PDA

Zobacz pełną wersję : terrarium szklane pytanie



Filavandrel
18-08-2013, 14:54
cze wszystkim
wlasnie przymierzam sie do budowy terrarium szklanego (mieszkaniec kameleon jemenski) wymiary beda 80x50x120 i tu pytanie jakiej grubosci szklo zastosowac ?? 4mm czy grubsze ?? 6mm??
pozdro wszystkim
Filavandrel

Marcin Kranc (Shazzy)
18-08-2013, 15:25
spokojnie rob na 4mm pod warunkiem ze nie bedzie to nigdy uzyte jako akwa;) to raz tylko pamietaj o wentylacji cale skzlane akwa maja ta wade ze paruja i zle sie je wentyluje moze lepiej uzyc tylu drewnianego a tylk oprzod i bok iszkalne?

Filavandrel
19-08-2013, 00:38
beda 2 paski wentylacji na boku (cala dlugosc i 10 cm wysokie) i na suficie (tak samo)
a co do drewnianych scianek to nie wiem jeszcze sie zastanowie
i dzieki za zapewnienie ze 4mm starczy :)
pozdro
Filavandrel

Spellcaster
19-08-2013, 02:06
Dwa paski wentylacyjne to za mało dla jemenów. One potrzebują naprawde dobrej wentylacji.

Filavandrel
19-08-2013, 03:23
Spellcaster napisał(a):

> Dwa paski wentylacyjne to za mało dla jemenów. One potrzebują
> naprawde dobrej wentylacji.
>

czyli co dac cala sciane z siatki ??
i pasek wentylacji na suficie ??
pozdro
Filavandrel

Spellcaster
19-08-2013, 03:26
Daj jedną boczną z siatki i sufit też z siatki . Im więcej siatki tym lepiej .

Filavandrel
19-08-2013, 03:54
ok :) dzieki za rady :)
tak zrobie
pozdro
Filavandrel

rzyraf
21-08-2013, 13:48
niestety szkło 4mm nie wystarcza, szczególnie na górę-bardzo łądnie się wygina, szczególnie przy rozpiętościach powyżej 60-70cm. Tej wielkości terra najlepiej wykonać z 5 lub 6mm aby zapewnić odpowiednią sztywność.
Co wentylacji-każde terra wentyluję się świetnie o ile przemyśli się sprawę ukłądu wentylacji. Stosuj zasadę - otwór wejściowy jest dwa razy mniejszy (powierzchnia) od wylotowego. Wlot najlepiej umieścić na dole z przodu bądź na obu bokach na dole. Wylot na górze tylnej sciany bądź na tyle sufitu.
pozdrawiam

Filavandrel
21-08-2013, 15:01
dzieki za rade :)
wlasnie mi to uswiadomil (grubosc szyby) szklaz i docina mi szybe 6mm
i dzieki za info o wentylacji
pozdro
Filavandrel

Marcin Kranc (Shazzy)
21-08-2013, 15:38
no ja pierd... i znowu dales sie Filavandrel naciagnac!!!
szklarz uzywa 6ki szkla bo mu wygodniej tak ma go najwiecej ma najczesciej i najwiecej do tej grubosci szkla noze i maszyny na gore woszem za ciezke ale po co pokrywa ze szkla ja uzywam pokrywy z 6ki a na boga ludzie ot nei akwarium !!!!!! tylk oterrarium ja mam z 4mm szkla sklejone terra stare bardzo pdoobne wymiarami d otwojego 120x60x50 i po skeljeniu jak robilem test szczelnosic nalalem prawie do 3/4 wysokosci wody i szybka nawet sie nie wygiela po co ja to pisalem wczensiej jak i fakt ze przenosilem terra razme w sytorejm w rekach (80l samej ziemi) i jak sie nic nie uginalo a wkoncu nie bedziesz tego nosil u zegarka tylk obedzie stalo na biurku na twardym i sztywnym blacie

rzyraf to forum jest po to zeby pomagac a nie wprowadzac wblad a tak chlopak sie naciagnal i wyksoztowal moze to nei duzo bo z 40zl wiecej bo takiej roznicy wcenach szkla nie ma az zwlaszcza 2 mm ale p oprosut ma ciezszy regal teraz a po co?

Filavandrel
22-08-2013, 01:50
hejka :)
roznica bedzie mnie wynosic 20 zl
a czy bedzie wazyc wiecej czy nie to wszystko jedno i tak bedzie stalo na starej szafce po akwa (a ta powinna to bezproblemowo wytrzymac - wkoncu woda jest ciezsza od powietrza :) )
pozdro
Filavandrel

Biber
22-08-2013, 22:01
polecam 5 mm bo akurat takie rozmar wchodzi w prowadnice :)

42d3e78f26a4b20d412==