PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to w końcu jest z tym żarciem ?



lkowalski
12-04-2013, 03:15
O pytonie krolewskim w "krajowej" sieci przeczytalem juz wszystko po kilka razy i o to co mnie nurtuje:

Cechy szczególne:
Podczas łowów łapie tylko jedną ofiarę i ukrywa się szybko w swej kryjówce pomimo tego, że mógłby jeszcze polować...(cytat: Opis gatunku - Python regius)
http://terrarium.com.pl

Ludzie na forum pisza, ze daja np. 2-3 myszy.
Jak to wtedy jest. Moj pyton atakuje ofiare i potem ja zjada, ale to trwa ok 20 -30 minut w zaleznosci od wielkosci.
Moje pytanie brzmi: W ktorym momencie podaje sie 2 zdobycz? Po zabiciu 1 czy potem jak juz zostanie ona wessana do srodka. Jak waz wtedy sobie radzi gdy ma 1 mysz w brzuchu oraz zgrubienie i atakuje 2 zdobycz i sie wokol niej owija?
Z gory dzieki
Pozdrawiam

Paganus
12-04-2013, 03:33
to co jest napisane w opisie to przedstawienie naturalne czyli zahowanie weza na wolnosci, podczas hodoli w domu zahowanie weza sie zmienia, chodź by np zwijenie sie w kólke w czasie niebezpieczeństwa- w niewoli ten odruch zanika i z jedzeniem jest podobnie

lkowalski
12-04-2013, 03:40
Dzieki za odpowiedz ale chyba dobrze nie przeczytales pytania. Nie chodzi mi o zwijanie sie w kulke tylko o to czy i kiedy podawac 2 zdobycz i jak waz sobie radzi z nia radzi (skoro ma np. juz jedna mysz w srodku i widoczne zgrubienie)
Dzieki
Pozdrawiam

Paganus
12-04-2013, 04:22
ja mojego regiusa karmie jedna myszą tygodniowo, to wystarczy zeby przetrawił poprzedią i zgłodniał, jedna mysz na tydzin w zupełności wystarczy

mazik
12-04-2013, 04:39
jak połknie!

mgd
12-04-2013, 05:27
My naszego (90cm wzrostu) karmimy (co 5-10 dni) albo 1 duzym myszoskoczkiem albo 2-3 myszami. Pierwszą łapie natychmiast, a następną wrzucam jak pierwsza zostanie całkowicie połknięta. To że jest całkowicie połknięta poznaję po tym, że regiusek robi "stójkę" i czeka na drugie danie. ;-) A co do zgrubienia w brzuchu, to jakoś nie miał problemu ze złapaniem i uduszeniem myszy tuż po połknięciu solidnego myszoskoczka więc chyba mu nie przeszkadza. :-)

pzdr
Magda

Grochu
12-04-2013, 09:05
mgd... to, ę robi "stójkę" to objaw tego, zę przełyka, a nie tego, żę przelkną.... robienie stójki następuje podczas, kiedy wąż kończy wciągać ofiarę - łatwiej mu ją przełknąć.

ja daje swojemu natępną ofiare zaraz po tym, jak skończy połykać - łatwo to zobaczyć - nie widać na szyi juz zgrubienia:P

mgd
15-04-2013, 02:05
ja wiem, że on przełyka. :-) ale jak już porządnie przełknie, to znowu tak się "zaczaja" w pozycji stójkowo-wyskokowej i czeka, aż coś wpadnie przez drzwi. ;-)

Sworthy
15-04-2013, 05:59
Ja podaje czase mjednemu osobnikowi tez kilka sztuk mysz. Wrzucam pierwsza. Jak widze ze waz ma juz pokarm polkniety i jest gdzies kolo polowy swojego ciala jego obiadek to zarzucam mu nastepna. Ale czasami wrzucam kolejna mysze jak jeszcze poprzedniej nie zdazyl wsiorbac calej i nic sie nie dzieje. Waz zjada ta poprzednia i rzuca sie na druga, tez ja zjada i jest zadowolony :P

DEXiu
22-04-2013, 07:43
Fakt, że w polskich serwisach pisze o wszytkim oprócz karmienia. Sam do niedawna, jako że reiguska (jeszcze) nie posiadam zastanawiałem się jakiej wielkości powinna być karma dla powiedzmy miesięcznego wężyka i znalazłem na jakiejś angielskiej stronie (od tygodniowej do 10-dniowej myszki). Przy okazji też trochę poczytałem o innych pierdołach związanych z karmieniem. Jeśli np. twój regiusek - przy taktyce jak napisali poprzednicy (wrzucanie myszy po zjedzeniu poprzedniej) - nie chce już więcej łapać myszy, a np. wiesz że podałeś mu za mało i zjadłby jeszcze, to możesz zastosować sztuczkę polegającą na tym, że zabijasz gryzonia i podsuwasz wężykowi do paszczy w momencie kiedy poprzednia ofiara znika w przełyku (znaczy jak już połyka tylnie nóżki). Wówczas najprawdopodobniej gadzinka połknie drugą zdobycz nawet nie zwracając uwagi na to, że to już inny gryzoń.

42d3e78f26a4b20d412==