PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można dodać patyczaki do Regiusa???



Snaker
01-04-2013, 12:26
Dostałem niedawno od znajomych patyczaki i chciałbym u mieścić je w moim terrarium (120x120x80cm). Czy mogę dodać je do Pytona Królewskiego???

Grochu
01-04-2013, 13:27
nie widze problemu, ale...
narobisz sobie problemu bo:
1) muszisz zasadzić w terrarium odpowiednie rośliny (albo poobkładać je całe roślinkami)
2) one dość mocno Ci terrarium zabrudzą
3) jeśli się rzmnożą (a prawdopodobnie się rozmnożą) i na czas nie zauważysz, to Ci się rozlezie po mieszkaniu przez otwory wentylacyjne - chyba, że masz gaze jako wentylacje :P

Gerald
02-04-2013, 09:46
Pyton i Patyczaki to raczej mix. Pyton jest z pustynnych regionów Afryki środkowej, natomiast patyczak z wilgotnych lasów Wietnamu. Wypośrodkowywanie im warunków nie jest dobrym rozwiązaniem. A dla patyczaków wystarczy przecierz pudełko...

Grochu
02-04-2013, 10:36
Gerald- patyki znoszą praktycznie wszystko. ja pytonowi pryskam raz dziennie i wilgotność jest ok. patykom też pryskam raz dziennie, max dwa razy dziennie, wilgotności nei srpawdzam, ale kłopotów nie ma. z trzymania patyków w terrarium jest właściwie ejdna zasadnicza kożyść: szybciej urosną, bo temp. wyższa... chociaż niektórzy zunają to za wadę pewnie:P

iibell
03-04-2013, 01:44
Gerald od kiedy to regiusy pochodzą z pustynnych regionów Afryki Środkowej?
Snaker pomyślałeś o tym że regius jest dość ciężkim wężem i potrafi połamać różne rośliny nie mówiąc już o patyczakach które po prostu zgniecie( to moje zdanie w tej kwestii ).
pozdrawiam

Grochu
03-04-2013, 02:32
regius zyje na granicy sawanny i wilgotnych lasów rownikowych. można znaleźć go i tu, i tu. na pustyni to on na pewno nie zyje - klimat średnio wilgotny, ciepły. patyczaki bez problemu mogą żyć w takim klimacie

42d3e78f26a4b20d412==