PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to by przeszkadzalo



NeuThroN
07-03-2013, 10:04
Chce zrobic terrarium dla weza krolewskiego Lampropeltis mexicana greeri i terrarium ma byc w pokoju gdzie bardzo czesto przechodza domownicy(przez pokoj ) gdzies metr by od niego przechodzili i czy weza by to tak bardzo steresowalo czy by moglo by byc w takim miejscu??


ThX za wszystkie odpowiedzi !

Sm0k3D
07-03-2013, 10:07
zaslonki na szyby, jak mialby oswietlenie w srodku, to naprawde mzoesz takie cos zastosowac =]

NeuThroN
07-03-2013, 10:57
Kiepski pomysl wogule bym go niewidzial acha i jeszcze w tym pokoju jest komp i on chodzi przes caly dzien(te buczenie) i w nastepnym pokoju jest telewizor no i go slychac czy to bedzie przeszkadzalo wezowi ?

Gerald
07-03-2013, 11:04
Pod względem głośności nie poniważ węże są całkowicie głuche. Niewiem jak się przedstawia sprawa promienowania od komputera.

Grochu
07-03-2013, 11:19
moje terra stoi tuż obok kompa i jak na razie nie ma żadnych problemów (-: od biedy możesz terrarium od strony kompa pokryć ołowianą blachą i żadno promieniowanie do terrarium nei dojdzie (-:

NeuThroN
07-03-2013, 11:26
Acha dzieki a jak z tymi domownikami czy jak beda kolo niego przechodzic czesto czy to bedzie go stresowalo ogulnie chodzi mi czy kolo terrarium mogom chodzic domownicy (czesto)?

Obcy
07-03-2013, 11:57
a tam promieniowanie nie bawcie sie w stare baby a jak chcesz to se takiego kolesia zamów to ci powie czy zyła wodna nie idzie po terra ;-)

lewy
07-03-2013, 11:58
no dobra jak juz jest rozmowa o miejsce na terra to czy by glosma musa i ciężki bass przeszkadzal wezowi?? no to u mnie jest jakies 5godzin dziennie chyab ze mnie w domu nie ma to sie zmniejsza do 1godziny :)

Sm0k3D
07-03-2013, 12:30
Hmm, basy moga wywolywac wstrzasy podloza które waz bedzie czuc, kup se dobre sluchavki =]

lewy
07-03-2013, 13:09
:) tak skromnie mowiac "drobne wstrzasy podlorza" :P ja jak slucham to tak napierdala ze scany sie trzesa :P

Mike
07-03-2013, 13:55
No to w takim razie lewy twoje słuchanie glosnej muzyki z podkręconymi basami to napewno nie bedzie dobrze wplywało na węza. Wąz przez to bedzie przez wiekszosc czasu zestresowany co moze wplynąc bardzo na pobudzenie jego agresji.
Albo zrob tak jak Sm0k3D napisal - kup sobie sluchawki - albo sluchaj ciszej muzyki ze zmniejszonymi basami. W innym przypadku odradzam hodowli wszelkich zwierząt poniewaz taka muzyka to ogromny stres dla zwierzaka!!!

A co do pytania NeuThroN'a o przechodzących domowników... no cusz... na początku wąż napewno bedzie tym troche zestresowany i wolniej bedzie sie przyzwyczajał, tzn. moze tez byc przez to troche agresywny (ale nie musi). Jesli nikt nie bedzie biegał caly czas obok tego terrarium... i nie bedzie w nie stukał, to waz po jakims czasie przyzwyczai sie do przechodzących domowników :). Ale tak odrazu raczej to nie nastąpi...

NeuThroN
09-03-2013, 08:36
Wszystkim wielkie thx za odpowiedzi szczegulnie Mike.

42d3e78f26a4b20d412==