PDA

Zobacz pełną wersję : Mleczny vs. Zbożowy



P4w3l
26-04-2013, 08:35
chcialbym sobie sprawic węża...moje typy to Wąż mleczny i zbożowy...jednak przy wyborze bede sie kierowal cena bo oba gatunki mi sie podobaja....no wiec tak..jakie sa koszty utrzymania weza zbozowego a jakie mlecznego w terrarium o wymiarach 80/50/40..rozchodzi mi sie tutaj o to ile trzeba wydac kasy na "media" a ile na zarcie dla jednego osobnika..wiadomo mleczny ma ta przewage ze jego tryb jest raczej nastawiony na noc i zmierzch..a zbozowki bywa roznie...czy w zwiazku z tym Mlecznego moge ogrzewac sama grzalka bez zarowki ????z gory dzieki za odp.

Gerald
26-04-2013, 08:56
jakie sa koszty
utrzymania weza zbozowego a jakie mlecznego w terrarium o
wymiarach 80/50/40..rozchodzi mi sie tutaj o to ile trzeba
wydac kasy na "media" a ile na zarcie dla jednego
osobnika

hmm nie hodowałem i nie hoduje zbożówki ale wydaje mi się że oba żrą tyle samo, oraz oba potrzebują tyle samo wydatków na media. Poza tym wydatki na prąd i wodę na miesiąc mieszczą się w kilku złotych.


..wiadomo mleczny ma ta przewage ze jego tryb jest
raczej nastawiony na noc i zmierzch..a zbozowki bywa
roznie...czy w zwiazku z tym Mlecznego moge ogrzewac sama
grzalka bez zarowki ????z gory dzieki za odp.

można co najwyrzej zamontować słabszej mocy żarówkę ale wyeliminowanie całkowicie żarówki jest złym rozwiązaniem. Moj wąż mleczny często wygrzewa się pod żarówką i wychodzi w dzień z ziemi.

jak masz więcej pytań to pytaj :)

Robert_R
26-04-2013, 11:13
Witaj,

Kiedyś miałem podobny dylemat i wybrałem pseudokoralówke, kierując się przede wszystkim atrakcyjnym umaszczeniem tego węża. Niestety po roku hodowli jestem lekko zdekustowany - to wąż którego prawie nigdy nie widać ;( Za dnia jedyny ślad jego istnienia to 2 dziurki wężowego nosa wystające gdzieś ze ściółki. Wieczorem gdzieś czasem przemknie. Wąż niesamowicie płochliwy - wystarczy że ruszę się przy terra a już go nie ma. Poza tym nie sprawia większych kłopotów. Je co mu się wrzuci ;)

Być może to tylko mój egzemplarz jest taki płochliwy, ale drugi raz bym na tego gada się nie zdecydował.

Pozdr.

Robert

MARKUS
03-05-2013, 04:36
Jeżeli to twój pierwszy wąż to wybież zbożowego też jest śliczny ma mniej wymagań a jeżeli chcecie oglądac swoje psedokoralówki
najlepszym patentem jest zamontowanie pułki w terarium :) mój prawie zawsze na niej siedzi.

42d3e78f26a4b20d412==