc nie traci wagi to nic mu nie będzie.Taka jest ich uroda.Sprawdzaj więc jego wagę i nie wyskakuj z tak głupimi pomysłami.A na przyszłość i to dotyczy nie tylko Ciebie najpierw zapoznaj się z biologią i zachowaniami zwierząt które masz zamiar hodować.
pozdrawiam

Pniak
07-02-2013, 14:29
NIc dodać - Nic ująć. Sama kwintesencja - zgadzam sie w 100% :-)

Grochu
07-02-2013, 14:53
a ja chciałbym poprawić - jeżeli w okresie zimowym nie nastąpi obniżenie temp. w terrarium, to węże, a przynajmniej młode i podrostki, powinny NORMALNIE jeść - moj pytonek calą zimę wcinał elegancko i od października do teraz urósł z 55 do 90 cm (-:

ps. normalnie w przypadku tego gatunku często oznacza z wybrzydzaniem. ile cm ma twó pyton? to dośc ważna informacja. jeśli jest dorosły, lub prawie dortosly, to 3 miesięczna głodówka nie jest niczym dziwnym (-;

iibell
08-02-2013, 00:00
Grochu ja bawię się z regiusami od 9 -ciu lat i nawet w nieobniżonej temperaturze mój regius nie jadł ponad 5 miesięcy więc nie wiem co lub kogo chcesz poprawiać.Nie mówię że mam patent na mądrość ale przez tak długi okres dość dobrze poznałem zachowania tych węży a większość "terrarystów" zwłaszcza młodych nie zadaje sobie minimum trudu żeby poczytać i poznać wymagania pokarmowe i środowiskowe danego gatunku wynika to bardziej z mody lub odruchu chwili widać to wyraźnie na tym forum.Polecam trochę literatury z Amazon.com.Można ją kupić już w Polsce zwłaszcza te specjalistyczne o hodowli poszczególnych gatunków o regiusach nie wspomnę.

Grochu
08-02-2013, 04:48
ale ja doskonale sobie zdaję sprawę i wiem, o czym mówisz (-: wiem ejdnak ze swojego przykładu, że młode często nie przestają jeśc na zimę...
tak czy tak masz racje - to może być spowodowane okresem zimowym, ale on właściwie już się kończy i pytonek powiniennen już brać się do jedzenia...

geK
08-02-2013, 10:13
słuchajcie ale mój pyton którego mam trzy miesiące a ma on około80 cm jeszcze nic nie zjadł a waga jego spadła o 5 deko a i skóra nie jest już taka jędrna jak go kupiłem a warunki ma naprawdę dobre i nie pomógł tu myszo skoczek ani inne zabiegi już mi żal na niego patrzeć

Janosek
08-02-2013, 11:52
mój regius tez nie je........ mają taki okres do kwietnia, maja

mysza
08-02-2013, 13:02
skoro wyraźnie traci na wadze i nadaj nie je, to proponuje zrobić badania.

geK
09-02-2013, 00:49
Jest OK wczoraj wieczorem zjadł myszkę (brązową) Nareszcie ulga. Bałem się już, że zdechnie z głodu jego skóra zwisała już z niego.




Spróbujecie z brązową gdzieś przeczytałem o niej i zaskutkowało!!

iibell
09-02-2013, 06:02
Jak widzisz trochę cierpliwości i prób przyniosły pozytywne rozwiązanie.Na przyszłość zastanów się dwa razy zaczym napiszesz taką bzdurę jak na początku.Myślenie ma wielką przyszłość.

Gadman
09-02-2013, 13:41
^^^^^^^^^^^^^^||
| Gady rulezz ||'""|""__,_
| _____________ ||__ |__|__ |)
|(@) |(@)"""**|(@)(@)**|(@)

42d3e78f26a4b20d412==