PDA

Zobacz pełną wersję : Regius a zbożówka



Słoik
21-03-2013, 10:57
Siemanko pytam się bo nie jesytem pewny czy można trzymać Regiusa 45 cm z wężem zbożowym 105 cm czy nic się nie stanie ??? Pytam bo pytam

POZDRAWIAM Słoik

Gerald
21-03-2013, 11:50
Zbożówka i pyton raczej nie mają podobnych warunków życia, jeden jest z USA a drugi z Ghany. A poza tym dochodzą jeszcze problemy z chorobami choroby. Co do wymiarów, te węże jeszcze urosną. Poza tym poczytaj sobie archiwum.

xav_setherial
21-03-2013, 12:07
regiusy są wrażliwsze na wahania temperatur niż zbożówki, poza tym mają nieco odmienne wymagania hodowlane, jednak różnice te nie są az tak znaczne, a z informacji, które wpisałeś do swojego profilu wnioskuje, że regiusa masz od paru dni,
Jeśli będziesz trzymał oba węże w jednum terrarium niedługo i spróbujesz wypośrodkować ich wymagania środowiskowe, to nie widze problemu, ale postaraj się szybko przygotować osobne terrarium dla regiusa, bo lepiej bedzie się czuł w swoich warunkach klimatycznych, szczególnie, że węze te są podatne na stres, co kończy się odmową pokarmu, a po co ci i wężowi problemy

Ale sie rozpisałem, mam nadzieje, że choć troche pomogłem

Narka

Obcy
21-03-2013, 12:25
napewno dużoe lepiej bedzie jeśli zrobisz drugie terra .

Grochu
21-03-2013, 14:28
nie nie - nie wypośrodkowuj warunków! zrób warunki dla regiusa. zbożówce od kilku tygodni w nieco wyższej temp. nic się nie stanie, a regius Ci nie ruszy przez za niską temp. żarcia.

Słoik
22-03-2013, 12:43
Dzięki ( ah to nie tak ale to z mojej winy bo nie napisałem że trzymam go w osobnym terrarium to znaczy regiusa) a jeżeli chodzi o pytanie to pytałem się z ciekawości ale za odpowiedzi bardzo dziękuję POZDRAWIAM SŁOIK

Kto pyta nie błądzi - moje motto życiowe

Słoik
22-03-2013, 12:44
Aha zapomniałem jeszcze zapytać bo się zastanawiałęm czy sobie coś nie zrobią no wiecie jakieś problemy ze sobą jakieś potyczki

DZIĘKI POZDRAWIAM SŁOIK

Grochu
22-03-2013, 14:34
nie będzie potyczek. ale na dłuższą metę trzymanie tych dwóch węzy razem to pomyłka..

Dejot
22-03-2013, 22:24
Jezeli chcesz laczyc te gatunki .to zrob w terrarium warunki idealne dla regiusa ....zbozowka jest bardziej "elastyczna" i napewno przyzwyczaji sie do tego srodowiska ... Wachlarz srodowisk w ktorych wystepuja zbozowe jest dosc szeroki dlateog mysle ze nic jej nie bedzie....

Ale tez twierdze ze laczenie jakichkolwiek gatunkow jest nie na miejscu:))
Wolalbym zrobic dwa rozne terraria :)

DEXiu
23-03-2013, 02:47
Podobne tematy wciąż pojawiają sie na forum. Nie żebym chciał być dowcipny czy złośliwy ale bardzo spodobała mi się pytanie-odpowiedź: czy można w pokoju zamieszkać z gibonem (albo inną małpą)?

42d3e78f26a4b20d412==