PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o elaphe guttata



darkinvaider
20-03-2013, 11:03
wiatm ,mam pytanie na ktore nie moglem znalesc w zadnym opisie gatunku elaphe guttatay,chodzi mi mianowicie jak szybko rosna te weze?sklada sie pewnie na to wielle czynnikow,kazdy waz jest inny itdm,ale chodzi mi o jakies przyblizone wartosci,maoja guttata (mam ja ok troche ponad miesiac)ma ok 50 cm,jada co tydzien jeden osesek mysi(podobno jadaj w tym wieku dwa tygodniowo ale moja zjada sztuke tygodniowo)i juz raz zgubila skore,jezeli to mozliwe to prosze o odpowiedz dzieki pozdrawiam

xav_setherial
20-03-2013, 12:26
Szybkośc wzrostu węża zależy od kilku czynników, takich jak częstotliwość karmienia, temperatura, cechy indywidualne osobnika, zdrowie
mój elaphe gutatta w chwili zakupu mierzył ponad 50 cm, po miesiącu, po wylince jego długość wzrosła o kilkanaście cm, ale to zależy też od wieku węża, bo im starszy, tym rzadziej zrzuca wylinkę, a co za tym idzie, wolniej rośnie, a tym że zjada jednego oseska na tydzień, a nie dwa, się nie przejmuj, bo to też zależy od węża (i od temperatury oczywiście)

Narka

P.S. Ja też nie spotkałem informacji na temat tempa wzrostu węży, więc chyba ich nie ma , ale głowy nie daję.

Grochu
20-03-2013, 12:28
mała poprawka - nie rośnie wolniej, bo rzadziej zrzuca skórę, tylko odwrotenie - rzadziej zrzuca skórę, bo wolniej rośnie (-: a z tego :
"m starszy, tym rzadziej zrzuca wylinkę, a co za tym idzie, wolniej rośnie"
to wynika odwrotnie. wiem, ze się czepiam o budowe zdania ale mam psyche zrytą momentami (-;
a w temacie to chyba wszystko wyjaśnione (-:

goblin
20-03-2013, 22:45
Hyh przy odpowiednich warunka ,żywieniu i zdrowiu węża Guttaty młode guttaty zazwyczaj rosnąc ok 5 cm na miesiąc.

gibki
26-03-2013, 07:29
w tym wieku co ty masz weza moj zrzucal skore raz na dwa - dwa i pol tygodnia, sprawdz warunki w terrarium, temperature, wilgotnosc, ewentualnie twojemu sie nie spieszy (gady rosna cale zycie)

darkinvaider
26-03-2013, 08:12
temperatura wynosi w nazimniejszym miejscu terra, 25 stopni pod zarowka ok 32 stopni,ma basenik w woda+spryskuje terra, moze faktycznie sie snie spieszy mojemu;]

42d3e78f26a4b20d412==