PDA

Zobacz pełną wersję : Hmm plesn....



Sm0k3D
07-03-2013, 06:34
Co tak naprawdę szkodzi wężom w pleśni, przypuśćmy ze taka co wyskakuje na korze itp. przeciez w realu jak sobie zyja w lesie to tego wszedzie pelno, i se zyja i jest dobrze

simooon
07-03-2013, 07:06
Ja hoduje weze ktore wymagaja wysokiej wilgotnosci i plesn mam regularnie.Usuwam ja ale nigdy nie zauwazylem jakis negatywnych skutkow u wezy.mysle ze w malych ilosciach jest nieszkodliwa.Pozdrawiam

Obcy
07-03-2013, 08:51
też mi sie zdaje że w małych ilościach jest nieszkodliwa , co nieznaczy ze w terra może być pleśń , lepiej to usuwaj i staraj sie niedopuszczać żeby pleśń zalegała w terra

Sm0k3D
07-03-2013, 10:00
no nie zalega mi w terra, tylko male grzybki (nie taka mechata plesn) pojawiaja sie na korze =] zeskrobac to poprostu, wygotowac, czy mzoe poprostu zostawic bo nie szkodzi =]

Grochu
07-03-2013, 10:27
zostawienie pleśni/grzyba w terrarium może doprowadzic do chorób skóry a nawet grzybicy płuc węża -> wq konsekwencji mamy na ogół martwego węża

Gerald
07-03-2013, 10:33
Mi też się coś takiego na pniaczku dzieje... próbowałem go wysuszyć, trochę pomogło. Kiedyś cały pniaczek zasypałem solą kuchenną, nie pomogło. Chyba poza wzglądami estetyczneminiczemu to nie przeszkadza. Wiem tylko że zjedzona pleśń może być szkodlliwa, ale co to szkodzi wężowi... Poczekam na opinie innych. Poza tym pleś jest oznaką słabej wentylacji, chociarz w miom terrarium (byłym akwarium) jest wentylacja tylko odgórna (na całej powierzchni) to od jakiegoś czasu już nie ma pleśni, może to suszenie pomaga?

dniki
07-03-2013, 13:34
Problem z pleśnią skończył się, gdy konary oczyściłem z kory. Ważny jest też gatunek drewna. Konar, który plesniał pod korą to chyba osika. Obok jest konar z wierzby i nia ma śladu pleśni. Moim skromnym zdaniem pleśń w terrarium to nic dobrego. Oczywiście w naturze węże mają do czynienia z pleśnią, ale przy innej wymianie powietrza. W terrarium nawet przy dobrej wentylacji wymiana powietrza jest dosyć wolana i moim skromnym zdaniem oddychanie takim zagrzybionym powietrzem nie jest zbytnio zdrowe. O kontakcie ze skórą nie wspomnę. Ja zawsze stosuję zasadę, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

DEXiu
09-03-2013, 07:10
Ech. Lepiej dbać żeby tego nie było bo po pierwsze faktycznie może być jakaś choroba, a po drugie pleśn oznacza zwykle za małą wentylacje. Jak sie zalegnie to baaaardzo ciężko to wyplenić. Kumpel raz nie mógł doczyścić grzyba z SZYBY :)))

42d3e78f26a4b20d412==