PDA

Zobacz pełną wersję : Do speców od Elaphe Guttata



Barney
30-03-2013, 01:27
Witam!

Jestem posiadaczem pieknie wybarwionego weża zbożowego ( fluorescent orange amelanistic ) kiedyś na forum pokazane były fotki...ale na temat
pytanie moje brzmi czy na podstawie porządnych fotek aparatem cyfrowym ogona weża jest ktoś z was w stanie określić w 100% jego płeć?
a teraz sprawa druga tej zimy nie zimowałem go bo to podobno jego pierwsza ale od jakiegoś czasu (jak zrobiło sie w miare ciepło i jest pogoda) wąż zrobił nad wyraz ruchliwy i pobudzony (cały czas szuka drogi ucieczki w duzego terra. Raz mu sie nawet udało wyskrobać dziurkę w mocnej siatce w rogu)
staram sie go wypuszczać pod kontrolą wtedy ochoczo pełza i z zaciekawieniem wszystko oglada...moim zdaniem jest to uwarunkowane chyba popedem seksualnym (dzisiaj wlazł miedzy stare wylinki i leży tam od dłuższego czasu) chciałbym zrobić krzyżówkę z jakąś odmianą ciemno-białą i dlatego chciałbym poznac jego płec a na sondowanie sie nie zgodze bo taki jeden ze sklepu to jest rzeżnik a nie specjalista (Poznań), generalnie bede chyba musiał pojechać do Zoo do pani dr. ale to dopiero jak sie naprawde ociepli.z góry dzieki za odp. pozd. bartek

Mikka
30-03-2013, 02:01
Hehe....moj waz tez ma podobnie jak twoj :) Jest pobudzony poniewaz teraz trwa okres godowy, moj tez choc nie byl zimowany byl nadwyraz aktywny , walil ciagle glowa w szybe az mial otarcia, a nawet dochodzilo do tego ze sie spuszczal :P Teraz wlasnie od jakiegos tygodnia sytuacja po jakis 2 miesiacach powraca do normy :) No i moj waz jest samcem, i mysle ze twoj takze bo samice nie przejawiaja z tego co sie orientuje takich zachowan. Chlopcy zas sa aktywni bo w naturze wyruszaja szukac partnerki na male bzyku bzyku.

Biskup
30-03-2013, 03:23
HAHAHA BARNEY WIEM O JAKIM RZEZNIKU MOWISZ! KOLEŚ JEST STRASZNYYYYYY! SKLEP NA ŚW. MARCINA :D RACJA, NIE DAWAJ MU WĘŻA DO SONDOWANIA BO NIE WIERZĘ, ŻE ON TO DOBRZE UMIE ROBIĆ. POZDRO600

Barney
30-03-2013, 04:38
Dokładnie ten koleś próbował "zimponować" mi jaki to jest dobry i chciał pytona tygrysiego wysondować ołówkiem musiałem wyjsc bo bym mu kopa sprzedał.
Odradzam wizyty tam nawet przelotem.

Mati13
30-03-2013, 10:14
a w okresie godowym wszystkie gatunki węzy mają popęd seksulany i sie spuszczają :P ?? tzn ze jak moj regius sie nie spuszcza i nie ma popedu seksualnego i jest normalny to jest samica??

Mikka
30-03-2013, 10:23
Hehe....tylko wybrancy sa obdarzeni taka potencja bez zimowania :))))))

Grochu
30-03-2013, 23:39
mati nic z tych rzeczy (-: wywołanie popędu u regiusa to jest najwyzsza szkoła jazdy. w naszym pięnym kraju udało sie ponoć 3 osobom, jedna z nich jest obecny u nas Evoker, pogadaj z nim, to na pewno Ci zdradzi tajemnice (-;
wszystko tkwi w utrzymaniu rocznego cyklu temperatur i wilgotności.
gadałem z P. Łukaszem Wysockim, ma mi przygotować taka tabelkę (-;

Mati13
31-03-2013, 01:55
ej to zamiesc ta tabelke na forum:)

Grochu
31-03-2013, 12:14
jak będe miał, to zamieszcze (-;

DEXiu
01-04-2013, 11:46
Właśnie Grochu. Przyłączam się do prośby. Jakbyś potrzebował wsparcia u p. Łukasza to możemy razem poprosić.:)

Grochu
01-04-2013, 13:30
no powiedział, że coś zmajstruje, zobaczymy, co z tego wyjdzie:P ewentualnie evoker móglby nas miłosiernie uraczyć takim wykazem temp. - on rozmnożył regiusy przecież:P

DEXiu
02-04-2013, 14:13
Jakby SNAKES nie zamknął forum to można by tam popytać.

42d3e78f26a4b20d412==