PDA

Zobacz pełną wersję : Surowica Na Jad Węży



darktiger
29-04-2013, 13:34
Czy w Polsce można kupić surowicę na jad, niektórych węży, np. Crotalus Durissus, albo Cerastes Cerastes Cerastes, lub Bitis Gabonica Gabonica.
Pytam z ciekawości, nie myślcie sobie, że mam zamiar kupić sobie jadusa.
Ale w przyszłości wszystko może się zdażyć. Czy żeby trzymać jadowite węże muszę mieć jakiś dokument, jesli tak co trzeba zrobic, by go dostac?

Sojkas
29-04-2013, 13:56
:)
W Polsce ciezko o surowice na jad zygzakowatej.

darktiger
29-04-2013, 14:19
No chyba aż tak źle to nie jest. A z jakiego najbliższego kraju można sprowadzać surowicę? I w jakim najbliższym kraju można kupić jadusy na poziomie Crotalusa Durissusa? Myślę, że w przyszłości będę hodował jadusy, tym bardziej, że moim kierunkiem na studiach będzie weterynaria. Moża zacznę wyrabiać surowicę na, niektóre gatunki. Kto wie :)

xav_setherial
29-04-2013, 14:21
Właściwie nie ma takiej możliwości, po drugie surowica taka byłaby dość droga, musiałbyś kupić nieoficjalnie, bo nie ma u nas pozwolenia na amatorską hodowlę gadów jadowitych.
W Polsce wytwarza się tylko surowicę przeciw jadowi Vipera berus. Są tylko dwa oddziały toksykologii; w Gdyni i Sosnowcu, ale nie mają tam surowic dla gatunków egzotycznych, ewentualnie mogą je sprowadzać duże ogrody zoologiczne: Wrocławski Ogród Zoologiczny, Chorzowski, ale tego nie jestem na 100 % pewien.

Popytaj się jeszcze, może się mylę naRka

xav_setherial
29-04-2013, 14:29
W Niemczech zakłady Behringa produkują surowice wieloważne, także na ugryzienia węży afrykańskich.

Życie Ci niemiłe darktiger ;) ale jak chcesz się zajmować jadusami, to najlepiej we współpracy z jakimś ośrodkiem, może będziesz pracował w Instytucie Butantan.

Pozdrawiam

Awikularia
29-04-2013, 16:00
Koszt takiej surowicy to rząd co najmniej kilku TYSIĘCY złotych - te najtansze. Zdaje sie, ze 2 lata temu surowica na T. albolabris kosztowala 14 tys. zł. (sprowadzana z Niemiec, bo w Polsce nie ma nawet przeciwko jadowi naszej poczciwej, rodzimej żmijki). I musze cie zmartwic, ale nie jest ona zbyt dlugo dobra do uzytku.

darktiger
30-04-2013, 00:15
No to papa jadusy. Za taką cenę można kupić Pytona Królewskiego Albino.

DEXiu
30-04-2013, 10:42
Hmm... tak sobie myslałem, czy np. nowoczesny zakład produkujący surowice na popularniejsze gatunki węży jadowitych w naszym pięknym kraju miałby jakąś szansę bytu.

wezyki
30-04-2013, 11:41
jakby jadusy byly legalne to wtedy napewno

Lucky
30-04-2013, 13:00
no wlasnie WEZYKI:), jak darktiger zamowi surowice na ugryzienie zmii gabonskiej ktora wczesniej kupi od przemytnikow za ciezkie pieniadze to zaraz policja pojedzie zobaczyc po co mu to:), dobry wybor, jest wiele pieknych wezy niejadowitych, nieprawda?

wezyki
01-05-2013, 06:22
no ale nawet jakby byly dostepne to w takiej cenie niewielu by bylo na nie stac

42d3e78f26a4b20d412==