PDA

Zobacz pełną wersję : Lampropeltis getulus californiae - kilka pytan :]



PaWeL^
16-05-2013, 05:44
czesc

mam kilka pytań odnośnie tego weża:
-w opisie pisze, ze dorasta do 180 cm zwykle jednak ok 150, w gazecie "Terrarium" pisze - "....osiąga zwykle ok 1m...." - wiem, ze ta gazeta do najlepszych nie należała ale...
-dla dorosłej pary 100/50/50 dla 1 osobnika 70/60/40 wystarczy ?
-weze te wydzielają nieprzyjemni pachnącą substancje w momęcie gdy się boją - często się to zdarza, czy tylko na początku jak waż się aklimatyzuje ? bardzo to śmierdzi ?

Kretschmer
16-05-2013, 05:49
Nie wiem jak z rozmiarami węża albo terrarium, ale smród zależy od osobnika. Przejdź się nad jakieś jeziorko i złąp zaskrońca w ręke. Zobaczysz jak śmierdzi. Później złap drugiego- zobaczysz różnicę. Czy często tak robi?? Jak go przestraszysz- kiedy będzie się czuł zagrożony. Jak pierwszy raz go złapiesz, to możesz być pewien, że Cię opryska.

Yeter
16-05-2013, 07:26
Mój przed oblaniem wydzieliną zawsze najpierw uderza ogonem "jak grzechotnik" smrodku nie czuje bo mam jakis katar chroniczny, może to lepiej :p

SNAKES
16-05-2013, 10:53
Cześć,

jeśli chodzi o wielkość - to jest tak jak u ludzi :)
W sumie oba stwierdzenia są poprawne :)
Osiąga zwykle około 1m - to prawda. Ich wielkość oscyluje w okolicach 100-120 cm najczęściej, to znaczy że zwykle osiąga ponad metr. Czy osiąga 150cm? Jasne że osiąga - chociaż nie jest to większość populacji.
Pewna część potrafi osiągnąć około 180cm, podobno nawet więcej - ale to już nieczęste przypadki.
Myślę, że powinieneś być przygotowany na rozmiar w granicach 100-150cm.
W takim przypadku terrarium pierwsze, będzie idealne dla jednego osobnika. Dla pary, jeśli możesz to lepiej zrobić trochę większe.
Drugie terrarium też jest niezłe - chociaż ma zupełnie inne proporcje już.

Jeśli chodzi o przykrą, śmierdzącą wydzielinę - zwykle robią to na początku, zwłaszcza jako młode osobniki. Przy regularnych kontaktach po jakimś czasie przestają zupełnie.

Pozdrawiam

PaWeL^
18-05-2013, 07:12
ok dzięki z odpowiedzi, sorx ze nie odpisywalem ale nie mialem neta przez pare dni :/ a co do parki w opisie piszą, ze lepiej nie trzymac razem 2 weży bo mogą sie zjesc, dlatego nie myslalem nawet o parce :/

42d3e78f26a4b20d412==