PDA

Zobacz pełną wersję : ciepelko w nocy



moorii
30-08-2013, 08:28
witam

Czym ogrzewacie terra w nocy, bo mam taki maly problem, w dzien temeratura wynosi 27 stopni C a w nocy spada do 20 ( w nocy wlaczony jest kabel grzewczy) co jeszcze dolozyc, moze jeszcze jeden kabel.

Kmieciu
30-08-2013, 10:12
a jakie mam wymiary twoje terra... i dla kogo jest przeznaczone? jeśli dla lamparta to akurat spoko :P

Biber
30-08-2013, 11:43
może jakaś czerowna żarókwa świecąca w nocyyy........... :/

MaciejTCA
30-08-2013, 11:59
a tak na marginesie, gdzie w necie mozna najtaniej dostac czerwone zarowki ??
bo w zoologiku powiedzieli mi 30zl za Heat Glo firmy ZooMed 75W.
i zastanawialem sie czy mozna gdzies taniej.

i ile mniej wiecej taka zarowa wytrzeba ??
czy lepiej moze zapodac promiennik ?? a jak tak to jaki ?? bo te w biofilu to k... drogie :)

tera to 100x50x50, dla Boasa, i temp w nocy potrafi spasc do 19 stopni, to troszke mala dla niego, i lepiej bez nocnego ogrzewania nie bedzie bo mecze ja sie mecze jak jest cieplej w pokoju (typ zimnolubny :) )

DEXiu
30-08-2013, 12:05
Ja osobiście preferuję najpierw jako nocne ogrzewanie kable grzewcze, a jeśli np. okarze się za słaby i trzeba dogrzać to promienniki ale ceramiczne lub inne nie dające światła (czerwone wygląda trochę nienaturalnie). Te z Biofila są OK poza nieco wysoką, jak się wydaje, ceną, ale na dłuższą metę są one całkiem niezłe.

kamaczoo
30-08-2013, 14:10
Promienniki ceramiczne, które zakupiłem w Biofil wydawały się ok, jednak po niecałych 2 miesiącach użytkowania przepaliły się (zakupiłem dwa i oba w mniej więcej jednym czasie uległy przepaleniu) A miały działać lata ! Tak wiem co zaraz ktoś napisze - przepięcie. Jeśli nawet tak było to nie dotknęło one elektronicznych wyłączników czasowych, elektroniczynch termoregulatorów - EUROSTER, gdzie elektroniki aż nadto. Dla mnie ściemna i to za duże pieniądze.

DEXiu
31-08-2013, 11:53
No wiesz kamaczoo. Wiadomo - wszystko jest możliwe. Nie twierdzę że to jakieś super hiper ale po prostu (zakładając że będzie działać) według mnie to dobra metoda ogrzewania.

42d3e78f26a4b20d412==