PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pytonem królewskim



MIKI_TYCHY
06-03-2013, 11:56
Mam pytona królewskiego i wszysto jest w porządku ale od dwóch tygodni nie chce jeść . mam go już około roku i nie wiem czy to jest jakiś okreś zimowy czy co ? porzdzcie mi prosze!!!!!!!

dniki
06-03-2013, 12:02
Sadzę, że w przypadku pytona królewskiego dwa tygodnie, a nawet miesiąc postu jeszcze nic nie znaczy.

petr
06-03-2013, 12:02
2 tygodnie ?? - pytony sie karmi co 2 tygodnie :).
Moje ostatnio nie jadły ponad miesiąc - bo im sie nie chciało. Teraz wsysają myszy i myszoskoczki jak się patrzy.
Może twój po prostu nie jest głodny.

STIW
06-03-2013, 12:39
Moje zrobily sobie 5 miesieczna glodowke.

Grochu
06-03-2013, 14:16
ja tam swojego karmie raz na 10-12 dni, ostatnio nie jadł 14 i wessał 3 naprawdę duże myszy bez zawachania (ma około 90 cm).
2 tygodnie nic nie znaczy. to normalny odstęp w jedzeniu. o "głodóweczce" mozna mówić przy 4-6 tygodniach nei jedzenia, o głodówce, jeśli ten okres to około 2 miesięcy.

CURTUS
06-03-2013, 16:10
Witam :)
Widze Grochu ze udzielasz sie w tego typu tematach (i to na obu forach;)) :) mala podpowiedz - regiuski w okresie od listopada do mniej/wiecej konca kwietnia - potrafia sobie zrobic "glodowke sezonowa" - zjawisko znane od lat i czesto bedace problemem w sytuacji gdy stale warunki termiczne i wilgotnosciowe, nie sa w stanie ich zastymulowac do zmiany zachowania... w mojej praktyce w takiej sytuacji zaobserwowalem kozystne dzialanie witaminy B (B12), ewentualnie malych dawek Metronidazolu - poprawiaja laknienie :) mozna oczywiscie czekac... tyle tylko ze czasami niestety zwierzak nie pobiera pokarmu na tyle dlugo, iz jego organizm doznaje sporego uszczerbku :/ sugerowalbym w sytuacji glodowki dluzszej niz 10tygodni zasiegnac porady weta - preparat ktorego uzywalem zwykle w takich przypadkach to ReptiSave z Tetry - mozna go zastapic "Catosal" - dziala rownie dobrze :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak "CURTUS"

Grochu
06-03-2013, 22:47
a no udzielam się (-; staram się być widoczny i rtoche w miarę możliwości pomagać innym.

Evoker
08-03-2013, 01:34
Ja nie polecam chemi bez konsultacji z doświadczonym weterynarzem.
Generalnie zachowaj spokój, obserwój węże i podawaj pokarm co 5-7 dni.
Regius to wąż która poza sezonowym postem /nie zawsze występującym/, może mieć własne fochy co do pobierania karmy.
Polecam http://terrarium.com.pl/pytonkrolewski.php i inne opisy.

MIKI_TYCHY
08-03-2013, 15:05
już jest wszystko w porzo wcina sobie normalnie bez problemowo. Dziękuje wszystkim za wypowiedzi.

42d3e78f26a4b20d412==