PDA

Zobacz pełną wersję : UV Lampa powiedziala ciao:(



Rhodan2000
23-04-2013, 01:00
Moja UV zarowka sie niestety skonczyla, jest dosyc droga, kosztuje 27 Euro,
ale slyszalam , ze z powodzeniem mozna zastosowac tzw. "Czarne swiatlo" ------->
Black-light, Schwarzes Licht. Czy ktos porownywal Spektrum UV Zarowek OSRAM, Philips (emituja UV-A i UV-B) z innymi typowymi Black light? Moze znacie jakas strone w Necie, gdzie takie porownanie przedstawiono?
Hanna

pyta
23-04-2013, 02:16
Wydaje mi sie ze zarowki nie daja uvb, tylko swietlowki.
Ale moge byc we bledzie ;>
Poza tym weze (w szczegolnosci aktywne noca):
1. Nie potrzebuja promieniowania
2. Nie jest to odpowiedni dla gadow zakres
Pozdrawiam

Kadar
23-04-2013, 02:37
Tak jak pisze Pyta, węże nie potrzebują UV ponieważ ich skóra przepuszcza tylko 1% tego promieniowania.

Rhodan2000
23-04-2013, 02:38
Sa zarowki z promieniowaniem UV (Produkuje Philips i Osram)
Poza tym nawet waz aktywny noca, wychodzi w dzien pogrzac sie na sloncu, wiec sila rzeczy korzysta z promieniowania UV, widzialam to w Ghanie,
No ok, chcialabym zapewnic moim podopiecznym max kmfortu, ale nie mam ochty wydawac zbyt duzo...lol
Hanna

Rhodan2000
23-04-2013, 02:40
ok, ale czy mlody waz nie potrzebuje tego 1 % ?
gdzie moglabym przeczytac to? bede bardzo wdzieczna za adres strony
Hanna

pyta
23-04-2013, 03:12
Co to jest uv? A wiec uva, uvb i uvc. uvc jest szkodliwe. Uvb jest dla jaszczorow (zapobiega m.in krzywicy). Jezeli chodzi o zarowki to spotkalem sie z takimi, ktore daja tylko uva. Nie widzialem zarowki, ktora by dawala uvb. Tylko swietlowki daja uva i uvb za jednym razem. Nie sa one tanie to raz, nie daja ciepla to dwa, a po jakims czasie mimo iz swieca to nie uwalniaja juz tego promieniowania. Dzieku uva twoj waz moze byc nieco bardziej aktywny, watpie zeby dalo sie to zauwazyc golym okiem. Dla aktywnie nocnego weza wogole nie jest to potrzebne. Najlepiej kup zwykla zarowke i bedziesz miala 3 w 1.
Oswietlenie, ogrzewanie, i tani koszt
Pozdrawiam

P.S. zaczyna sie lato wiec jak zobaczysz na termometrze, ze jest odpowiednia temperatura dla Twojego weza to wez go sobie na rece czy na szyje i proponuje 30 minutowy spacerek. Wtedy twoj waz dostanie takiego slonca o jakie Ci chodzi

Sprobuj poszukac na forum bo bylo tego sporo na temat zarowek, uv i oswietlania

Kadar
23-04-2013, 03:31
Kupiłem węża od doświadczonego terrarysty i on nie miał żadnych specjalnych żarówek - to po pierwsze. A jeśli chodzi o informacje na temat promieni UV to już nie pamiętam gdzie to znalazłem. Na pewno gdzieś w necie. Była też już o tym mowa na tutejszym forum.
Pozdrawiam.

pppppp
23-04-2013, 06:36
tak naprawde węże nie potrzebują UV czy jakis specjalnych witamin, czasami mozna z nadmiaru jeszcze bardziej zaszkodzić, węze jedząc ssaki mają wszystko co im jest potrzebne do życia (a kłopot z krzywicą, brakiem wapna i wit D3 tyczy sie jaszczurek)

mrsnake
24-04-2013, 01:24
Chciałbym sprostować kilka wypowiedzi dotyczących tematu iż nie ma żarówek z UVB
http://www.nasze-zwierzaki.com/inne/d3lamp.jpg

pyta
24-04-2013, 02:11
Dzieki za sprostowanie ;->
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==