PDA

Zobacz pełną wersję : witaminy dla weza???



popekjr
27-04-2013, 05:04
czy zbozowka trzeba podawac jakies witminy?? jak tak to jakie i w jakich ilosciach?? i jeszcze jedno, karmic je co 2 tygodnie?? maja ok. 50 cm. czy zbozowki maja 2 (duze) zeby?? jak mnie moja ugryzla to w sumie nic nie czulem ale skora przecieta. po jakim okresie czasu od zakupu (wiadomo stres) nalezy zaczac karmic wezyki. dodam karmione tydzien temu.

xav_setherial
27-04-2013, 07:07
zbożówki mają uzębienie typu aglypha, cechujące węże niejadowie. Długość wszystkich zębów jest identyczna. Brak zębów jadowych.
Wężowi daj 4 - 6 tygodni czasu na aklimatyzację, Możesz trochę ten okres skrócić, jeśli zauważysz, że przestaje być płochliwy, ale karm go cały czas. Młodemu podawaj noworodki mysie lub szczurze 2 razy w tygodniu. A co do witamin, podawanie ich zbożówkom nie jest obowiązkowe, ale profilaktycznie można stosować Reptimineral C.

Bestresowej hodowli

Lucky
27-04-2013, 14:29
Moim zdaniem to nie mozna powiedziec iż witaminy dla zbozowki nie sa potrzebne a dla boa sa, jesli masz doskonale dobrana diete i jestes pewienm ze mu nie zabraknie wit to nie podawaj, ale najlepiej wlasnie reptimineral C i ja daje jeszcze elektrolity do wody, takie dam wit D itp., co do reszty top wszystko ok, prezepraszam XAV SETHERIAL jesli jakos to niemilo napisalem czy cos:), pozdrowienia

xav_setherial
27-04-2013, 17:19
spoko, pisz, co myślisz a resztą się nie przejmuj

narazie

popekjr
27-04-2013, 17:29
dzieki chlopaki za rady. pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz wielkie dzieki.

Rhodan2000
28-04-2013, 12:15
Ja podaje JBL Terra Vit fluid podczas karmien "serwowanych- tzn podawanych peseta)" bezposrenio na myszce:)
Hanna

42d3e78f26a4b20d412==