PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z karmieniem REGIUS-y czy padną ???



GroM
27-04-2013, 04:17
Nie mam już sił nie wiem jak zmusić węże do jedzenia.
Mam parkę Regiusów od lutego 2004r. i do dziś nic nie jadły.

Zgodnie z poradami np. Grocha dałem im spokojnie odpocząć
kwiecień - maj miałem rozpocząć próby karmienia w MAJU
ale 05.05.04 samiec przeszedł wylinkę następnie 22.05.2004
samica również miała wylinkę.

Więc próbę podjąłęm 05.06.04 niestety brak zainteresowania ze strony pythonów. Dzisiaj ponownie spróbowałem właściwie próba trwa i były 3-4 ataki ale wszystkie nie udane.

Czy ja mam jakieś kaleki, że nie mogą przycelować prawidłowo w myszkę chwyta ją i puszcza a samiczka wogóle nie reaguje.

Jeżeli tak dalej pójdzie myślę, że niedługo nacieszę się Regiusami ....
Mówili że niejadają ale 5 miesięcy trochę mnie to niepokoji ..

Moze, ktoś poradzi co robić ?

Pozdrawiam, GrzegorzM
http://www.sluzbazdrowia.pl/activ/regius.jpg

GroM
27-04-2013, 04:30
Dodam że węże są osobnikami o długości samiec 120cm i samica 127 cm

popekjr
27-04-2013, 04:53
sproboj karmienia przymusowego, jest to ostatecznosc ale chyba w tym przypadku konieczne.

Rhodan2000
27-04-2013, 08:52
Cierpliwosci... przymusic mozesz je wtedy , gdy naprawde bedzie zagrozenie zycia dla twoich wezy...sprobuj "zaserwowac mloda lekko pokryta sierscia myszke podajac koniecznie zywa bezposrednio przed pysk weza...
W jakim wieku sa twoje Pythony?
przyjrzyj sie jak wyglada przekroj ich ciala, jezeli pojawia sie podobienstwo do ksztaltu "grzybka" to znaczyloby koniecznosc karmienia na sile, jesli ksztalt jest owalny, nie ma jeszcze wiekszych powodow do niepokoju.
Sprawdz czy nie ma w terrarium kleszczy albo roztoczy,
temperatura? dzien 28 noc 22 °C
Podaj pokarm o zmroku bez oswietlenia...
moze sie jednak uda
Hanna

Psalmopoeus
27-04-2013, 10:15
Jaką masz temp, wilgotność i jakie duże masz terra??Sprubuj wieczorem dać im myszoskoczki..

coolary
27-04-2013, 10:17
Jeżeli masz wage kontroluj ich ciężar. Raczej bankowo kupiłeś dorosłe regiusy z odłowu i dla nich takie okresy postu są naturalne. Zobacz ile teraz waża, zaczi karmić na siłe jeżeli stracą powyżej 20% obecej masy ciała. Wcześniej nie ma sensu. Próbuj rózne kolory, rodzaje pożywnienia. Podawaj pokarm o zmroku.

DEXiu
27-04-2013, 12:15
Przede wszystkim to spróbuj podać MARTWY pokarm a nie żarcie które spierdziela. Czego ty wymagasz od tych biednych stworzeń. Druga sprawa: Rhodan2000 ==> raczej nie ma większego znaczenia w jakim wieku są, tylko raczej ile mają długości. W przypadku gadów "wiek" określa się wzrostem. U pajęczaków wyznacznikiem starości są wylinki. Nie ma więc większego sensu zarówno pytać w jakim wieku, jak i po której wylince są węże.

Rhodan2000
27-04-2013, 12:28
ok:) jezeli poda na pesecie to nie beda mogly uciec:) ok?
zanim zobaczylam post napislam wlasny, sorry
Hanna

GroM
27-04-2013, 15:15
Dzięki serdecznie za info _ uzupełnienie danych .... tyle co wiem o nich pochodza z fermy mieszczacej sie gdzies w Tanganice (list przewozowy) zostaly przywiezione do Polski według papierów we Wrześniu 2003 roku - nie mam informacji odnośnie tego czy jadły w Polsce (ponoć tak), wieku przypuszczam że maja gdzieś około 1-2 lat wymiary są jak podawałem wcześniej w poscie samiec 120cm i samica 127 cm myślę, że to są już dorosłe osobniki . Wagi nie sprawdzam dzieki za informcje z tym przymusowym - sprobuje skontrolowac ale nie mam wagi - w sumie wagi nie posiadam ... musze zakupic w najblizszym czasie ...

