PDA

Zobacz pełną wersję : Coś się w prawie zmieniło?



alpacino
07-05-2013, 04:54
Witam!

Jakiś czas temu w marcu pisałem, że miałem problemy z Policją za sprawą mojego Bivittatuska. W skrócie za czyimś donosem wpadli do mnie w marcu(w sumie sam ich niepotrzebnie wpuściłem) i jako ,że miałem niezarejestrowanego gada spisali papierki i wysłali do prokuratury. Węża mi skonfiskowali i dali od razu na przechowanie bo nie mieli gdzie trzymać. Teraz oczekuję na sprawę w Grodzkim. Mam w związku z tym pytanie czy coś się ostatnimi czasy zmieniło w prawie? Czytam, że np. można już rejestrować na oświadczenie woli. Jeśli tak, to czy radzicie mi go teraz zarejestrować, czy i tak już nic nie zdziałam ?. Na razie nie ma żadnego odzewu z Policji ani z sądu, ale może ktoś był już ukarany za taki występek i może podzielić się wrażeniami jak sądy podchodzą do takich spraw? Dodam, że węza kupiłem gdy nie było jeszcze obowiązku posiadania papierów a później po prostu przegapiłem moment w którym można było rejestrować na oświadczenie woli.
Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Obcy
07-05-2013, 06:51
nno to moze być jeszcze gorzej , bo w nowej ustawie pisze ze nibedzie można hodowac pęży powyżej 3m, jeśli kupowałes go jak niebyło jeszcze citesów to pewnie już tyle ma.:-)

alpacino
07-05-2013, 06:54
Kupowałem go chyba w maju zeszłego roku. Teraz ma 2m.

Dejot
07-05-2013, 09:26
Wpadles stary:)

Trzeba bylo nie wpuszczac policji do domu to bys nie mial problemow

Kretschmer
07-05-2013, 10:07
K****... ale to polskie prawo jest pop*********!!! Żeby nie można było hodować węży powyżej 3 metrów... zabiłbym tego kto to wymyślił... to co may zrobić z takimi wężami jak nam urosły?? Zabijać czy co??

Obcy
07-05-2013, 12:45
obcinać , to jeszcze nie weszło w zycie , i miejmy nadzieje ze nie wejdzie

Andre
08-05-2013, 02:59
Poradź się adwokata (to nie kosztuje dużo) co masz zrobić. Ta sprawa jest do wygrania, i dowiedz się kto jest taki uprzejmy (donosiciel) i nakop mu do dup...

alpacino
08-05-2013, 03:08
Chyba nie mam innego wyjścia i tak zrobię...

Grochu
08-05-2013, 15:26
węża raczej nie odzyskasz.. prawo nie działa wstecz. jak Ci go rekwirowali, to nie można było na oświadczenie rejestrować. raczej chroń swój tyłek

waldekSS
19-05-2013, 12:27
sprzedaj węża i powiec że ci nawiał czy zdechł albo daj jakiemuś kumplowi na przechowanie i niech od razu go zarejstruje na siebie,a jak sprawa ucichnie ci go odda(chyba że wolisz oddać im tego węża)heheh.Ps sprawa jest do wygrania moim zdaniem,a jeśli nie to kolegium.....
Pozdrawiam
WaldekSS

42d3e78f26a4b20d412==