PDA

Zobacz pełną wersję : Szkoda byloby stracic tak dobre Forum



Rhodan2000
11-05-2013, 14:21
Chcemy wymieniac doswiadczenia, to wiadomo , wiemy ze ktos za to placi, i nie zawsze reklama pokrywa koszty, proponuje skladke, , ale zrobcie to tak, ze tylko ludzie, ktorzy zaplaca, beda mogli pisac, reszta np. tylko 3 razy czytac... (wywolac strone)
wtedy macie moje poparcie i moje pieniadze...
Hanna

miki_metal
11-05-2013, 14:35
Mogę zapłacić, niemam nic przeciwko. Ale pomyśl o ludziach którzy nie mają aż tyle kasy, żeby płacić za możliwość zadawania pytań czy wypowiadania się. Myślę, że tacy ludzie po prostu przeniosą się na inne forum i tylko to forum ucierpi. Uważam, że "składka" powinna być opcjonalna a nie przymusowa. Jak komuś będzie zależało to zapłaci...Tak wogóle to niedawno był już podobny post. I na poście się skończyło...

popekjr
11-05-2013, 17:11
popieram miki_metal calkowicie!!!! nie mozna nikogo zmusic do placenia za wypowiedzi byc moze dla wielu bardzo cenne. kto chce niech placi.

reed
12-05-2013, 00:52
Mogą być składki dobrowolne (mTransfer np) ludzie odpowiedzialni na pewno będą wpłącać.
Dla wpłacających możnaby wymyślić jakieś przywileje dodatkowe, ponieważ niektórzy właśnie dlatego wpłacą.
Na forum znajduje się mnóstwo młodzierzy na którą raczej nie można liczyć, po części dlatego że ich nie stać, po części dlatego że uważają iż za takie rzeczy się nie płaci.
Dlatego warto pomyśleć o bardziej dorosłych/doświadczonych userach.

DEXiu
12-05-2013, 13:24
Kurde, reed, odezwał się kombatant jeden. Co to ma znaczyć "nie można liczyć" "nie stać" "za takie rzeczy się nie płaci" "dorosłych" "doświadczonych"? Czuję się urażony takim traktowaniem. Mam(y) takie samo prawo do tego forum jak i ty. A pieniążki się znajdą o to się nie bój.

reed
12-05-2013, 13:31
DEXiu słusznie zauważyłeś że "kombatant"
Mam już parę latek i niejedno już w necie (i nie tylko) widziałem i przeżyłem.
Nie jest to pierwsza taka akcja z jaką mam do czynienia i dosłownie zawsze kończyły się one tak samo.
Garstka userów cokolwiek "rzuciła" , w 90% były to osoby odbiegające nieco wiekeiem od średnich forów.
Nie chciałem nikogo urazić, ale napisałem to nauczony własnymi doświadczeniami.
Założę się że tutaj też skończy się to tak samo, ale marzę o tym abym się mylił :)
Nie wiem dlaczego napisałeś tak jakbym twierdził że nie masz (macie) prawa do tego forum ?
Przecież nic takiego nie twierdziłem i nadal nie twierdzę, stwierdzam tylko suche fakty, uwierz mi.

DEXiu
12-05-2013, 14:20
OK OK. A co do tych płatności - zapodajcie nr rachunku i pieniążki przelewam od razu. no może nie od razu ale myślę że uda mi się w krótkim czasie.

DEXiu
12-05-2013, 14:21
PS. reed ==> Fajne fotki :)

Rhodan2000
13-05-2013, 02:00
ok, ok,
Dobrowolna skladka, ale z dodatkowymi przywilejami, np prawo do umieszczania linkow do wlasnych prywatnych stron... albo podajcie jakas idee
pozdrowienia
Hanna

miki_metal
13-05-2013, 03:37
Ale strony internetowe mają nieliczni... może jakieś identyfikatory (np wysyłane mailem), które sami byśmy drukowali i oprawiali. Fajnie by wyglądały np na jakiejś giełdzie i można by zaraz poznać osoby z forum.... (podobny pomysł był już chiba w ostatnim poście...)

