PDA

Zobacz pełną wersję : MŁODY REGIUS NIE CHCE JEŚĆ



geK
05-05-2013, 04:49
MAM MŁODEGO REGIUSKA ,KTÓRY TO JEST, JUŻ U MNIE OKOŁO DWÓCH MIESIĘCY. A CAŁE JEGO ŻYCIE OCENIAM NA OKOŁO, TRZY MIESIĄCE. JAK DO TEJ PORY JESZCZE NIC NIE ZJADŁ, A WRĘCZ SIĘ BOJI MYSZY. WARUNKI MA DOBRE, SIEDZI RAZEM Z WIĘKSZYM, KTÓRY TO DOSKONALE WCINA. NIE MIAŁ JESZCZE U MNIE WYLINKI A JAK MU PODAJĘ MYSZ PIENSETĄ TO SIĘ COFA. PRÓBOWAŁEM TEŻ W OSOBNYM TERRARIUM Z ŻYWYMI MYSZAMI I MAŁYMI MYSZOSKOCZKAMI BEZ ZAINTERESOWANIA ,MOŻE WY MACIE JAKIEŚ SPOSOBY ŻEBY GO NAKŁONIĆ DO JEDZENIA, PRZECIEŻ TO MŁODY WĘŻYK POWINIEN JEŚĆ DUŻO A ON NIC

Słoik
05-05-2013, 04:56
A o której dajesz mu tą myszkę ( godzina około) bo częstym kłopotem jest podanie myszki w dzień a powinno się dać wieczorem kiedy jest najbardziej aktywny spróbuj jeśli nie próbowałeś

SŁOIK POZDRAWIAM

Obcy
05-05-2013, 05:25
ja na twoim miejscu bym go oddzielił , sprawdził czy niema pasożytów wewnętrzych czy zewnętrznych , daj mu spokój , nie wyciągaj go i pownien zacząć jeśc :-)

geK
05-05-2013, 05:31
robali nie ma a podawałem mu zwłaszcza w nocy

Kretschmer
05-05-2013, 05:44
A ja słyszałem, że niektóre regiuski chcą jeść tylko myszoskoczki

Obcy
05-05-2013, 05:46
napisał ze próbował myszoskoczka , czytaj dokładnie

Kregon
05-05-2013, 08:15
Jak masz kontakt z osoba od ktorej kupiles, spytaj czy regiusek jadal zywy pokarm. Byc moze od malego zostal nauczony jesc mrozonki. Stad moze wynikac problem.

Przed karmieniem malego, proponuje duzego zabrac (przenoszenie malego moze go dodatkowo zstresowac). Po malym powinno byc widac kiedy robi sie aktywniejszy (moj starszy regius jak jest glodny to juz od 18-19 buszuje po terra). Nie gas swiatla calego swiatla... tak zeby byl w wiecej niz polmroku. Chyba ze bedzie to ok 21 to juz polmrok bedzie ok.
Zanim podasz mu jedzonko, postaw pojemnik z myszka w okolicach terra (ale tak zeby waz nie widzial myszy, a jedynie czul jej zapach).
Jak juz malemu wlaczy sie opcja "jedzenie" podaj myche.
Mam nadzieje, ze pomoze.

Ja u siebie mam mlodociana panienke regiusa od srody. Jadla we wtorek jeszcze w poprzednim miejscu pobytu.
Malenka jest w osobnym terra.
Wczoraj (sobota) przywiozlem szczura dla starszego regiusa i z przyzwyczajenia postawilem pojemnik po drugiej stronie pokoju terra wiekszego rega. Czyli postawilem tam gdzie stoi terra malenkiej (zapomnialem o niej).
Po ok 1 godzinie malenka wyszla z kryjowki, obeszla cale terra, po czym ustawila sie w rogu w pozycji "do ataku". Kilka razy sie przemiescila, ale caly czas byla w pogotowiu.
A ja sie balem ze nowy lokator bedzie tak zestresowany ze z poczatku bedzie niejadkiem. Heh... Jestem ciekaw czy malenka bylaby taka bunczucnza jakby zobaczyla rozmiary jedzonka :P

spoun_rzeszów
05-05-2013, 08:41
Moja jest taka sama, (mam ją od środy ;) ) jak poczuje myche to nic wiecej ją nie interesuj tylko jedzenie (przynajmniej przy pierwszym posilku tak bylo ;) ). I do niejadków chyba nie bedzie nalezec...

Kretschmer
05-05-2013, 08:45
Sorki... rzeczywiście czytałem nieuważnie... ale słyszałem również, że niektóre węże jadają tylko określony kolor myszek.

geK
05-05-2013, 09:47
najciekawsze jest to że on jest bardzo aktywny w dzień i noc

Kregon
05-05-2013, 12:02
Malenka jeszcze za duzo nie chodzi (choc juz jej sie zdarzylo wczoraj i dzis po dwa razy polazic po terra w ciagu dnia). Ale starszemu czasem jak sie "lazik" uaktywni to chodzi bez opamietania...

Poza tym inaczej wyglada waz, ktory po prostu sobie lazi, a inaczej szukajacy jedzenia.

mrsnake
06-05-2013, 07:18
Gek rozdziel te dwa pytony (zgadzam się w 100% z Obcy-m) , młodszy może być aktywny z tego powodu iż nie może sobie znaleźć bezpiecznego miejsca (pamiętaj iż węże oprócz okresu godowego to samotnicy), sprawdź jaką ma wagę ,zasłoń jego terrarium i zostaw go na 2-3 dni minimum w spokoju (dopiero później spróbuj mu podać mysz)

matyjajacek
13-05-2013, 06:58
czy ma swoją kryjówkę oddzielną ?
spróbój my dać jak najmniejszą myszkę może jeszcze nie jadl takich dużych i dlatego się ich boi im mniejsza tym lepsza jesli zje to następne daj mu troszkę wiekszą itd

42d3e78f26a4b20d412==