PDA

Zobacz pełną wersję : Taeniura



Huriko
18-03-2013, 16:35
Czy taeniura może wyżyć tylko na myszach, jeśli tak to ile będzie musiał zjeść dorosły osobnik jednorazowo (wiem, że są bardzo żarłoczne)?

Tony_666
18-03-2013, 17:14
A jaka taeniura frisheyi,taeniura sp.???Jest duża różnica w wielkości.

Grochu
18-03-2013, 22:37
teoretycznie może, ale przy zjadaniu djamy na to 8 myszy strasznie dużo przy okazji zje futra. dlatego lepiej karmić pokarmem dostosowanym do wielkości weża - mniej futra, oczów i innych "odpadków", a co za tym idzie pokarm jest łatwiejszy do strawienia.

ps.
tony, o co Ci chodzi z teaniura sp.? o ile się nie myle to "sp." oznacza "gatunki... tak więc mówiąc teaniura sp. mówisz o wszystkich podgatunkach teaniura, w tym także o frisach. czy się mylę może? (-:

Tony_666
18-03-2013, 23:45
Taeniura sp. to =Taeniura taeniura-zwykła forma posiadająca mniej koloru żółtego od friesei,dorasta maksymalnie do 180cm,a (friesei do nawet 260,270cm)!!!Ta odmiana jest niestety jeszcze dosyć rzadko spotykana w kraju,lecz na zachodzie jest on bardzo pospolitym gatunkiem ... .Pozdrawiam

Tony_666
18-03-2013, 23:48
U Taeniura taeniura dominuje kolor szarożółty,a po bokach biegną regularne czarne plamy .Pozdrawiam

Otis
19-03-2013, 07:25
Moja teaniurka ma troszke ponad 100cm i karmię ją dorosłymy mychami, i narazie nie zapowiada abym przerzucił się na szczury może jak minie 160cm to wtedy, ale narazie dorosłe mychy i dopycha małymi :))

mordd
19-03-2013, 11:44
Taeniura sp = bzdura. Jak taeniura to nie sp bo gatunek już oznaczono a sp oznacza właśnie gatunek (stosowane gdy gatunek nie jest znany i tylko w połączeniu z nazwą rodzajową). Ewentualnie E. taeniura ssp. (ssp = subspecies czyli podgatunek). Ale i w tym wypadku nie oznacza "zwykłej formy", ale wlaśnie nie oznaczony przez autora podgatunek........

Grochu
20-03-2013, 03:14
no i mi o to, mordd chodziło

mordd
20-03-2013, 04:09
Tobie tak:) Ale jak widać nie wszystkim...... Niby prosty i oczywisty skrót, ale jak widać nie zawsze jasny.

Huriko
20-03-2013, 07:39
Chodzi mi o taeniurę frisei, zakładam, że mniejsze podgatunki karmi się jak inne węże. A gdyby tak dać dorosłemu osobnikowi ze dwie myszy (futro, itp.) i dopchać go wołowiną wzbogaconą o witaminy i inne dodatki? Czy będzie to dieta zdrowa dla węża i w końcu, czy taeniura jest wężem dobrze jedzącym, czy nie będzie problemu z ustawieniem jej na taki pokarm?

Grochu
20-03-2013, 09:50
z tego, co mi wiadomo, to nie ma problemów pokarmowych, ale...
CZYSTE MIĘSO nie jest dobrą karmą - naturalne = zdrowe. a ty czemu nie jesz papieru i nie napychasz się witaminami? na jedno przecież wyjdzie...
a szczurka dać to nie łaska? albo 3 myszki? po co sobie jaklieś sztuczne problemy szukać (-:

mordd
20-03-2013, 13:32
Popieram! To ma być cały gryzoń, z dużą ilością futra i flaków. Zero mięsa i podrobów - to nie ma sensu poza skrajnymi wypadkami. Teoria "mniej futra.........i innych odpadków" do mnie nie przemawia. pokarm łapany przez węża w naturze nie wyskakuje z futra na jego widok. Futro i pióra poprawiają też perystaltykę jelit i są równie istotne jak mięso.

Huriko
20-03-2013, 14:35
Tak już mam, ze szczurem nie nakarmię, jeśli to dla węza zdrowę to myszy mogę dać i 10. I jeśli odpowiedź na moje pierwsze pytanie jest negatywna, to sobie po prostu gadziny nie kupię. Jeśli napychanie zwierzaka "papierowym żarciem" jest niezdrowe to też nie zamierzam tego na siłę robić. Ale jesli mówicie, że myszaki będą OK to chyba problem z głowy...

Grochu
21-03-2013, 05:00
myszki są ok, tylko w pewnym momencie jednak nalezy przejśc na większy pokarm... tak zdrowiej - duże ilości futra w pewnym momencie mogą zacząć "zatykać" węża i później są nieprzyjemności tyou: wypadnięcie kloaki, konieczność masowania brzucha itp.

Lekkoduch
24-03-2013, 06:34
Dodam tylko, że mój dorosły E. taeniura zjada jednorazowo 3 duże szczury (zimą mniej), więc w przeliczeniu na myszy to będzie całe stado ;). Jeśli nie chcesz go karmić szczurami to są przecież inne gryzonie: chomiki, myszoskoczki, świnki morskie itp.

Biber
26-08-2013, 11:26
hmmmmm wątpie...... każdemu wężowi potrzebne jest jakies zróżnicowanie pokarmowe :/

42d3e78f26a4b20d412==