Grochu
13-05-2013, 07:32
oj oj...
powiem tak:
to jest forum specjalistyczne ukierunkowane na dany dział...

teraz ja posiadam tam jakąś wiedzę, raczej odpowiadam, niż pytam. moje rady - mam nadzieje - sa pomocne dla początkujących. i dajmy na to, ze nie zapłace, i takich ja będzie 25. forum zostanie bez osób, któe maja odpowiadać, bo nie będzie im się opłacało płacić - one tu i tak pomagają, a nie im się pomaga.

obowiązkowe składki raczej dobrze się na forum nie odbiją, raczej odgonią doświadczonych...

miki_metal
13-05-2013, 07:54
Grochu przeczytaj do końca... "wszyscy" ustalili, że składki będą dobrowolne.

Grochu
13-05-2013, 08:13
przeczytałem. ale mimo wszystko moge chyab swoje argumenty "przeciw" przedstawić :P

czasem można odnieść wrażenie, że odpowiadam po przeczytaniu pierwszego posta, ale to tylko tak wygląda - po prostu mam płaskie wyświetlanie włączone :P

miki_metal
13-05-2013, 08:27
spox :)

Kretschmer
13-05-2013, 11:28
A wtedy ci którzy kasy nie mają jak im się coś z wężykami stanie to mają co robić??
Wężyki tych ludzi nie mają prawa do pomocy??

miki_metal
13-05-2013, 13:03
Następny !!! Ehhh....... Najpierw przeczytaj wszystkie wiadomości. Już "ustalone", że takie składki (o ile powstaną) będą dobrowolne.

Kretschmer
13-05-2013, 13:41
Ok... może nawet coś się czasem złożę;)) Ale nie pasowałoby mi coś takiego powiedzmy... w ustalonym terminie;)) A trochę mnie to wkurzyło to nawet innych postów nie przeczytałem i odpisałem;P

reed
13-05-2013, 22:43
Gartulacje !
Bardzo dobrą i szeroko stosowaną metodą jest nieczytanie postów, a za to krytykierstwo na "dzień dobry" :/

Rhodan2000
14-05-2013, 00:42
Doskonala mysl, :)

DEXiu
14-05-2013, 12:16
Hehe. Gdyby jednak składki przykładowo były obowiązkowe do pisania na forum to to mi trochę przypomina Kasę Chorych. Albo jeszcze lepiej - PZU :) Płacisz, płacisz a jak ci gadzina zawału dostanie to się wszyscy dupą odwrócą, za przeproszeniem.

A tak a'propos składek dobrowolnych i "wyróznień". Pomysł z identyfikatorami jest niełupi aczkolwiek to musiałoby być coś ekstra bo zwykły identyfikator to se każdy wydrukuje jaki chce. Powiedzmy, ze kto zapłaci 20 zł lub więcej (chodzi o dolną granicę) to dostanie taką a'la legitymację członkowską ze zdjęciem (jak se wklei :P) i pieczątką TCP. To by było już coś. Niedrogie a jaki bajer :))

GroM
15-05-2013, 12:59
Koszt jednej koszulki 40 zł. Odbiorca pokrywa koszt przesyłki (całkowity koszt z przesyłką to 47 zł w przypadku przelewu bankowego - 7 zł paczka). W przypadku braku możliwości wpłacenia pieniędzy na konto możliwy jest odbiór za pobraniem połączony z wpłatą na konto (wówczas koszt przy odbieraniu paczki to 50,50 zł - 10,50 zł paczka+bank), prosimy jednak o wpłacanie pięniedzy na konto [czyli tańsze rozwiązanie a dla nas wygodniejsze].

Pieniądze prosimy wpłacać na konto bankowe:

89 1140 2004 0000 3302 3265 3017
BRE BANK SA
terrarium.com.pl
Wrocław

Z tytułem "Opłata za koszulkę", prosimy dołączyć do tej informacji swoje Imię i Nazwisko


Zamówienia zaś, prosimy składać na adres terrarium@terrarium.com.pl (z podaniem dokładnego adresu pocztowego, rozmiaru koszulki, formie zapłaty za koszulkę - konto bankowe / za pobraniem). Czas oczekiwania na koszulkę ok. 2-3 tygodnie (jesteśmy uzależnieni od firmy produkującej koszulki). Osoba składająca zamówienie zapisuje się do "kolejki" oczekujących. Koszulka zostanie wysłana po wpłynięciu pieniędzy na konto.

