PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje pomocy(choroba)



Matiik
10-02-2013, 06:01
Mój wąż( P.regius) ostatnio zachowuje troszke dziwnie. Boje sie, ze moga to byc objawy chorobowe wiec pokrotce opisze jego zachowanie, a moze wspolnie dojdziemy do jakiś wniosków i podejmiemy odpowiednie kroki.

1.Od jakiegoś czasu podczas snu bywa ze ma lekko rozchylony pysk.
2."Ziewa"(otwiera na krotko, ale szeroko pysk) duzo czesciej niz mial to w zwyczaju
3.Zdaza mu sie sapnąć raptownie(moze kichnąć po wezowemu) po czym znow "ziewa"
4.Mam go od czerwca 2003r.
5.Temperatura w terrarium 23-27*C w dzień i ok 21*C w nocy
6.Wilgotność ok 50-70%
Karmiony myszami raz na 8 dni, apetyt mu dopisuje
objawy zauwazylem po raz pierwszy około 2 tygodnie temu

Aha, waz praktycznie nie wychodzi z terrarium(b.sporadycznie)

pepo
10-02-2013, 06:49
moze jest mocno przeziebiony, moze to byc jakis wirus.mysle, ze bez antybiotyku sie nie obejdzie-mojemu koledze regius zdechł po takich obiawach pomimo leczenia, jednak na rok przed smiercią całkowicie stracił apetyt.sprubuj go delikatnie obmacac w okolicach płuc - zobacz jak na to bedzie reagował np. (czy otwiera pysk?)mozesz jeszcze podniesc teperature o jakies 2-3 stopnie.czy obecnie ma je??

Matiik
10-02-2013, 10:49
Macalem go w okolicach pluc. Niestety otworzył pysk i bardzo sie zdenerwował(probował mnie capnąć) Tak obecnie wąż je.

pppppp
10-02-2013, 11:48
nigdy nie miałem p królewskiego bo wole boasy i kiedys miałem podobne objawy z 3 letnim samcem boasa, był zwyczajnie przeziebiony, pomogło podniesienie temp do 32C i tak proponuje zrobić, napewno mu to nie zaszkodzi a moze pomóc, ale jezeli po tygodniu zachowanie weza sie nie zmieni idz z nim do weta

Andre
10-02-2013, 12:24
jak to zaczeło się po wilince to może oznaczać że w otworarh nosowych powstał tak zwany czop,(stara wilinka)sprawdz

Grochu
10-02-2013, 13:57
przedewszystkim temp. w terrarium jest za niska.
podnieś temp. tak, żeby w najcieplejszym miejscu było 32-35 stopni - to nieco za dżo, ale przy przeziębieniach jak znalazł!
jesli obiawy nie ustąpią, to udaj się do weterynarza - to jakaś infekcja górnych dróg oddechowych jak na moje (-:

Lucky
10-02-2013, 23:31
Ja tam proponuje udac sie od razu do weta, nic nie zaszkodzi, a ile razy terrarysci opisywali skutki swojego lekcewazenia. Naprawdę, idz

Matiik
11-02-2013, 08:02
dzisiaj waz wykazuje objawy zblizajacej sie wylkinki, czy moze to miec zwiazek z jego wczesniejszym zachowaniem?

Grochu
11-02-2013, 09:36
brak apetytu i ospałość to typowe zachowania przed wylinką.
ziewanie to nic nadzwyczajnego.
jedyne, co mnie niepokoi to to, że sypia z uchylonym pyskiem.
sprawdź, czy czasami z nosa, lub pyska nie wydziela mu sie lepka wydzielina
i PODWYŻSZ temperaturę!

Matiik
11-02-2013, 09:57
Temperatura została podwyższona, teraz w najcieplejszym miejscu jest 33*C ogolnie w terrarium 29*C wiecej juz podwyzszyc nie moge, bo wszystkie urzadzenia grzejne pracuja pelną parą. Nozdrza nie sa mokre, ale nie moge sprawdzic ich dokladnie, bo zrobil sie strasznie nerwowy i silnie atakuje moją reke. Na oko nie widać zadnej wydzieliny, ale trudno to ocenić patrząc z odleglosci ok 10 cm przez szybe(na tyle zblizyl sie do szyby).

Evoker
11-02-2013, 23:13
Potrzymaj w tej temp 33/29C, jeżeli nadal sytuacja się nie poprawi idź koniecznie do weterynarza. Może być konieczność podania antybiotyku.
Pamiętaj że marzec to najcieplejsza pora roku w Afryce Zachodniej. Możesz nagrzać za dnia jedeno miejsce w terra nawet do 40C!! z zapewnieniem dostępu do chłodniejszych miejsc ok 30C.

42d3e78f26a4b20d412==