PDA

Zobacz pełną wersję : grzech



Roxi
05-04-2013, 10:42
dzięki za rady! nie wiem czy mi z tymi liśćmi wyjdzie bo nie jestem dźwiękowcem za dobrym! jak mi się to wszystko jakoś uda( grzechotanie grzechotnika jest konieczne)to pokaże światu jak to wygląda! najważniejszy jest ten dźwięk...a egzam w połowie czerwca! może pójdę do zoo...?:))) tylko czy z niego wrócę? grzechotniki są niebezpieczne jakoś specyficznie?

pozdro

DEXiu
07-04-2013, 04:57
Eee. skąd. Tylko jak pójdziesz do zoo to od razu zapytaj czy mają parę dawek surowicy :)) Tyle żebyś zdążyła zmówić paciorek

Lucky
07-04-2013, 05:58
Powiedz co chcesz zrobic? nie jestem w temacie:(...
Ale grzechotniki sa dosc niebezpieczne, napisz jaki gatunek to ci napisze o dzialaniu jego jadu itp.

_kLiMa_
07-04-2013, 07:36
jeżeli chodzi o crotullusy to są śmiertelnie jadowite a trimeresurusy to zależy...

Lucky
07-04-2013, 08:44
Nie mozna tak powiedziec, to zalezy od tego czy: osoba nie jest alergikiem, ile ma lat, jakie choroby przeszla, w jakiej jest kondycji, ile jadu waz wstrzyknal(moze zuzyc caly lub 1/10:)), i wlasnie w jakiej jest kondycjio sam waz, duzo mozna tego wymieniac, ale wg mnie nie mozna powiedziec, ze np od ugryzienia tego i tego weza umrzesz...

_kLiMa_
07-04-2013, 10:00
No dobra ale chodzi mu o grzechotnika...a od wiekrzości gatunków się umiera w 70-80 %. Nawet Trwożnice (Trimeresurus) moga zabić. A kto wie na co natrafi:)

Tak na przyszłość: ABY PIERWSZA POMOC BYŁA SKUTECZNA W RAZIE UKĄSZENIA-
1) opużnienie wchłaniania jadu przez zalożenie opaski uciskowej
2) usunięcie jak najwięcej jadu z rany przez odsysanie
3) zobojętnienie jadu przez podanie antytoksyny (surowicy)
4) zapobieganie, przeciwdziałanie lub zmieniejszenie skutków działania jadu
5) zapobieganie powikłaniom i wturnym zakarzenom

www.jadowite.non.pl <wiecej informacji na stronie głownej i toksykologji. :)
Pozdrawiam i zgadzam się także z Luckim bo to też prrawda... }

Lucky
07-04-2013, 12:57
:):), snilo mi sie dzisiaj ze bylem zamkniety w jakims sklepie z jadowitymi wezami, siedzacymi w terrariach nie przykrytych z gory, i powylazily, ale nie wiem co to bylo, w kazdym razie sie balem:P

_kLiMa_
08-04-2013, 06:18
heheh

42d3e78f26a4b20d412==