PDA

Zobacz pełną wersję : Genetyka



Grochu
05-03-2013, 13:51
Mam taką sprawę. jak uzyskiwać poszczególne odmiany barwne?
Np:
Aby uzyskać węza pozbawionego barwnika czarnego, to powiniennem wybrac rodziców z jak najmniejsza ilością koloru czarnego, w następnym pokoleniu to samo, i w następnym, aż do calkowitego "oczyszczenia" z czerni?

Ostatnio mnie to zainteresowało, bo chcę się w przeciągu kilku najbliższych lat ostro wziąć za hodowlę wezyw celach zarobkowych i przydalo by się nauczyć różne odmiany barwne uzyskiwać.
wiem, że to nie takie proste, ale osoby z doświadczeniem proszę o przybliżenie

z góry dziekuję

goblin
05-03-2013, 14:09
Grochu o jakie węże ci chodzi jeżeli o Guttaty zapraszam na GG 2759773

coolary
05-03-2013, 22:41
Jeżeli masz takie podejście do hodowli polecam sprowadzić sobie książkiw języku angielskim. Można dzięki nim wzbogacić się o wiele ciekawych informacji. Ja pożyczyłem od znajomego książke o jednym gatunku węża prawie 300 stron.... hmmm a swoja drogą typowo zarobkowe podejście nie jest najlepsze. Jeżeli w mojoj hodowli urodzą się np. młode boa leśne mam zamiar całość kwoty uzyskanej ze sprzedaży młodych włożyć w dalszy rozwój hodowli. tzn nowe terraria i zwierzęta. Natomist zarabianie hodowlą na życie..... moim zdaniem to raczej nie do zrealizowania w Polsce.

Grochu
05-03-2013, 23:47
Goblin -> nie mam jeszcze konkretnych typów
Coolary-> u mnie zarabianie na życie wyglądać ma w ten sposób: weterynaria+sklep+hodowla
i to powinno mi się jakoś zakleścić i wżyć dam rade. część oczywiście także zamierzam rpzeznaczyć na rozwój hodowli. kiedyś sobie nawet myślelaem, że calą kasę z weterynarii (co uda się odłożyć) na to będe przeznaczal i w penym momencie będe zajmował się tylko sklepe i rozmnażaniem, ale nie wiem, jak to wyjdzie. jeszcze zobacze. wszystkiego tez nie dam rady robić (-:

mordd
07-03-2013, 13:34
Pjdź może najpierw na tę weterynarię - wtedy i tobie takie pytanie wyda się śmieszne - zwłaszcza, że jeszcze niedawno taka wiedza stanowiła miniumu niezbędne do zaliczenia matury........ Kilka słów po angielsku + google + podręcznik Villego. Znajdź hasła : mutacja, odmiana....
Do wyhodowania osobnika pozbawionego czerni podaną metodą nie wystarczy ci prawdopodobnie lat, twoim wnukom chyba też. Łatwiej zacząć od odmiany amelanistycznej....................

Grochu
08-03-2013, 00:45
aha, rozumiem... albo kupić gotowa heterozgote (-;

DEXiu
08-03-2013, 05:46
Hehe. Grochu weź hoduj parę regiusów albo boa i trzy razy dziennie odprawiaj rytuały to jak będziesz miał szczęście (większe niż w Lotku) to w pierwszym pokoleniu ci może wyskoczy jakiś albino albo co jeszcze lepszego, np. dwugłowy regius albino :))) Jakbyś go sprzedał to mógłbyś chyba od razu się zająć hodowlą

Grochu
08-03-2013, 08:04
DEXiu, nie rozumiem, co chciałeś mi w ten sposób przekazać, ale ok.
a reiusy to owszem - w najbliższym czasie drugiego kupowac zamierzam i pewnie w ciągu kilku latek cos będzie na linii (-:

42d3e78f26a4b20d412==