PDA

Zobacz pełną wersję : Epicrates cenchria cenchria



Drobek
02-03-2013, 05:12
Epicrates cenchria cenchria:
1. Jak rozpoznać płeć u młodego osobnika bez sądowania?
2. Jak poznać czy "czysty" u młodego?
3. Kto może mi załatwić "czystego" ?
4. Ma ktoś dojścia do węży Boba Clarka???
5. Waga dorosłego osobnika?

coolary
02-03-2013, 08:46
1. Raczej niewykonalne bez sondy. Nawet jeżeli wybierasz z pośród kilku/kilkudziesięciu osobników z miotu. Niektórzy twierdzą że wybierają osobniki z najkrótszymi ogonkami. Moim zdaniem to nie zdjaje egzaminu.

2. Tutaj już musisz mieć węże z zaufanego źródła. Czyste E.c.c w zależności od rodziców mogą miec różne ubarwienie. Czasem już po urodzeniu młode mają dużo czerwonego/pomarańczowego pigmentu a czasem są dużo ciemnijsze a mimo to wyrastają z nich piękne osobniki.

3. Nie wiem :)

4. Każdy może sobie sprowadzic indywidualnie.

5. Dorosłe samice ważą ok.2 kg. samce są mniejsze i lżejsze.

Serpent
02-03-2013, 09:47
ktoś kto zajmuje się hodowlą wiele lat bezproblemowo określa płeć w większości przypadków, jednak jak pisał coolary ktoś kto niemiał styczności z tymi wężami i niemnożył to jest to dla niego niewykonalne, co do czystości to WIELKA ściema jeżeli to E. cenchria cenchria to niech ktoś mnie oświeci i wytłumaczy mi niby z kim ma sie krzyżować żeby był ''brudny'' bo na pewno się niekrzyżują z E. cenchria maurus ponieważ te 2 węże odbiegają od siebie dużo więcej niż mogło by się to nam wydawać.

Pozdrawiam
Serpent

Ps. cenchrie są w większości identyczne wszystkie za równo w polsce jak i za sąsiednimi granicami naszego kraju

pppppp
02-03-2013, 23:31
będa w BIOFILU z tego co wiem na poczatku lipca

coolary
02-03-2013, 23:46
Serpent różnice potrafią być małe ale jednak są. Nawet czyste cenchrie mają rózne ubarwienie (jedne są bardziej czerwone inne bardzo zółte). A "czystość" można rozumieć w 2 znaczeniach.

1. Mieszanie z innymi podgatunkami.

2. Na giełdzie w Hamm rozmawiałem z kilkoma hodowcami (Niemcami i Belgiem od którego kupiłem swoją samiczkę)...chodzi o to, że za granicą zwierzęta u tego samego hodowcy, z tego samego miotu mogą 2 krotnie różnić się ceną co związane jest z kolorami,ładnym wzorem czy np. brakiem drobnych plamek które troszke "szpecą". Ludzie z którymi rozmawiałem mówili, że najtańsze osobniki z miotu (raczej te brzydsze) kupuja właśnie Czesi. Wydaje mi sie, że z tą "czystościa" chodzi tutaj właśnie o to.

Serpent
03-03-2013, 02:27
może i tak zresztą też mówiłem o minimapnych różnicach, z tych dziesiątków cenchri jakie widziałem w polsce i czechach to różnica jest minimalna której na pierwszy rzut oka niewidać, a co do mieszania to niby z jakimi podgatunkami mają się mieszać? patrząc z systematycznego punktu widzenia juz sama E.cenchria cenchria jest podgatunkiem (trzeci człon łaciński określa podgatunek)

Pozdrawiam
Serpent

Obcy
03-03-2013, 03:10
dlatego niema różnicy bo cenchrie w polsce są z czech a te czeskie są brudne i tyle...

Drobek
03-03-2013, 03:46
Czyli z czech nie polecacie...
A czy u Boba mogą się trafić brzydkie?
Podją by się ktoś sprowadzić od Boba Clarka, ja nie znam na tyle angielskiego itp.
W biofilu z kąd będą (jaki kraj importu, rozmnożenia)?

Obcy
03-03-2013, 07:25
od "boba" :-) będą bardzo drogie napewno

Serpent
03-03-2013, 07:41
Drobek na Twoim miejscu niezważałbym na opinie Obcego, niepowiem kto tu jest ''brudny'' chcesz Drobek kupić to poczekasz i kupisz na wakacje (sierpień) np. u Sułka w Biofilu a jeśli marudzisz to bedziesz w nieskończonosc sprowadzał od Boba Clarka....

Pozdrawiam
Serpent

Ps. Obcy zdziwiłbyś się odnośnie cenchri czy są w polsce z czech czy odwrotnie....

adsnake
03-03-2013, 10:52
W lipcu spodziewam się narodzin młodych od osobników sprowadzonych z USA w 2000 roku.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych :)

coolary
03-03-2013, 11:54
Adrian na pewno wezme od Ciebie parke do mojej hodowli :)

biruit_ka
03-03-2013, 12:54
Serp to jak jest w koncu z mieszaniem sie tych podgatunkow- o czym wspominal coolary. ? prosze Cie rowniez o kontakt email
pozdrawiam

Drobek
04-03-2013, 04:45
Według tego co zapewniał mnie Serpent na gg cenchrie czeskie, polskie, z zachodu lub z USA niczym się nie różnią (poza ceną), więc kupię polskie. Trzeba wspomagać polską gospodarkę :))

adsnake masz gg?? Odezwij się.

coolary
04-03-2013, 07:31
Moim zdaniem są jednak pewne różnice. Chętnie porównam swoją samiczke w wieku np. 2 lat z cenchria kupioną w Polsce :)

Serpent
04-03-2013, 09:50
no może do końca mój przekaz nie został zrozumiany chodziło mi o to że dla amatorskiego trzymania się nie róznią, i tak jak wspomniałeś lepiej zostawić kase w Polsce niż w USA ;-)

Pozdrawiam
Serpent

Sułek
04-03-2013, 11:39
aby rozwiać wątpliwości wrzucam fotki dorosłych, ciężarnych samic z jednej ze współpracujących ze sklepem hodowli
jeśli ktoś ma wątpliwości że są duże to niech zwróci uwagę na stojącą w tle 1,5 litrową butelkę po wodzie mineralnej...
http://www.biofil.pl/Zwierzeta/Gady/Pictures/Maxi/cenchria0.jpg
[img]http://www.biofil.pl/Zwierzeta/Gady/Pictures/Maxi/cenchria1.jpg[img]

Sułek
04-03-2013, 11:40
http://www.biofil.pl/Zwierzeta/Gady/Pictures/Maxi/cenchria1.jpg

coolary
04-03-2013, 11:53
Powiem tak. Cenchrie które pokazał Łukasz są bardzo ładne. To co pisze dotyczy tych najpiękniejszych z najpiękniejszych :) Ja bede próbował z pomocą kilku życzliwych przyjaciół storzyć niewielka hodowlę cenchri (ok 6-8 sztuk) ale takich na prawde pięknie ubarwionych.

Drobek
04-03-2013, 12:42
Rzczywiście ładne, domyślam się że samce były równie piękne.
Dlaczego na drugim zdjęciu ma takie "szpary między łuskami"? Wygląda jakby nie mieściła się trochę w skórze. Może jest to spowodowane ciążą?
Jest szansa, że na początku lipca będą już młode?

Grochu
04-03-2013, 22:30
tak, rozciąganie się łusek to efekt ciąży + to, że akurat tak się wyłzyła, że tan bok się naciąga (-;

42d3e78f26a4b20d412==