PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wąż zbożowy syczy???



Kenzo
10-05-2013, 14:14
Mam pytanie:
Czy wąż zbożowy syczy?? Mój ma 47 cm i jeśli w ogóle syczy to kiedy zacznie??
Prosze pomóżcie!!!

Huriko
10-05-2013, 14:39
Na pewno syczy, bez względu na wiek podczas ataku, gdy chce odpędzić napastnika. Pewnie jeśli go bardzo wkurzysz to sie sam przekonasz ;)

popekjr
10-05-2013, 15:30
gdy mnie ugryzl to w momencie ataku sygnal. nie boli ugryziemnie ale nie doprowadzoaj moze go do syku :D

Robert_R
11-05-2013, 09:16
Może się podepnę do wontku bo też mnie to ciekawi: czy pseudokoralówka syczy ? Jeśli tak to kiedy. Prawie rok temu kupiłem tego węża, dzieci nazwały go "Syk" i teraz wnoszą reklamacje :)))) Więc się zastanawiam czy on wogóle nie syczy czy tylko dotychczas nie miał powodu.

Pozdr.

R.

reed
11-05-2013, 10:15
Dlaczego węże miałyby syczeć ot tak sobie ? bez powodu ??
Syk to sygnał ostrzegawczy dla intruza itp, węże z reguły nie wydają odgłosów tak jak pies, tylko po to żeby było go słychać, robią to tylko w konkretnych przypadkach.

Robert_R
11-05-2013, 14:09
No wiesz, rozumiem że to trochę inaczej niż że szczekaniem u psów, ale czasem mógłby syknąć :)))

Pozwól, że spytam - czy Czesławowi i Natashy zdaża się syknąć. Jeśli tak to w jakich okolicznościach. Bo mój pyton jak na razie również jest niemy ;)

Pozdr.

R.

reed
12-05-2013, 00:57
Hehe, wiem że chcioałoby się żeby wążyk syknął czasem, rozumię to, ale ............
Natashka jeszcze na nie nie syknęła ( i nie żałuję ;))
Czesław raz, jakoś tak na początku raczył rzucić mi ostrzeżonko, ale to nie jest typowy syk, taki jak na filmach, to bardziej taki basowo "charczący" dźwięk jest.
Wyciągałem wtedy kupkę, którą sam raczył nawalić obok basenu, ale wtedy jeszcze nie był oswojony z tym że ktoś coś sobie grzebie na jego terenie :)
Poprzednio miałem kilka boasów i przez parę lat może z 2 razy słyszałem ich "syk"

BTW, kiedyś gdzieś w jakiejś netowej encyklopedii znalazłem próbkę "syku" boasa bodajże, ale nie pamiętak gdzie to było.

Grochu
13-05-2013, 07:34
dokładnie. u spokojnych węzy syknięcia to raczej wyjątek od reguły. ja może raz słyszałem, jak mój regius syczy... bo się przestraszył. i tak jak mówi reed- to taki nieco niższy syk jest, niż na filmach :P

waldekSS
19-05-2013, 11:31
jak chcesz syczącego weza to kup sobie np.diademe wtedy będfzie syczał a i do tego kąsił hehe
Ps wąż syczy jak jest zaniepokojony albo zdenerwowany to taki znak ostrzegawczy
pozdrawiam
WaldekSS

42d3e78f26a4b20d412==