Różne (myszki, myszoskoczki, kolorystycznie ubarwione) pokramy próbowałem wcześniej ale to nie daje skutku, podawalem juz martwe niestety też to nic dało.
Terra ma długości 120 szerokości 50 i wysokości 60, grunt 10-12 cm stanowi torf kokosowy 60% _ 10 % piasek, 20%żwir drobny, 10% ziemia - wilgotność zależy od uruchomienia foggera ale waha się na poziomie 70 - 80 czasem 90%. Warunki życia basen, trawy kocie, jakas afrykanska roslina podobna do yoki czy ananasa kwitnacego, fogger (ultradzwiekowa wytwornica pary), kabel grzewczy (non stop pracujacy, oświetlenie 3 fazowe tzn. wieczór i rano zanim wstana UV 1 h 60Wx1 potem 40W biala x2 2-3 h nastepnie 6h 60Wx2 zachowana zmiana dobowa. Temperatura w Nocy 22-23 w dzień 27-31 stopni. A roztocza czy kleszcze miał samiec wbitego kleszcza jak zakupiłem ale wykręciłem jednego i zadusiłem, oczywiście jest w terra pewien klimat, zachowując w miarę naturalny klimat więc i pajęczaki i roztocza mogą się pojawić narazie zaobserwowałem w maju wylęgi muszek - prawdopodobnie przez torf _ znajomy pokazał mi filmy z afryki hodowli fermowych pythonów i specjalistycznych kobry, myślę że warunki stworzone przezemnie są idealne oczywiście - nie każdy region afryki można na tak małej powierzchni założyć ale warunki z tanganiki czyli odpowiednie panujące na fermie mam zachowane.

Myślę że to może być jak stwierdził cyt:

Autor: coolary
Data: 12-06-04 18:31

..... Raczej bankowo kupiłeś dorosłe regiusy z odłowu i dla nich takie okresy postu są naturalne. Zobacz ile teraz waża, zaczi karmić na siłe jeżeli stracą powyżej 20% obecej masy ciała. ......

Spróbuję tej rady chociaż może pomoże podanie jak radzi Rhodan2000.
Nie potrafię karmić na siłe więc poproszę weterynrza ale nie wiem czy on ma takie doświadczenia - to z pewnością zestresuje je na maxa i zwrócą pokarm bez trawienia.

Pozdrawiam GM

Evoker
29-04-2013, 00:56
Wg podanych przez Ciebie rozmiarów węże te mogą mieć 2-5+ lat.
Do końca kwietnia lubią pościć zwłaszcza samce.
Import w tym wieku zawsze powoduje kłopoty z żywieniem i często te węże nie dają się przestawić na warunki terrarium.

Spróbuj więc:
1) żywych myszy /biało lub ciemno ubarwione na zmiane/ lub młodych myszoskoczków
2) dobrze wywietrz terrarium i delikatnie spryskaj letnią wodą
3) karm wieczorem przy delikatnym oświetleniu/półmroku
4) wstaw pojemnik po gryzoniu do terra najpierw, rozejdzie się zapach gryzonia i powinien pobudzić gada do żerowania
5) wpuść mysz po ok 10-15 minutach półmroku w pokoju/terra
6) cały czas kontroluj sytuację w terra!!

matyjajacek
03-05-2013, 06:00
zgadzam sie moze jeszcze tylko bym dodał zeby je karmić osobno wyjac jedneg z rezza z pół godziny przed karmieniem i podac potem pokarm temu co został w terra
GG 5632805

GroM
03-05-2013, 09:06
Zastosowałem rady i niestety nic obecnie znów samiec ma wylinke miał 05 maja i od 14 wyblakle oczy znaczaco schudl ! Samica zas zero zainteresowania pokarmem ale jest pośrodku bardzo gruba w porownaniu do samca jakby polknela szczurka malego ... ale dalej nie jedza ... : (

Biber
26-08-2013, 11:21
może mają jakąś głodówke :/

42d3e78f26a4b20d412==