PDA

Zobacz pełną wersję : kolejny temat o Regiusach - wasze doswiadczenia



furu
06-03-2013, 14:31
Witam.
Od przeszlo miesiaca mam u siebie w mieszkaniu samice Regiusa.
Generalnie wydaje mi sie ze wszystko jest w porzadku.
Na poczatku po przywiezienu siedziala caly czas w ukryciu, jednak ta kryjowka byla troche marna - niepozwalala jej sie calkowicie schowac.
Mniej wiecej dwa tygodnie temu poprawilem to wkladajac do terra ladnie spreparowany pien, w ktorym swobodnie i do znudzenia moze sie chowac.
Teraz wyglada to tak, iz jak na Regiusa przystalo caly dzien jej nie widac, dopiero wieczorem okolo 22 niesmialo wychyla pyszczek.
No i w zwiazku z tym mam do was kilka pytan:
Jak zachowywaly sie wasze Regi po przeprowadzce?
Kiedy zaczely jesc? Moja Kamasutra jeszcze nic nie zjadla i chociaz nie przejmuje sie tym ciekawi mnie kiedy moge sie spodziewac zmian.
No i jak zachowuja sie w terrarium?
Czy wychodza? Czy wieczorami bede czasami widywal jak sie przechadza czy raczej nie ma na co liczyc?
I generalnie jesli macie jakis wskazowki ktore moglyby mi sie przydac bede wdzieczny.
Pozdrawiam.

Grochu
06-03-2013, 14:35
mój zachowywał się tak po przeprowadzce i... dalej się zachowuje (-: uświadczysz regiusa poza kryjówką tylko w nocy i tylko jeśli jest głodny. najedzony regius dzien i noc siedzi w kryjówce.
w dzień można od biedy go zobaczyć, jeśli się weźmie na ręce (-; później na ogół nie wraca do kryjówki, tylko na badyl wygrzewać się idzie.
a jedzeniem się nie przjemuj - nie wyciągaj, nie gap się jak w telewizor i utrzymuj odpowiednie warunki, to zacznie jeść

DJP
07-03-2013, 02:48
Wąż będzie bradziej aktywny tylko jak jest głodny no i oczywiście w porze godowej. Jak gad zgłodnieje to będziesz go widywał w nocy, albo żadziej w ciągu dnia ale to pod wieczór, nie wiem na czym to polega ale mimo braku w różnicy oświetlenia wąż "wie" że jest wieczór i popiero w tedy wychodzi. Jeśli w reszcie terrarium będzie mu za chłodno to będzie wyłaxił po karmieniu pod żarówke.

Dr_Who
07-03-2013, 08:50
Witam!!!!
Zgodzę sie z przedmówcami taka juz natura P.regius choc są wyjątki posiadałem jedna samicę, która nieczesto bywała w kryjówkach a miała ich wiele.
Najchetniej przesiadywała na konarach, cały dzień spędzała na często nieudolnych wspinaczkach. A co do przyjmowania pokarmu to zawsze trzeba poeksperymentowac gdyz co osobnik to inne zachowanie.
Przykładowo jeden z moich osobników tolerował tylko chomiki dżungarskie, innych nie ruszał. A młodymi wogóle sie nie interesował- nie zauważał ich.

Evoker
08-03-2013, 01:21
Witam,
95% Regiusów to płochliwe gady które wymagają długiego czasu /np.1-2 lata/ aby zaakceptować towarzystwo ludzi i otaczających je warunków /np nocne światło w pokoju, ruch ludzi/.
Dodatkowo są 100% nocnymi drapieznikami i ich dzienna aktywność jest nienaturalna, choć bywają osobniki które nie korzystają z kryjówek wcale.
Jestem w posiadaniu pary której osobniki w tym względzie są totalnym przeciwieństwem więc mam stosunkowo dobre porównanie.

Furu, poczytaj wnikliwie opisy tam znajdziesz sporo cennych informacji. spewnościa będziesz widywał węża wieczorami w porze żerowania, bez obaw, ważne aby gad się dobrze zaaklimatyzował i pobierał karmę. Zapewnij kryjówkę 'w sam raz' tzn nie za dużą nie za małą, taką aby luzno zwinięty wąż dotykał bokami ścianek kryjówki!

Co do karmienia stosuj się do opisu np. z tej strony.

42d3e78f26a4b20d412==