Cały dochód ze ze sprzedaży koszulek zostanie przeznaczony na rozwój serwisu.

DEXiu
15-05-2013, 14:13
GroM a to co znowu? Przecież każdy (albo prawie każdy) już to widział. Sęk w tym, że niektórzy również chcą płacić ale w trochę innej formie. Nie wszyscy są w stanie zapłacić 40 zł za koszulkę podczas gdy zyska dla TCP to powiedzmy 10 zł. ja np. wolałbym wpłacić 20 zł mając świadomość, że 100 % tej kweoty wesprze serwis.

GroM
15-05-2013, 16:09
Jasne ale były wypowiedzi, że za to coś się należy oczywiście popieram wsparcie ADMIN-a jak najbardziej przy tylu użytkownikach myślę, że bez problemu będzie w stanie utrzymać hosting w najlepszej firmie ISP (internet service provider) w Polsce. na to na rok potrzeba 600 zl netto a to mozna osiagnac bez problemow : )

sprzedajac koszulki czy za skladke ofiarujac inne ciekawe gadzety typu naklejka na samochod, brelok a musisz przyznac ze chetniej czlowiek integrujac sie znakowo zaplaci skoro koszulki tak drogo wychodza DEXiu . wiec 60 osob majacych korzysci z serwisu finansowe odstapi 10 zl na rok co daje niespelna 85 groszy na miesiac wsparcia tyle to kazdego stac nawet studenta czy ucznia wiec nie ma problemu ze wsparciem - jak dobrowolne kazdy kto uzna za sluszne istnienia serwisu zreszta wspanialego : ) powodzenia dla tworcy : ) przesle na rok te pare zl i sprawa praktycznie zamknieta : ) a obecna forma sa koszulki wiec zachecam i nie jest to trucie tylko przypomnienie DEXiu : )

Pozdrawiam
GroM
GRzegOrz. M

DEXiu
16-05-2013, 07:12
Ale wracając do początku dyskusji - niech któryś admin powie czy pieniądze z dobrowolnych składe te można wpłacać na to konto co koszulki czy na jakieś inne (zapodać nr).

rastons
16-05-2013, 09:23
Jestem też za wprowadzeniem opłat. Ale niech będą one przyzwoite, ważny byłby też sposób płacenia, abonament na np pół roku lub rok, oraz wejścia kilkudniowe płatne jakimś SMS lub czymś takim.

miki_metal
16-05-2013, 10:21
Chodzi Ci o opłaty obowiązkowe? Pomyśl o osobach nie mających kasy lub (jak ktoś już zauważył) jeśli twój gad zachoruje, to nie bedziesz miał szansy mu pomóc, bo nie zapłaciłeś?? Popatrzcie na to realnie! Z tego forum zniknie ponad połowa użytkowników (jak nie więcej). Jest wiele innych stron terrarystycznych, może nie tak dobrych, ale na nich forum jest za darmo. Jak już większość osób się zgodziła, składki powinny być dobrowolne, a jeśli ktoś zapłaci to mógłby mieć jakieś specjalne uprawnienia albo coś w tym stylu.

DEXiu
16-05-2013, 12:15
O rany. I znowu to samo. Wracacie do punktu wyjścia. Opłaty obowiązkowe czy dobrowolne? Przywileje czy nie? Ludzie zdecydujcie się. Proponuję głosowanie. Ja głosuję na opłaty dobrowolne + wyróżnienie w postaci legitymacji członkowskiej o której pisałem powyżej.

reed
16-05-2013, 22:39
Jestem na TAK :-) DEXiu

xav_setherial
17-05-2013, 02:36
Ja też :)

miki_metal
17-05-2013, 07:57
Jak jush pisałem - oczywiście na TAK !!!

42d3e78f26a4b20d412==