PDA

Zobacz pełną wersję : woda do basenu



furu
16-05-2013, 12:41
Witam.
Mam takie pytanko:
Jakiej wody używacie w basenach dla węży?
Pytam ponieważ mam nie lada kłopot.
Woda u mnie w kranie ( mieszkam na dużym osiedlu w Gdańsku) nie nadaje sie do niczego, nawet krążą na jej temat dowcipy w Trójmiescie.
Przegotowywać też nie ma sensu, dlatego że musiałbym robić tego strasznie dużo.
Do tej pory kupowałem mineralną w baniakach 5l ale na dłuższą mete to też sie nie sprawdzi ponieważ 5l kosztuje 3zł.
I przyszło mi do głowy, że na moim osiedlu są pobudowane głębinowe studnie.
Może taka woda zdała bye egzamin?
Tylko chyba ma spore stężenie żelaza, ponieważ ma nawet taki specyficzny metaliczny smak...
Jak myślicie?
Pozdrawiam.
s

Gacek
16-05-2013, 12:57
Ja tam stosuje przegotowana wode i nie nazekam ze zajmuje mi to duzo czasu

Grochu
16-05-2013, 15:46
ja puszczamkranówke. jak sie boisz kranówki i szkoda Ci czasu, to możesz kupić w takim 5-litrowym baczku wode niegazowaną... jest to tanie, więc nie zbankrutujesz :P

Fryzjer
16-05-2013, 17:34
Wystarczy ze tak jak dla rybek woda ustoi gdzies z 2 dni to tak samo mysle ze albo gotowanie albo stanie to i to dobre bo rybki zyja :).

Marcin Ratajczak
17-05-2013, 00:47
Ja również daje z kranu, moje węże i tak wychodzą wieczorkiem tak więc jak im zmienie wodę wcześnie rano to ładnie woda się ustoi.

ziomalka_puma
17-05-2013, 00:56
Ja stosuje do wody (dla rybek i traszki) takie coś "ANTYCHLOR" i to podobno uzdatnia wode wodociągową i całkowicie usowa chlor ale nie wiem bo do picia to lepiej chyba kupić wode :)

Fryzjer
17-05-2013, 01:23
ja uzywam uzdatniacza reptiglo ale teraz mi sie skonczyl i czekam az dowioza ale wkladam prosto z kranu i do wieczoru jest ok (nie wiem czmeu ale prawie zawsze jak wstawie swieza wode to wnocy ida albo pic albo sie wysrac do basenu :D)

42d3e78f26a4b20d412==