PDA

Zobacz pełną wersję : Które wybrać



firia
08-09-2011, 11:30
Zastanawiam sie nad kupnem nowego zwierzaka i zdecydowałam sie albo na zbożówke albo na lega obrożnego. Które z nich waszym zdaniem wybrać? Czy te legwany jest ciężko oswoić? Z tego co wiem są to bardzo płochliwe jaszczurki. No i zbożówke można dostać praktycznie wszędzie...

Wiesław Pyć
08-09-2011, 11:50
Witaj!
Wybor zalezy od Ciebie. Jesli jestes poczatkujaca to wez weza a jesli nie(w co watpie, jesli sie pytasz o takie rzeczy) to wez lega. Legwan jest dosyc plochliwy i nieufny ale jesli sie czlowiek postara to mozna go oswoic w niezbyt dlugim czasie. Co do weza zbozowego jest to latwe w hodowli zwierze, spokojne i lagodne. Wiec:
Jesli jestes poczatkujaca to Wąż!
Jesli jestes "w temacie" to Legwan!
nara

PS: Blagam nie czepiajcie sie tego posta!!!:)))))

firia
08-09-2011, 12:05
Czytałam że legi te są dla początkujących terrarystów... To jak w końcu z tym jest?!

Fryta
08-09-2011, 14:25
Żaden legwan nie jest dla poczatkujacych. No może dla tych rozważniejszych, którzy najpierw dużo poczytają, popytaja i po dłuuuugim namysle sie zdecydują. Nawet tak popularny u nas legwan zielony nie powinien być uznawany za tak łatwego w utrzymaniu. Wcale tak łatwo się nie oswaja, łatwo u niego o niedobór wapnia i (o czym mało kto pamieta) rośnie do dość dużych rozmiarów. Ludzie wodząc w sklepie małą zieloną jaszczurkę myslą że kupuja miłe małe zwierzatko. A tym czasem po 2 latach maja małego smoka, który nie mieści się w przerobonym na terra akwarium. To smutne ale z obserwacji widze, że tak kończy 75% małych legów.
Dla poczatkującego polecam zbozówkę. A jak ktoś chce koniecznie jaszczurke to lepiej jakiegoś gekona na poczatek. Po paru latach doswiadczeń mozna "wejść" w legwany.
Takie jest moje zdanie, ale pewnie wielu osobom sie narażę.

Loke
08-09-2011, 14:51
true true...

Ps: Jezuuuu i co z tego ze ktos sie przyczepi???

Wiesław Pyć
09-09-2011, 00:18
A nic z tego:) hehe

42d3e78f26a4b20d412==