PDA

Zobacz pełną wersję : 'Terrarium'-słoik



smogg
28-08-2013, 06:18
Witam,
mam irminke L4 (ale duza jest - ok. 4,5cm - cały czas je...) i mam pytanie... włożyłem jej do słoika pare gałązek... ale pleśń je zaatakowala wiec musialem usunąć je... teraz włożyłem kawałki bambusa i to samo...plesnieje od wilgoci... co mi poradzicie zeby włożyć... chodzi o to, zeby był jakis konar czy jakies patyczki... ale zeby nie pleśniało... jak to zrobić??? są jakies 'domowe' sposoby? mało kosztowne...?

aha... mam jeszcze parahybane L3 w pojemniczku na mocz, bo bardzo mała jest... ok. 1,4cm i włożyłem kawałek kokosa i 'skonstruowałem' kryjówke i kokos po 5-6 dniach tez plesnieje... :-/ od wilgoci...

pozdro
smogg

Kaśka
28-08-2013, 06:24
Jako gałązki ja u trynidada stosuje zwykle słomki do napojów można kupić całe opakowania nie drogo i nic nie pleśnieje a jako kryjówki używam najpierw jak pajączki były małe to były to korki od butelek z wyciętym wejściem teraz to jest dolna cześć pudełka po kliszy też z wyciętym wejściem i nie ma mowy o żadnej pleśni.

smogg
28-08-2013, 06:37
tak... ale mi chodzi raczej o cos naturalnego... zeby lepiej wyglądało...

Biber
28-08-2013, 06:56
a masz dziuki na wentylacje z boku słoja też?

smogg
28-08-2013, 07:02
Własnie przejzałem archiwum i dowiedzialem sie ze powinny byc... nie mam - jesli beda to duzo to pomoze???
parahybanie w pudełku na mocz juz zrobiłem diurki z boku...

ale jeszcze prosze o pomysł sprawdzony co dac dla irminki (nadrzewny) - konar itd. - jak zabezpieczyc zeby nie plesniało i z czego kryjóweczke dla parahybany... ?

pozdro

Bocieq
28-08-2013, 07:08
W tym słoku wszystko naturalne Ci bedzie plesniało bo nie ma odpowiedniej wentylacji... Musisz ją przełożyc do jakiegos pojemnika z dobrą wentylacją i tam bedziesz mogl wlozyc konray albo bambusy :) A jako kryjówke dla parahybany bomesz zastosowac np. połówke orzecha włośkiego ale tylko jesli wentylacja jest duza.

Awikularia
28-08-2013, 11:34
Daj jej listek albo galazke sztucznej roslinki. Teraz takie roslinki wygladaja bardzo realistycznie no i nie plesnieja. Ja mam tak w wielu swoich terrariach.

ser
28-08-2013, 13:26
a włąśnie, że nie będziepleśniało, jak będzie bardzo dobrze wysuszone. ja dawałem wszystkie konary, korzenie itp. najpierw do piekarnika, żeby dobrze się zgrzały, żeby zabić robactwo, i żeby wyschło drewno. jak dobrze wyschnie, to możesz trzymać spokojnie.

smogg
28-08-2013, 15:19
Witam,
'zalałem' końcówki babmbusa (tam gdzie sie styka z torfem) woskiem... nie zaszkodzi to pająkowi???

pozdro

AGAM
29-08-2013, 00:17
mi tam w słoiku z bardzo dużą wilgotnością (u Avilcularii) nic nigdy nie pl;eśniało. A dziurki miałem tylko w przykrywce - wogóle da się zrobić dziurki z boku słoika??

42d3e78f26a4b20d412==