PDA

Zobacz pełną wersję : PODLOZE



animo
14-02-2013, 09:07
Prosze doradzcie mi jakie podloze dla weza, probowalem juz kilku i nie jestem zadowolony (kora, drewniane-brykiety, kaostka kokosowa, trociny). Chodzi o tanie i praktyczne.

Serpent
14-02-2013, 09:16
animo jak juz się wysiliłeś na takie pytanie dobrze by było jeszcze żebyś się wysilił i napisał dla jakiego węża ma być to podłoże....

Pozdrawiam
Serpent

Ps. co do podłoża to bardzo dobrze się sprawdza np. u połozowatych zwykły żwirek dla rybek (najlepiej jak jest większy nie taki sypki, oraz żeby był ''okrągły'' bez ostrych kanciastych krawędzi)

animo
14-02-2013, 09:31
Przepraszam zapomnialem: boa-maurus i zbozowy

Serpent
14-02-2013, 09:38
no to dla nich się nadaje spokojnie żwirek o którym pisałem wcześniej, możesz też spróbować z ręcznikami papierowymi jednak niebędzie to wystruj estetyczny bardziej nastawiony na łatwe utrzymanie higieny i czystości w terrarium....

Pozdrawiam
Serpent

Grochu
14-02-2013, 09:38
masz je w jednym terrarium?
dla boa najlepiej włókno kokosowe, zbożówka jest wężem wielośrodowiskowym, więc od biedy tez może na kokosie siedzieć...

madka
14-02-2013, 15:56
No coz w pytaniu bylo tanie i latwe w utrzymaniu, wiec najlepiej przeczytane gazety ;)
Sam zwirek o tyle mi sie nie podoba, ze trudniej utrzymac wilgotnosc. Ja mieszalm piasek z torfem.

iibell
15-02-2013, 01:45
Gazet bym nie polecał a torf sam używałem może być wymieszany z piaskiem jest ok.Należy pamiętać by przed umieszczeniem go w terra wygrzać go w piecyku kuchenki przez ok.10 minut w temp.200 stopni C.Nie będzie ewentualnego problemu z pasożytami np.roztocza.

madka
15-02-2013, 06:10
Ja uzywalem torf niewyprazany (tylko kwasny, bo sa i zobojetniane, najlepiej kupic duza w sklepie ogrodniczym, a nie mala paczuszke w podobnej cenie w kwiaciarni). O ile sie orientuje to po wyprazeniu jego wlasciwosci trzymania wody mocno sie zmniejszaja. I nie mialem klopotow z zadnymi roztoczami. tfu tfu na szczescie

42d3e78f26a4b20d412==