PDA

Zobacz pełną wersję : co oprócz myszy



farciarz
08-03-2013, 01:24
przepraszam za pewnie banalne pytanie, ale jestem świeżo upieczonym chodowcą węża zbożowego.
chciałem sie dowiedzieć czym oprócz osesków i kawałków dorosłych mysz można je jeszcze karmić. czy może to być np: żaba, kawałek wołowiny lub coś innego?
dzięki za odpowiedzi ! ! !

Grochu
08-03-2013, 01:37
podstawą pokarmu mają być MYSZY. kawałki mięsa podajemy tylko w przypadku, gdy do myszy nei mamy dostępu.
może być to kawalek serca wołowego, lub skrzydełka kurczaka. możliwe, że zbożówka skusi sie na jednodniowego pisklaka kurzego. zwierzęta zmiennocieplne (takie jak płazy, czy inne gady) podobno również w naturze sąich pożywieniem, ale z tego co mi wiadomo to często marudzą przy ich przyjmowaniu, lub po prostu nie przyjmują.
ewenementem dla mnie jest zbożówka, która jada wije, świerszcze itp - widziałem kiedyś tkaie zdjęcie w necie (=

goblin
08-03-2013, 04:53
hehehe moja Guttata zjadła 2 zwinki (przez moja nieuwage !! bo uciekła z terra i weszła do ich terra)i bardzo ciężko było ją znów przyzwyczaić do myszy dopiero niedawno skusiła się na chomika (ma 35cm) ale w przypadku mięska wołowego to można podawać ale w krytycznych sytuacjach ;)

aha co do tych zwinek to przechowywałęm je przez zime bo mój kolega kopiąc jakiś dół natrafił na śpiące zwinki no i przyniusł je do mnie hyh a ja chciałęm je później wypuścić no ale cóż już jest po nich niestety :(:(

wujek
08-03-2013, 05:20
już nie wytrzymałem, niestety:( dawajcie wężom to co jest ich podstawowym pokarmem a nie jakieś wydziwianie! skoro nie macie dostępu do myszy lub jakiegoś innego zwierzęcia karmowego to sami załóżcie hodowlę, a jeżeli macie robić jakieś przekręty z karmieniem to dajcie sobie lepiej spokój z gadami! to się tyczy wszystkich, którzy karmią nie tak jak powinni... stwórzmy tym zwierzakom domową naturę zbliżoną do tej tam gdzie żyją!

pozdrawiam wujek

goblin
08-03-2013, 06:50
hehehe wujek powiedział "stwórzmy tym zwierzakom domową naturę zbliżoną do tej tam gdzie żyją!" a co ty myślisz że zwierzaki na wolności niejedzą czegoś takiego jak np. Jaszczurki młode lub żabki młode ?????? myślisz ze wybrzydzają tak jak u nas w domach ????? i na koniec co myślisz że taka mała Guttata na wolności tak sobie o co 4-5 dni znajdzie jakieś gniazdo myszy z oseskami,szczerze to co powiedziałęś jest śmieszne. "domowa natura" to byłą jakaś przenonia czy masz dyslektyzm ??????

Grochu
08-03-2013, 08:17
oj Goblin goblin.. tu nawet nie chodzi o wiedzę terrarystyczną, tylko o zwykłe zastanowienie się:
owszem, zboże na pewno w naturze czasmi zjadają jakies bezkręgowce, czy małe gady/płazy, ale PODSTAWĄ ich pokarmu są GRYZONIE. wiemy to z badań żołądków przeprowadzonych na zwierzętach żyjących na wolności! 98-99% pokarmu tych zwierząt to GRYZONIE. A kawałki mięsa... to zupełnie w naturze się nie zdaża (-:

goblin
08-03-2013, 10:16
No tak ale jako pokarm zastępczy nadają się i napisałem z sytuacjach krytycznych ;););)

wujek
08-03-2013, 13:39
dobra wyjątykowo tak, tylko, że takie posty pojawiają się coraz częściej!!! temu chce zapobiec!

znasz wogóle pojęcie dyslektyzmu i przenośni?? jeżeli tak, to domyślisz się co to jest!

42d3e78f26a4b20d412==