PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne objawy u tęczówki



Sarenka24
21-04-2013, 13:05
ostatnio zauważyłam u swojego boa tęczowego odstającą łuske odbytniczą (czy jak to sie nazywa) gdy do mnie trafił, wszystkie luski miał przylegające, ale za to był cały w roztoczach. Po leczeniu, które nota bene nie było długie, wąż dostał myszkę (bardzo chętnie zjadł) i za parę dni oko mu zbieleło (czyli czas na wylinkę) ale wąż zrobił sie bardzo apatyczny, wręcz nie rusza sie całymi dniami (pomyślałam sobie, że może tak już ma podczas linienia) ale zobaczyłam jeszcze tą niepokojąco odstającą łuske odbytniczą, która wydaje sie bardzo dziwna, wcześniej było wszystko ok. Dodam, że podczas połykania myszy, było na niej pełno włókna kokosowego i może to mu tak zaszkodziło, poza tym do tej pory wąż sie nie wypróznił (mysz połknięta 8 dni temu ale z tego co widze strawiona) Tęczówka ma 2 miesiące (40 cm dł). Prosze o jakieś sugestie, co może być przyczyną dziwnej łuski, braku wypróznienia i apatyczności.

NeuThroN
22-04-2013, 07:57
-"poza tym do tej pory wąż sie nie wypróznił "
Mozliwe ze zaczopowanies ale niech inni sie wypowiedza.

Rhodan2000
23-04-2013, 01:49
Przypuszczam, ze masz w terrarium basen... podggrzej wode, do ok 30° C
i wloz weza do wody, poza tym jezeli karmisz tak mlodego weza, to lepiej podawaj myszki pinceta, (za ogon) on ma prawdopodobnie obstrukcje z powodu wlokien kokosowych
Hanna

Sarenka24
23-04-2013, 02:52
ok wkładam węża do basenu i poobserwuje co się będzie działo dalej :-)

42d3e78f26a4b20d412==