PDA

Zobacz pełną wersję : ''Spacery''...



Lucky
21-02-2013, 14:43
Powiedzcie, jak wygladaja spacery waszych wezy po ogrodzie/parku/łące/asfalcie:)? Chodzi mi gł. o małe węze, czy nie probuja uciec? Co innego to 3 metrowy boa dusiciel, co innego maly ponczosznik czy mlody swierszczojad...

Obcy
21-02-2013, 14:52
trawnego raczej nie bierz na spacer bo może jakiegos syfu dostać a jest delikatny raczej trzeba uważac z tym wychodzeniem na dwór

king
21-02-2013, 15:04
ja mojego O.vernalis wypuszczalem w lato do ogrodka na trawnik i nie probowal uciekac. wygrzewal sie na sloncu i byl zainteresowany kazdym ruchem.

Fryzjer
21-02-2013, 15:11
ja w tym roku planuje moje na podworko wyniesc jak bedzie cieplo ale opawiam sie o kota :), a co do wycieczek viking fajnie robi na plaze bral boaska i na brzegu sobie plywal.

wojtekP
21-02-2013, 15:41
Kiedyś próbowałem zbożówkę na trawę puścić ...
Strasznie trzeba pilnować i do tego po pierwsze wyraźnie przyśpieszała tempo pełzania , a po drugie trochę jakby agresywniejsza się robiła .
Fakt że był to wtedy mały , bo ok.60-cio cm wężyk .
Jeśli trawa jest skoszona na krótko (!) to mimo wszystko myślę że to frajda - takie spacerki (przynajmniej dla nas)

Mati13
21-02-2013, 23:23
ja w lato na dzialke bralem mojego regiusa mamy tam duzy staw ja sie na niego patrze i na chwilke sie odwrocilem a jego nie ma wszedl sobie do stawu naszczescie go zlowilem :)

Evoker
22-02-2013, 01:02
Lucky,
1) unikaj asfaltu za wszelką cenę, jak jest rozgrzany może się kleić do gada, pozatym jego składniki możą być szkodliwe, a doznanie węża będzie również negatywne bo to przecież sama chemia śmierdząca
2) nie spuszczaj węża z oka w czasie spaceru, są b.szybkie i znikają w przeciągu sekund
3) zawsze upewnij się czy trawnik nie był pryskany chemią zanim wypuścisz gada
4) zwróć uwagę na nory i otwory w glebie
5) zawsze po spacerze delikatnie wykąp gada w letniej wodzie i obejrzyj skórę czy nie ma 'gości z zewnątrz' bądź skaleczeń
6) zabieraj na spacery wyłącznie w temp powyżej 25C i gdy pogoda jest stabilna, nie przegrzewaj, podchodź do tego z umiarem

Grochu
22-02-2013, 04:14
podpisuje się pod postem Evokera.
dodatkowo najlepej wypuszczać węże na jakieś zamknięte trawniki - jak masz dom ogrodzony płotem to będzie jak znalazł - o ile w płocie nie ma dziur (-;

Mikka
22-02-2013, 04:31
Taka jeszcze mala uwaga to puszczaj go raczej na skoszona trawe. Jak ja swojego puszczalam to w gestsza sie zbijal i ciezko bylo go rozplatac.

Gerald
23-02-2013, 03:18
Staraj się go "wyprowadzać" na te spacery w miejscach gdzie nie ma dużo ludzi, w przyciwnym razie wąż wzbudzi duże zainteresowanie, co raczej nie było by przyjemne dla węża i ciebie.

Lucky
23-02-2013, 03:59
Dzieki za odpowiedzi, i za te wazniejsze i za te, ktore sa sformulowane tak jakbym nie wiedzial ze waz sie rusza a asfalt jest goracy:)))):P. Pozdrowienia

Evoker
25-02-2013, 23:18
Nie rozumiem Twojej złośliwości,
masz problem więc zwracasz się na forum.
Nie informujesz co wiesz a o czym nie wiesz, chcesz odpowiedzi. Gdy je otrzymujesz zaczynasz grymasić.
Wracając do tematu: asfalt nie zawsze jest gorący. Spróbuj np. dzisiaj czy jest...

Fryzjer
26-02-2013, 02:42
Evoker spokojnie :).

Lucky
26-02-2013, 07:14
Sory, przeciez to zart a nie zlosliwosc, jesli cie evoker czyms urazilem to sory

42d3e78f26a4b20d412==