PDA

Zobacz pełną wersję : Start ze zbożówką lub mahoniem



The_Answer
04-05-2013, 05:07
Witam
Wszystko wskazuje że w ciągu miesiąca dostane zgode na węża. Z tego powodu chce już mieć wszystko gotowe żeby wężowi odrazu było dobrze, sam będe kleił terra. Chciałbym informacje jakie terra mu zrobić ( wymiary i jak z wentylacją czy z góry czy inaczej) Chciałbym wiedzieć którego z tych dwóch węży wybrać, jako pierwszego w życiu węża, czym moge urozmaicać diete gada, bo same oseski to chyba dość monotonne jedzonko. Gdy qpie węża to na ile dni go zostawić w spokoju tak +/-. Jak oswajać, i kiedy zacząć? No i wszystko co może mi się przydać podczas hodowli tego wspanialego zwierzęcia.
dzięki za wszystkie odpowiedzi.
POZDRAWIAM

ufo85
04-05-2013, 05:25
Czesc!
Ja mam zbożowke od prawie roku i jestem bardzo zadowolony (ale to bardzo)!!! Ponieważ nie jestem az tak zaawansowanym "hodowca" iwec jezeli ktos mnie poprawi to nie ma sprawy!! Ja bym zasugerowal tak jak w opisie ok. 90x60x60 (wys x szer x dl) (ale im wieksze tym lepiej dla gada - kazdy Ci to powie). Wentylacja u gory w rogu i z boku przeciwleglym do gornej wentylacji, na dole). Uwazaj budujac terra aby nie pozostawic wiekszych szczelin bo waz lubi uciekac! Światlo daj gdzies w gornym boku (aby mial roznice gdzie cieplej i gdzie zimniej to sobie waz sam miejsce wybierze). Ja swojego nie oswajalem prawie, juz po 4-5 dniach wpierniczal myszki, ale tez dawalem mu spokoj i nie wyciagalem go przez ok 20-30 dni (moze tam czasami wyciagnalem :). Co moze ci sie przydac?... Jakas grzalka pod torfem przykryta jakas blacha albo szyba zeby nie rozkopywal, moze czerwona zarowka (jak chcesz), oczywiscie taki psikacz do kwiatów zeby zraszac terra, moze pinseta zeby wyjmowac odchody :)
P.S. Jak czegos nie napisalem to dopiszcie i jak zle cos napisalem to mnie poprawcie
P.S.2 Powodzenia w hodowli, baw sie dobrze!! Dobrze wybrales w zwierzakach!!
t3m sie!!

The_Answer
04-05-2013, 05:34
Serdzeczne dzięki. Jednak chcialbym uslyszec jeszcze kilka odp na temat oswajania.

Biskup
04-05-2013, 08:26
Witam. Jeśli chodzi o oswajanie, to nie ma raczej mowy o "oswajaniu" w przypadku tych gatunków, co najwyżej oduczenie panicznego uciekania z ręki, o gryzieniu raczej nie ma mowy, obydwa gatunki bardzo łagodne. Dla malutkiego węża najlepiej sklej terra 60/40/40. Gdy wąż urośnie do 70 cm przesiedl go do większego.
Jeśli chodzi o dietę, można podawać jednodniowe kurczęta, słyszałem, że ktoś podawał żaby, ale oseski mysie to najlepsza dieta, polecam.
No i polecam zbożowe, poprostu ładniej ubarwione, chociaż mahoń ma ciekawie zbudowaną, długą głowę. Ale decyzja należy do Ciebie, obydwa węże są bezproblemowe. Pozdro600

Kretschmer
04-05-2013, 12:03
Ostatnio to pisałem, ale się nie pojawiło. Mahoń oswaja się zdecydowanie lepiej od zbożówki (Tak mi się wydaje). Mój wężyk swój pierwszy posiłek (U mnie) dostał z ręki.

The_Answer
04-05-2013, 13:20
Zdecydowalem zbożówka, jeszcze tylko czekam na ostateczne "tak" do mamy, chociaż staramsię bardzo, grzeczny jestem, slucham się(chodź ciężko mi to idzie) więc jeszce ze 2-3 tygodnie max. i się zgodzi we wtorek będe miał nóż do szkla (diament jak kto woli) i zaczne klejenie, a wymiary będą 60.43.50 dl.szer.wys

The_Answer
04-05-2013, 13:21
i jeszcze jedno czy kabel grzewczy do polowy terra bedzie odpowiedni, tzn do polowy kabel i na kablu wlukno kokosowe a druga polowa to piasek i basenik

Andre
06-05-2013, 14:43
Posłuchaj BISKUPA co do wielkości terra to nie prawda że im większe tym lepiej.A co do wężyka to polecam zbożówkę, miły kochany wężyk i prawie bezproblemowy w chodowli.

The_Answer
07-05-2013, 07:20
dzieki
ale czy ktos moglby mi odpowiedz na pytanie ktore zadalem dwie odp wyzej??

Sarenka24
07-05-2013, 11:18
tak będzie odpowiedni do połowy terra, ale basenik raczej na kabelek żeby była woda lekko ciepła i lepsza wilgotność.
pozdrawiam

xav_setherial
07-05-2013, 15:04
a na kabel połóż gres lub płytki grzewcze, jako podkładu użyj wymieszanego piasku i włókna kokosowego, bo jak dasz tylko włókno, to będzie się za bardzo nagrzewać i nie pozwoli na ogrzanie terra,

Pozdrawiam wszystkich wężomaniaków

Sarenka24
07-05-2013, 15:37
ja mam połozone płytki i też kabel mam do polowy terra, sprawdza się to bardzo dobrze, ponieważ płytki grzeją sie równomiernie na całej płaszczyźnie. xav_setherial ma racje, połóż piasek+torf kokosowy, ponieważ jak położysz tylko torf to będzie zbyt szybko wysuszał. Czyli najpierw kabel, potem płytki, następnie piasek, potem torf.
powodzenia

The_Answer
08-05-2013, 05:18
dzieki bardzo Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==